Barevné Letňany

Datum: 4.10.2013
obrázek
2Barevné Letňany II. etapa vznikají ve stejnojmenné lokalitě Prahy 9 - v Letňanech jako pokračování úspěšné I. etapy projektu. Rezidenční projekt s celkem 48 bytovými jednotkami nabídne byty v dispozicích od 1+kk až po 5+kk od 28 m2 až po 128 m2 a přichází na trh hned se dvěma novinkami – modulové bydlení s rekuperační jednotkou zajišťující nejenom doteplování, ale i dochlazování vzduchu.

I druhá etapa projektu vznikala stejně jako první etapa v architektonické kanceláři Ing. arch. Daniela Smitky. Projekt je navržen jako nízkoenergetický s průkazem energetické náročnosti budovy typu B.

Nafoukněte si byt, investujte a bydlete nízkoenergeticky

Nafouknout si byt? Asi se divíte. Ale opravdu to jde. V rezidenčním projektu 2Barevné Letňany totiž vzniká něco, co v českém rezidenčním developmentu ještě nebylo. Byty, které se přizpůsobují na míru vašim potřebám. Lidé se neustále vyvíjejí, jejich cesty se spojují a zase rozdělují. A jejich byty by se tomu měly přizpůsobit. Z toho vycházeli ve společnosti Trigema a.s., když vznikal návrh druhé etapy jejich rezidenčního projektu 2Barevné Letňany. A vzniklo z toho řešení, které ocení nejen rozrůstající se rodiny, ale i investoři a vůbec každý, kdo od koupě bydlení očekává více než jen prostor pro přespání.

Modulové bydlení

Myšlenka modulového bydlení vychází z každodenních zkušeností každého, kdo již někdy sháněl bydlení, které by vyhovovalo jeho potřebám. Mám si koupit větší byt, když ho celý nevyužiji? Ale co když se naše rodina rozroste? Běžným řešením tohoto rozporu je buď další stěhování pokaždé, když se naše potřeby změní, nebo kompromis, který by měl vyhovovat našim různým potřebám, ale nakonec nevyhovuje pořádně ani jedné.

A právě tenhle problém řeší modulové byty v 2Barevných Letňanech v II. etapě. Jedná se vlastně o dvě bytové jednotky, které podle potřeb klienta mohou být spojené, nebo naopak fungovat úplně samostatně. Byty jsou konstrukčně připravené tak, aby je bylo možné rozdělit nebo sloučit bez výrazných stavebních zásahů a je jen na vás, jak je využijete. Od samého počátku byly projektovány s vizí „modulů“ a důraz byl kladen na technicky promyšlené řešení.

Pokud očekáváte, že se vaše rodina v budoucnu rozroste, můžete si pořídit větší byt a oddělenou část pronajímat jako samostatný byt bez obav, že by to zasáhlo do vašeho soukromí. A až přijde správný čas, jednoduše oba byty spojíte. Naprosto ideální jsou modulové byty pro rodiny s dospívajícími dětmi, které získají prostor s vlastní koupelnou a dalším zařízením a přitom jsou neustále na dosah. A až dospějí, oba byty se oddělí.

Pokud uvažujete o bydlení jako o investici, určitě oceníte nižší cenu spojených modulových bytů oproti samostatným jednotkám. Při nákupu většího modulu tak ušetříte a zakoupenou nemovitost pak můžete pronajímat a zhodnocovat tak svou investici. Pokud se rozhodnete v jednom z bytů sami bydlet, máte navíc své investice neustále pod dozorem. Možností je bezpočet, a čím víc do bytu investujete, tím víc se vám vrátí.

Nízkoenergetické bydlení jako standard

Stejně jako první etapa projektu je i ta druhá postavena v energetické kategorii B – což značí nízkoenergetické bydlení. Kromě zvýšené tepelné pohody v bytech to znamená také mnohem zdravější prostředí – díky systému kontrolovaného odvětrávání – a v neposlední řadě také nezanedbatelnou úsporu. Navíc můžete pohodlně regulovat teplotu i rychlost výměny vzduchu v bytě, takže prostředí u vás doma máte vždy plně pod kontrolou.

A protože bylo této energetické úrovně dosaženo použitím kvalitního stavebního materiálu, plastových oken s trojskly a hlavně důkladně odvedenou prací a nikoli dodatečným zateplovacím systémem, neodráží se tento vyšší standard bydlení v konečné ceně bytů.

Novinkou II. etapy v rámci vylepšení nízkoenergetického standardu projektu je rozšíření vzduchové rekuperační jednotky o dochlazování vzduchu. Doposud byla jednotka zaměřena pouze na dohřívání přiváděného vzduchu, nově dokáže přiváděný vzduch i ochladit.

Dynamická lokalita plná zeleně

Letňany už dlouhou dobu nejsou zanedbanou periferií Prahy, naopak. Díky prudkému rozvoji posledních několika let se z nich stala městská část s plně rozvinutou infrastrukturou a mnoha místy pro zábavu i odpočinek. V místě najdete mateřské i základní školy, nespočet restaurací, bazén, zimní stadion a další sportovní zařízení i jedno z největších pražských obchodních center. Nechybí ani lékárny a zdravotnická zařízení.

Atraktivitu lokality zvedlo také prodloužení trasy metra C, díky kterému je cesta do centra Prahy záležitostí několika minut. Přesto si Letňany zachovávají spíše poklidnou atmosféru se spoustou zeleně a mnoha parky, kde najdou zábavu a odpočinek mladí i staří. Nově zde vzniká také lesopark, který je už dnes častým cílem procházek obyvatel Letňan.

Projekt 2Barevné Letňany realizuje společnost Trigema a.s. prostřednictvím svých dceřiných firem holdingu Trigema a.s., který na trhu působí od roku 1994.Trigema má za sebou úspěšné bytové projekty v Letňanech, v Jinonicích, ve Stodůlkách, v Praze-Radotíně a v Roztokách u Prahy. V rámci těchto projektů vzniklo na dvacet bytových domů, v nichž je více než 1 000 nových bytů. Kromě bytové výstavby má Trigema za sebou i další developerské počiny – Kongresový hotel Academic v Roztokách, Lyžařský areál s celoročním provozem Monínec nebo Vědeckotechnický park v Roztokách.

Text: Ladislav Vitouš

Foto: Trigema

Lokalita Praha 9 – Letňany, ulice Beranových

  • velikost stavebního pozemku: 4 000 m2
  • počet podlaží bytového domu: 5 nadzemních podlaží, 1 podzemní podlaží
  • počet jednotek: celkem 48 bytů
  • velikosti a dispozice jednotek: 1+kk až 5+kk o velikosti 28 m2 až 128 m2; klasické byty + modulové byty
  • další součásti projektu: celkem 42 podzemních parkovacích míst; 2 výtahy
  • ke každému bytu patří sklepní kóje; k části bytů náleží terasy a balkony
  • energetická třída: průkaz energetické náročnosti budovy B (jde tedy o úsporný nízkoenergetický bytový dům)
  • architektonické a projektové řešení: architektonická kancelář Ing. arch. Daniela Smitky
  • investor: Trigema Projekt Delta a.s.
 

 

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne