Diskuze

    
  Plastová okna - jaká vybrat?


AutorPředmět:   Plastová okna - jaká vybrat?
Laďa
12-08-2015 14:47        Odpovědět
Dobrý den, potřeboval bych poradit s výměnou oken. Máte někdo zkušenosti s nějakou konkrétní firmou? Nám se do úzkého výběru dostali tři firmy a zatím z nich vede Vekra. Máte někdo jejich okna a můžete popsat, jak celá zakázka probíhala? Nebo doporučíte jinou firmu?
Ivan
13-08-2015 08:58        Odpovědět
No záleží taky odkud konkrétně jste a co máte za možnosti. Velké firmy mají určitě v blízkosti pobočky všechny ale někdy jsou lepší malé rodinné firmičky. Zkuste se poptat třeba známých nebo sousedů, co mají za okna. Takové reference jsou nejlepší.
Olda
08-08-2019 10:11        Odpovědět
My jsme měli výhodu že se nám to se sousedy sešlo, dělali okna asi dva měsíce před námi, takže jsme mohli všechno šmírovat a pak se i poptat. Naštěstí to u nás bylo i rychlejší než u sousedů, máme typický okna takže jsme na ně nemuseli čekat tak dlouho.
Kamil Nový
Zkušenosti Vekra
14-08-2015 12:21        Odpovědět
Ahoj, my s Vekrou máme kladnou zkušenost. Zakázka proběhla bez větších zádrhelů. Akorát na výrobu oken jsme nějakou dobu čekali, protože prej měli přetíženou výrobu. Takže nepočítejte s tím, že okna objednáte a do týdne je máte doma. Tak to vážně nefunguje. Hlavně okna vyrábí přímo pro Vás a ne že je mají někde skladem. Montáž oken byla pomalá – okna montovali na dům celý den, ale zase to aspoň není odfláknuté. Jestli se Vám Vekra z Vašeho výběru firem líbí nejvíc, tak určitě neuděláte chybu.
Petřík
29-10-2015 16:00        Odpovědět
Dobrý den, objevil jsem tuto dikuzi při hledání recenzí na fy Vekra. Máme v plánu měnit okna právě s nimi, protože mají výrobu přímo v Česku. Chtěl bych jen vědět, jak to mají s montáží. Mají své zaměstnance na montáž nebo jim to někdo montuje externě? Případně jaké máte s montáží zkušenosti prosím?
František H.
06-11-2015 13:30        Odpovědět
Dobrý den, montáže dělají Vekře externí řemeslníci. Nechali jsme si od nich dělat okna v létě a vše proběhlo naštěstí bez problémů. S firmou jsme neměli žádný problém a pokud ručí za své externí řemeslníky, tak si myslím, že není potřeba řešit, jestli patří k firmě nebo jsou externí. Dobrou práci odvedli a to je pro mě nejdůležitější.
Honza
28-12-2015 17:26        Odpovědět
Taky jsem váhal nad Vekrou kvůli externím řemeslníkům, ale pak když jsem zjistil, která parta od nás to dělá, byl jsem v klidu. Jak tady píše Franta. Pokud si za své pracanty ručí, je v podstatě jedno, jestli mají externisty nebo svoje. Ono zase na druhou stranu je to takhle lepší, protože nemusí hledat své zaměstnance, ale osloví si dobré firmy, které v daném městě jsou už známé. Já mám okna od nich už něco málo přes tři roky a jsem s nima spokojen.
Pavel - Pardubice
14-01-2016 15:47        Odpovědět
myslím že vekra je na okna u nás dost známa a jako jedna z mála firem má i dobrou reputaci,ale i tak bych se zašel podívat do jejich prodejny a uvidíte co vám tam poví,osobně bych do něčeho jako jsou okna raději zainvestoval,protože je lepší investovat jednou za život do něčeho pořádnýho než po několika letech kupovat zase nový.
Karel
12-02-2016 12:32        Odpovědět
Dobrý den, právě přemýšlíme na jaře také o výměně oken, ale stále váháme ke které firmě se přiklonit. Vekru mají pod náma a okna jim prý slouží dobře a že ani ta cena nebyla astronomická, z venku vypadají taky dobře, tak uvidíme zajedeme se tam podívat.
Kovář
14-03-2016 14:41        Odpovědět
ahoj ja jsem si nechal udělat plastová okna od vekry před touto zimou. škoda že žádná zima nebyla abych si okna pořádně prubli, ale zatím to vypadá že je všechno OK., takže já je přes okna můžu doporučit.
Karel
06-05-2016 10:59        Odpovědět
Dobrý den, potřeboval bych tady od někoho poradit, mám okna od vekry už 11 let a včera jsem zjistil, že mi chybí jedna krytka na pantu... Ono to asi ničemu moc nevadí, ale rád bych jí tam zase měl, s okny jsem jinak taky spokojený, jen nevím kam kvůli takovým věcem volat... Předem díky...
Roman
27-01-2020 14:34        Odpovědět
Já bych zavolal uvidíte co vám řeknou, je pravda že to sice s funkcí oken nějak nesouvisí, ale já když jsem s okny od nich potřeboval něco řešit tak i po letech jsem volal (asi jednou nebo dvakrát) a vždycky mi vyhověli.
Miloš
27-06-2016 13:45        Odpovědět
Zdravím, okna máme od vekry dřevohliníkové... Nechal jsem si udělat okna s oblým opláštěním, vypadá to přece jenom líp a zatím si nemohu na nic stěžovat. Okna jsou naprosto bezúdržbová a měli by být podle všechno dlouhověká, tak uvidíme, zatím jsme pět let bez problému...
Milan
okna vekra
05-08-2016 09:46        Odpovědět
Za sebe bych doporučil okna od vekry, ale pokud je možnost, tak si okna montovat sám. Znám okolo sebe hodně lidí, co jsou schopní mi okna namontovat, takže pro mě to bylo jednoduchý a cena i okna jsou super.
Adam
20-12-2016 14:38        Odpovědět
Pane Milane, tak to vám závidím, já mám známého elektrikáře, vodaře, ale bohužel zedníky žádný, takže jsme museli vzít od Vekry okna i s montáží a dopadlo to dobře, ale myslím si, že bych na tom ušetřil, kdyby mi to udělal nějaký známí, ale tak hlavně, že okna máme vpohodě.
Robden
31-03-2020 15:40        Odpovědět
My jsme to taky zvládli vlastníma rukama a teoreticky na tom není nic těžkého, ale chce to mít k sobě někoho zručného. A Vekra ty okna přivezla přesně na čas s hodně dobře zabalené takže se s nimi po domě i dobře manipulovalo.
Honza
Okna
09-09-2016 10:07        Odpovědět
S Vekrou mám zatím dobrou zkušenost, brali jsme od nich jak okna, tak dveře (interiérovky i vchodovky) a díky tomu nám dali i nějakou slevu, původně jsem čekal, že budou nejdražší, když jsou tak velcí, ale cena byla spíš průměrná. Montáž byla úplně v pohodě, takže bych doporučil.
A. Lipský
Okna od vekry
26-10-2016 14:13        Odpovědět
Máme od vekry dřevěná okna natura68 v barvě tmavého kaštanu s pevnou okenní příčkou a zatím velká spokojenost. Pokud jde o montáž nebyl problém a za sebe bych kvůli naší zkušenosti jen doporučil. Slyšel jsem že je to taky o krajích, tak za sebe bych doporučil západní čechy.
Michal F.
Okna od Vekry
25-11-2016 12:32        Odpovědět
Dobrý den, ze sebe bych eurookna z meranti doporučil, ze začátku jsem byl z toho cizokrajného dřeva takový nalomený, protože jsem si říkal, že smrk když je naše dřevo tak bude líp odolávat všemu, ale pak mi u vekry vysvětlili, že okna jsou tak dělaná, že mají téměř stejné vlastnosti a co si budeme říkat meranti má strukturu dřeva prostě zajímavější. Tak je mám a jsem spokojený i když se o okna musím dvakrát ročně starat.
Honza
08-06-2017 15:44        Odpovědět
Zdravím, já měl stejný problém ale celkově se dřevem, bál jsem se že nedokáže tolik odolat přírodním jevům, takže jsem radši koupil plastová okna v barvě tmavého dubu, plus jsem si připlatil za zvukově izolační skla, protože bydlíme hned u hlavní silnice. Ne že bych teď litoval, okna vypadají i fungují dobře, ale přece jenom to dřevo by dalo domu zase jiný vzhled. Ale zas na druhou stranu je dobré že se o plastová okna nemusím starat vůbec na rozdíl od dřevěných.
Hanka
Okna Svět oken a Vekra
22-12-2016 14:50        Odpovědět
My máme okna od Světa oken. Měli jsme od nich garážová vrata a byli jsme spokojeni, takže při výběru jsme je oslovili znovu. S okny jsme také spokojeni. Od Vekry žádné produkty nemáme, ale když jsme okna vybírali, měla Vekra na internetu hodně dobrých recenzí.
Problém při výběru je v tom, že málo kdo má zkušenosti s více firmami. Většinou si prostě koupíte okna a buď jste spokojeni nebo ne. A pokud ne, tak reklamaci stejně řešíte pořád s jednou firmou :)
Ruda F.
Okna vekra zkušenosti
26-01-2017 10:34        Odpovědět
Už jsme s jejich okny celkem dlouho, nejdřív jsme si je pořídili na chalupu, potom do bytu. Na chalupě máme jen plastový dvojskla, říkal jsem si že tam toho víc nepotřebuju, jsou tam metrový zdi a do toho tam trávíme jen léto, tak to prostě stačí. A asi 5 let na to jsme si poptali okna i do bytu a tady jsme se vyřádili, jednak jsme chtěli okna s trojsklem a ještě dřevěný a rovnou jsme k tomu poptali stínící věci a parapety, aby nebylo co dalšího dodělávat nebo dokupovat. To už vyšlo na víc peněz, ale práci odvedli dobře a to jsem se ze začátku strahoval protože bydlíme v jiném kraji než máme chalupu a znáte to, jiný kraj jiný mrav, ale dobrý byl to hodně podobný přístup.
Dalibor H.
Vekra okna
22-02-2017 14:33        Odpovědět
Zdravím tady všechny, ještě sice nechci moc křičet, protože okna jsou u nás teprve pár dnů, ale s přístupem firmy jsem byl od začátku spokojený. Okna jsem vybral plastová dvojskla, která byla za celkem slušnou cenu, takže jsme si je nechali udělat, ale čekali jsme až přestane mrznout, protože jinak by to prý nedělalo dobrotu, tak se to udělalo minulý týden a vypadá to, že všechno ok.
Jankos
28-03-2017 15:54        Odpovědět
Dobrý den, to mě okna udělali asi fajn, ale s čím jsem vůbec spokojen jsou ty jejich venkovní žaluzie, původně jsem o nich moc nepřemýšlel, protože to byla ještě novinka, když jsem si všechno zařizoval, ale teď jsem rád, že jsem do toho šel. Okna v pohodě, žaluzky fungujou taky fajn a když je třeba velký déšť nebo krupobití, tak nás doma zabedním a ani nevím, že se něco vlastně venku děje, takže za sebe taky dobrá spolupráce.
Luďa
04-08-2017 10:05        Odpovědět
Dobrý den, mám to stejně, okna mám chvíli ale spolupráce s firmou se mi taky líbila, já ale koupil plastová trojskla, mají lepší těsnění a zvukovou izolaci, a možná i za větší cenu, ale ani tak to nebyla nějaká pálka, a s montáží u nás nebyl žádný problém.
Don.J.
Zkušenosti vekra okna
04-05-2017 12:45        Odpovědět
Zdravím, u nás okna dělali asi 2 dny, protože jeden den přijeli později odpoledne a druhý den ráno, to přijeli domontovat. To mě maličko naštvalo, protože jsem to všechno chtěl mít v jeden den, ale tak aspoň jsem okna viděl za denního světla a né za šera, tak jsem si to všechno mohl dobře skontrolovat.
Alex
07-07-2017 14:26        Odpovědět
Dobrý den, u nás naopak dělali okna jen jeden den, ale celý den, takže k večeru už jsem toho měl dost, ale přesně jak píšete, dalo se to dobře zkontrolovat. Dělníci byli naštěstí v pohodě, a šlo jim to i dobře od ruky, akorát jsme měli hodně oken takže proto jim to asi tolik trvalo. Ale zas za tu cenu kterou nám vekra dala, byl to asi vydržel i ty dva dny. :D
Adam
Zkušenost
01-09-2017 08:35        Odpovědět
Já mám okna od vekry a s kvalitou jsem spokojený, máme eurookna z meranti v takové hodně tmavé barvě. Zatím nemáme nahozenou fasádu na domě, ale myslím že dohromady to bude vypadat dobře. Docela se mi líbil přístup zaměstnanců, a i dělníci se nepoflakovali, když jsem si to po nich pak šel zkontrolovat, nenašel jsem žádnou vadu.
Michal Šmíd
Vekra zkušenosti
12-10-2017 15:57        Odpovědět
U nás okna od vekry obstáli dobře, chlápci co nám je montovali byli docela milý a i ta cena za ten plast docela ušla, i když jsem nejdříve koukal po jiných, nevěděl jsem jestli třeba hliník nebo dřevo nebude lepší, ale nakonec svého rozhodnutí nelituju, protože co vyšlo cenově nejlíp.
Marie
Jak poznat (ne)kvalitní okna
02-11-2017 14:09        Odpovědět
Pro každý dům jsou vhodná jiná okna, tedy pro každého kupujícího jsou vhodná jiná okna. Záleží tedy spíše na tom, aby člověk vybral kvalitního výrobce, který mu dokáže poradit. U výrobců je třeba vybrat takového, který má certifikáty ohledně kvality výrobku, má dobré reference a hlavně výborný servis. Od takového výrobce budete mít kvalitní okna.
Přečtěte si rozhovor s výrobcem oken, říká tam více detailů: http://www.ireceptar.cz/domov-a-bydleni/stavba-a-rekonstrukce/lacine-dvakrat-placene-aneb-jak-poznat-kvalitni-plastova-okna/

Strana: 1 2 3

 

 

Hledání v obsahu

Počasí

Soutěž

Napište nám

Partneři

Anketa

Jaká rubrika vás zajímá na našem webu nejvíce?
 
42%
 
17%
 
22%
 
10%
 
5%
 
4%
 
0%
 
0%

Diskuze

Ke stažení

Nejčtenější články

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne