Kterou si vyberete?

Datum: 23.03.2009
obrázek
V koupelnových novinkách RAKO se promítá hned několik stylových linií, z nichž si vybere i zákazník s nejvyššími nároky. Stále oblíbenější jsou textilní struktury, které se letos uplatnily na povrchu obkládaček i dlaždic například u sérií Botanica, Denim a Bonanza. Jako další příklad jsme zvolili koupelnovou sérii Linea, která je přívětivá a vždy příjemně naladěná přijmout do své náruče všechny členy rodiny. Je založena na několika dekoracích s jednoduchou grafikou květin, které jsou všechny nabízeny v setech po třech kusech tak, aby se daly skládat do průběžných obrazců.

Nejen módní evergreen 

Koupelnová série Denim aspiruje na stálici koupelen, která vás nikdy neomrzí. Oděla se do designu opraných jeans s jemným tiskem v podobě švů na oblečení a drobných vyšívaných květin. Světle modrá barva ve dvou odstínech nachází svou protiváhu ve dvou odstínech žluto oranžové. Matné obkládačky v obdélníkovém formátu 20 x 40 cm opatřené decentním listrovým efektem (měňavý povrch podobný perleti) doplňují dlaždice s tiskem textilních švů. Široká nabídka listel kombinujících geometrické tvary s drobnými květy ve dvou délkách a třech šířkách umožňuje variantní kladení horizontálním i vertikálním způsobem. Celkový dojem koupelny je umocněn i formátem dlaždic (40 x 40 cm). Osvěžujícím prvkem celé série je nová, tzv. parketová, skladba obdélníčkové mozaiky 2,3 x 7,3 cm vhodná pro celoplošné obkládání. Soulad jednotlivých prvků a nevtíravě příjemný dojem, to jsou hlavní přednosti koupelny Denim.

Hlavní prvky série:

obkládačka 20 x 40 cm, dlaždice 40 x 40 cm, mozaika 2,3 x 7,3 cm (podlepená na síti

30 x 30 cm), listela 20 x 4,5 cm, listela 9 x 40 cm, listela 2 x 40 cm

Nejen pro milovníky klasiky 

Linea je přívětivá, domácká a vždy příjemně naladěná přijmout do své náruče všechny členy rodiny. Je založena na několika dekoracích s jednoduchou grafikou květin, které jsou všechny nabízeny v setech po třech kusech tak, aby se daly skládat do průběžných obrazců. Jedná se o dvě velikosti listel a inzerto 25 x 33 cm rozměrem odpovídající velikosti obkládaček (25 x 33 cm). Ty jsou matné s decentním tiskem imitujícím kapky rosy, který se opakuje i na dlaždicích 33 x 33 cm. Nejen estetický, ale i praktický dojem z celé série dotváří klasický formát mozaiky 2,3 x 2,3 cm. Série Linea je nabízena ve dvou barevných variantách, a to v teplé barvě do okrova pálených cihel nebo ve studenější modré barvě, které jsou u obkládaček doplněné základní bílou variantou.

Celkové vyznění série může zásadním způsobem ovlivnit práce s barvami při pokládce. Pro klasické vyznění se nabízí horizontální způsob vrstvení barev odspodu. Od podlahy by v tomto případě měly začínat tři řady barevných obkladů, dále pokračuje listela, plochu příjemně ozvláštní pruh z profilů (bombato) a mohou navázat řady bílých základních obkládaček. Stěnu může elegantně ukončit profil ve tvaru U nebo římsovka ve tvaru R. Odvážnější a trendový dojem z celé koupelny vytvoří vertikální použití všech prvků zároveň s inzerty kladenými do tzv. „sloupů" pod sebe za bohatého využití mozaiky.

Hlavní prvky série:

obkládačka 25 x 33 cm, dlaždice 33 x 33 cm, mozaika 2,3 x 2,3 cm (na síti 30 x 30 cm),

inzerto (celoplošný dekor) 25 x 33 cm, listela 11,5 x 33 cm, listela 25 x 5 cm,

bombato 25 x 5 cm, 25 x 2,3 cm

Text: (jšch)

Foto: archiv firmy

 

 

Hledání v obsahu

Počasí

Soutěž

Napište nám

Partneři

Anketa

Jaká rubrika vás zajímá na našem webu nejvíce?
 
42%
 
17%
 
22%
 
10%
 
5%
 
4%
 
0%
 
0%

Diskuze

Ke stažení

Nejčtenější články

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne