Financování

obrázek

30.5.2023Chytré pojištění domácnosti od Kooperativy nabízí řadu asistencí

Chytrá domácnost umí rozsvítit, zatáhnout žaluzie a poskytuje další služby. I její pojištění ale může být chytré a pomoci klientům v nesnázích nejen penězi, tedy pojistným plněním, ale řadou praktických asistencí. Na dotazy odpovídá ředitel Úseku pojištění majetku a odpovědnosti Kooperativy Radek Starosta.

[celý článek]
obrázek

24.5.2023Pojištění majetku od Kooperativy podporuje ekologické investice

Od března pojišťovna Kooperativa nabízí výrazně modernizované pojištění majetku a odpovědnosti občanů. „Kromě vylepšených i zcela nových asistenčních služeb, podstatného navýšení či úplného zrušení většiny limitů plnění, nabízíme třeba mimořádnou inflační garanci nebo unikátní Ekologický benefit,“ představuje vylepšení Tomáš Reitermann, vedoucí Odboru pojištění občanů.

[celý článek]
obrázek

17.4.2023Jak vám zvýší důchod?

Důchody v červnu zase stoupnou. Mimořádná valorizace ale nemá být tak výrazná, jako by byla podle dosavadních pravidel. Vláda je chce změnit. Nová kalkulačka ukáže rozdíl.

[celý článek]
obrázek

13.2.2023Zvýhodněný úvěr na financování instalace fotovoltaických elektráren na bytové domy

Stávající situace ve světě (vysoká inflace, zdražování energií, válka na Ukrajině a zejména energetická politika EU) vyvolává stále silnější tlaky na urychlení masivnějšího využívání alternativních zdrojů energií.

[celý článek]
obrázek

30.1.2023Jak lze ušetřit až 35 % nákladů za topení?

Neplaťte víc, než musíte! Jak v současné době zamezit tepelným ztrátám a snížit účty za topení? Máme pro vás řešení, díky němuž budete za teplo platit méně!

[celý článek]
obrázek

4.1.2023Máte nemovitost? Zkontrolujte, zda je dobře pojištěna

Mít svoji nemovitost dobře pojištěnou by měla být samozřejmost, říká členka představenstva Kooperativy Eva Poláchová. Přesto stále existuje až 30 % nemovitostí, které nejsou vůbec pojištěny.

[celý článek]
obrázek

23.12.2022Stavební spoření se na bydlení využívá téměř stoprocentně

Občas se setkáváme s názory, že stavební spoření neslouží svému účelu a není používáno na financování bydlení. Opak je ale pravda. To, že jde pouze o mýtus, ukazuje jasná řeč čísel. Téměř všechny vklady ve stavebních spořitelnách jsou využity na lepší bydlení.

[celý článek]
obrázek

28.11.2022U majetku jsou klíčové pojistné částky

Aby byl majetek, tedy dům, chata, byt a jeho vybavení (domácnost), dostatečně ochráněn proti poškození či zničení, nestačí pamatovat jen na pojistná nebezpečí. Michal Šimon, manažer neživotního pojištění v České podnikatelské pojišťovně (ČPP), upozorňuje, že stejně důležitým parametrem je i správné nastavení pojistných částek. Ty musejí odpovídat aktuální pojistné hodnotě majetku, aby v případě pojistné události lidé získali dostatek peněz na opravu či rovnou postavení či pořízení nového domu, bytu nebo jeho vybavení.

[celý článek]
obrázek

7.9.2022Pojištění majetku nejsou jen živelní události

Rozhovor s manažerem úseku neživotního pojištění České podnikatelské pojišťovny panem Michalem Šimonem.

[celý článek]
obrázek

8.6.2022Dobu hypoteční střídá doba nájemní

Bydlet ve vlastním je pro některé obyvatele České republiky velmi důležité. Jenže získat vlastní bydlení je pro člověka s průměrným platem čím dál tím těžší. Česká národní banka od září loňského roku zvýšila úrokové sazby čtyřikrát a další zvýšení na sebe nenechá nejspíš dlouho čekat.

[celý článek]
obrázek

20.5.2022Nová Zelená úsporám

Oblíbený dotační program, který podporuje instalaci fotovoltaiky, zateplení domů a další energetické úspory, vstupuje do nového období 2021–2030. Celkem je pro tuto fázi připraveno 39 miliard korun. Jak se program rozšířil, na co se dotace vztahuje a jak si o ni zažádat?

[celý článek]
obrázek

25.2.2022Rekonstrukce a modernizace vlastního bydlení je velkým tématem i do budoucna

Rekonstrukce a modernizace vlastního bydlení, a to hlavně panelových domů i bytů, je velkým tématem i do budoucna. Přinášíme rozhovor s členem představenstva Buřinky (SSČS a.s.) Mgr. Ondřejem Čtvrtečkou.

[celý článek]
obrázek

16.2.2022Období nízkých úroků končí

V časopisech, určených pro bytová družstva (BD) a společenství vlastníků (SVJ), publikovala ČSOB v roce 2015 článek s názvem „Období nízkých úroků trvá“. V něm upozorňovala na skutečnost, že úrokové sazby u úvěrů na opravy a rekonstrukce bytových domů ve vlastnictví družstev či správě společenství jsou na historickém minimu a že je nejen nejvhodnější doba k jejich využití při financování revitalizace bytových domů, ale současně i radila, že je výhodné si úrokovou sazbu zafixovat na co nejdelší období.

[celý článek]
obrázek

9.2.2022Conseq – služba Wealth Management

Přinášíme vám rozhovor s Davidem Kufou, odborníkem ze společnosti Conseq, který nám poskytl informace o službě Wealth Management.

[celý článek]
obrázek

25.1.2022Hypotéky, nemovitosti dnes a zítra

Přinášíme rozhovor s hlavním ekonomem České bankovní asociace Ing. Jakubem Seidlerem o vývoji nemovitostního a hypotečního trhu.

[celý článek]
obrázek

19.1.2022Stavíte nebo rekonstruujete? Řekněte si o dotaci až 50 %!

Vlastníte rodinný či bytový dům a uvažujete o rekonstrukci? Plánujete koupi bytu v novostavbě nebo chcete stavět? Přemýšlíte o výměně kotle, instalaci solárního systému či zachytávání dešťovky? Další etapa programu Nová zelená úsporám odstartovala v říjnu a vedle výhodných dotací přinese i řadu novinek.

[celý článek]
obrázek

10.1.2022Utržená hadice od pračky nebo požár v bytě nemusí provětrat peněženku

Mnoho lidí, kteří vlastní nemovitosti nebo byty, si neuvědomuje, kolik nástrah na jejich majetek se může skrývat ve zdánlivě bezpečném prostředí. Pojistit si auto je ze zákona povinné, a proto nad tím motoristé nijak zvláště nepolemizují, a navíc vědí někdy i z vlastní zkušenosti, jak drahé škody jim mohou po nehodě naúčtovat poškození, do kterých najeli třeba při nedodržení přednosti zprava.

[celý článek]
obrázek

3.1.2022Co dělat s „hnízdem“, když z něj vyletí děti? Máme recept – rekonstrukce

Velká část bytů v panelových domech má „klasickou“ dispozici: obývací pokoj, ložnici pro rodiče, dětský pokoj, kuchyň a příslušenství. Pro rodiny s dětmi ideální. Jaké využití však dát pokojíčku, až děti dospějí a opustí rodné hnízdo?

[celý článek]
obrázek

15.9.2021Hypotéky jsou nejlevnější za poslední čtyři roky

Letošní únor byl pro zájemce o nemovitost výborným měsícem. Přestože naplno propukla další vlna koronavirové pandemie, hypotečního trhu jako by se vůbec netýkala. Banky poskytly hypotéky za téměř 30 miliard korun, což je nové měsíční maximum v historii ukazatele Fincentrum Hypoindex.

[celý článek]
obrázek

18.8.2021Češi by vyměnili městský byt za bydlení v přírodě

Život ve městech během koronakrize přišel o své výhody. Lidé teď sní o úniku z měst do přírody. Osm z deseti Čechů v průzkumu uvedlo, že by byli ochotní dlouhodobě bydlet na chatě či chalupě. A nebránili by se ani dalším neobvyklým formám bydlení.

[celý článek]

1-20/190 stránka: 1 [ ]

 

 

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne