Čtyřka časopisu PANEL PLUS už v prodeji

Datum: 16.8.2013
obrázek
Právě v těchto dnech vychází čtvrté číslo časopisu PANEL PLUS. Dočtete se v něm, jak to dopadlo, když se Zuzana a Karel rozhodli pro rekonstrukci svého bytu, jaké jsou aktuální novinky a trendy v oblasti bydlení. Představí se i modelová řada kuchyní Gorenje. Načerpáte inspiraci pro rekonstrukci koupelny, stejně jako rady bytové architektky. Užitečné rady v časopisu najdou i členové bytových družstev a SVJ.

Asi na prstech jedné ruky bychom nedokázali spočítat, v kolika procentech případů se nám naše představy zcela a bezezbytku naplní. Většinou jsme postaveni před jasnou otázku: Vezmeme zavděk kompromisem a zvykneme si, nebo začneme situaci řešit tak, abychom opravdu bydleli tak, jak chceme? Naši dnešní hostitelé Zuzana a Karel nezaváhali. A jak to dopadlo? Dozvíte se v reportáži Barevné souznění zelené a vínové.

Kuchyně není jen místnost, do značné míry je odrazem osobnosti. A Kuchyně Gorenje to respektují. Modelová řada Modern – pro ty, kteří upřednostňují moderní a osobitý styl, preferují individualitu, jsou odvážní a nezávislí v životě i při výběru tvarů, materiálů a barev, rádi vynikají a nehledají kompromisy. Další informace najdete v článku Stačí si jen vybrat.

Rekonstrukce bytového jádra v panelových bytech je událostí dost stresující, avšak nezbytnou. Jde o to přetrpět, případně v jiném bytě přečkat nezbytnou dobu stavebních prací a v průběhu rekonstrukce si zachovat realistický nadhled. Výsledek, za předpokladu profesionálně odvedené práce posune hodnotu bydlení v panelovém bytě o řadu kroků kupředu. Jak na to vám poradíme v článku Dvě varianty rekonstrukce koupelny.

V panelovém domě můžete vytvořit bydlení podle svých představ. Ať už renovujete své bydlení z estetického, či funkčního hlediska, vždy se nejprve zamyslete nad možnostmi, ale hlavně omezeními prostoru. Dobrým řešením je oslovit bytového architekta, který navrhne několik variant pro lepší využití prostoru. Další z proměn bytu od naší spolupracovnice Kateřiny Mlejnkové najdete pod titulkem Barevná hra doplňků.

Rodiče koupili pro své dva studující dospělé syny - vysokoškolské studenty -  byty v téže lokalitě a pochopitelně v téměř stejné velikosti. Paní Magdalena – matka obou synů - měla ohledně výběru realizační firmy jasno již na začátku rekonstrukce. Na základě kladných referencí přátel se rozhodla pro Nabastav. Chtěla totiž rekonstrukci od profesionálů, zabezpečení záruky kvality a dodržení termínů a jednotlivých rozpočtů. A jak rekonstrukce dopadla? To se dozvíte v článku Dva byty pro syny.

I když v dnešním světě kralují především elektronická média, snad v každé domácnosti najdeme větší či menší počet knih, pro které musíme najít odpovídající úložný prostor. Jak si poradit? Odpověď najdeme v článku Kam je dáme?

Každý to máme ještě v živé paměti – konečně bylo po „zmrzlých“ a my jsme mohli na naše balkony, balkonky i terasy letos poprvé vysadit nejrůznější rostliny a už jsme se začínali těšit, až nám vykvetou a vyrostou do krásy. Někteří z nás si dokonce své pěstební plochy ozelenili sazenicemi tyčkových či zakrslých rajčátek, okurek, paprik. Mnozí nezapomněli přidat i pár truhlíků se sazeničkami bylinek. A pak to přišlo! A jak to dopadlo? To se dozvíte v článku Africké kopřivy nezklamaly.

Na stole se ale také objevily výstřižky z novin, katalogy z umělcových výstav a několik drobných plastik, představující ženy v nejrůznějších podobách. „Maloval a kreslil jsem odmala. Dokonce jsem zpočátku uvažoval, jestli by malování nemohlo být pro mne víc než jen koníčkem. Člověk míní, lidé mění…“ S dalšími osudy sochaře a restaurátora Vladimíra Jelínka se seznámíte v reportáži Sto tváří ženy.

A to není všechno. Vydáte se spolu s námi po stopách Wolfganga Amadea Mozarta a navštívíme jeho rodné město a poznáme, že klasika a moderní umění se tu snoubí v originálním uměleckém díle. Reportáž nese název Salcburk: Impozantní partitura.

Nafouknout si byt? Asi se divíte. Ale opravdu to jde. V rezidenčním projektu 2Barevné Letňany totiž vzniká něco, co v českém rezidenčním developmentu ještě nebylo. Byty, které se přizpůsobují na míru vašim potřebám. Další informace najdete v článku 2BAREVNÉ LETŇANY.

 

 

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne