Třetí letošní číslo časopisu Panel plus v prodeji

Také často přemýšlíte o tom, zda by bylo možné stávající podobu vašeho bydlení vylepšit? V některých případech jsme vedeni potřebou vhodnějšího uspořádání, které by nám poskytlo více využitelného prostoru. Nejsou ale výjimečné ani případy, kdy „jen“ požadujeme změnu ve prospěch bydlení na úrovni vyššího standardu. Byty ve starých činžovních domech mají svá kouzla a půvaby, ale pochopitelně i své nemalé nedostatky. Nejinak tomu bylo v bytě Jana a Roberta na pražských Vinohradech. Majitelé plánovali kompletní rekonstrukci bytu. A jak rekonstrukce dopadla, se dozvíte v reportáži Zdařilá rekonstrukce bytu.
Několik užitečných tipů, jak s jídlem lépe hospodařit v každé domácnosti přináší Ján Živný ze společnosti Whirlpool, která dlouhodobě usiluje o změnu tohoto stavu například vývojem nových technologií umožňujících delší uchování čerstvosti potravin. Tipy najdete v článku Jak správně skladovat potraviny.
Příběh o lásce, vášni a harmonii s oblíbenou vanou LoveStory pokračuje. Nová vana LoveStory II navazuje na jednu z nejznámějších van firmy RAVAK. Její autor, rakouský designer Achim Storz k tomu říká: „Původní LoveStory jsme vyvíjeli pro lidi, kteří si při koupeli rádi užívají vzájemný tělesný kontakt, souznění a pohodlí. Inovovaná LoveStory II tuto původní ideu dodržuje a hravý a dynamický design vany posunuje do kontextu soudobé architektury. Naším cílem bylo ukázat, že design může být současně emotivní i výrazově čistý.“ Další informace se dozvíte v článku Vana s příběhem.
Také na adresu naší redakce dochází mnoho dopisů a mailů s žádostí o pomoc při rekonstrukci bytu. Proto jsme se před časem rozhodli vyhovět alespoň několika našim čtenářům a rady a možná řešení z dílny bytové návrhářky Kateřiny Mlejnkové pravidelně uveřejňovat v rubrice Proměny bytu. A stále v tom pokračujeme. Tentokrát pod názvem Působí svěže a mladistvě.
Přáním mladé dívky bylo navrhnout vzdušný moderní a světlý prostor, kde by se vytvořilo 3 + kk a bývalá kuchyně by se mohla využít jako pracovna. Panelákový 2+1 tvořil obvyklou skládačkou malých a ještě menších místností se spoustou dveří. Zásahem architektky získal světlo, vzdušnost a zřetelný punc originálu. Další informace o přestavbě najdete v článku Vzdušnost a punc originálu.
Z posledního patra panelového domu je výhled na televizní věž, z druhé strany na Jana Žižku na Vítkově. Jedna místnost je zařízena jako přijímací pokoj. Místnost pro tvorbu, včetně pecí, by vzhledem k zaplněným policím mohla sloužit i jako výstavní síň. V předsíni jsou připraveny reprobedny pro další vystoupení s kapelou No Problem Band. Návštěvu v ateliéru Milana Martiníka jsme nazvali Trojrozměrnost mne baví.
Po malé jarní také letos uspořádal Pražský klub skalničkářů v areálu vedle Faustova domu na Karlově náměstí tradiční májovou výstavu. Letos se konala již po čtyřiačtyřicáté. Májová výstava je hlavní výstavní akcí Klubu. Odpoledne před jejím zahájením je pořádána vernisáž pro zvané hosty. Exponáty jsou z velké části zapůjčeny členy Klubu. Aranžéři je zakomponují do trvalé výsadby tak, aby celá expozice působila jako přirozený celek. Článek se jmenuje Tradiční májová.
A to není všechno. Navštívíte spolu s námi například Londýn a s autorem reportáže se seznámíte s pamětihodnostmi metropole ostrovního státu i jeho nejžhavější současností. Reportáž má název Londýnské postřehy.
A seznámíte se také s téměř pohádkou, která by se mohla jmenovat Když se architekt se zlatníkem pustí do stavění domů. Určitě si nenechte ujít článek Úspěch tkví v jednoduchosti.