Obklad ocelové zárubně chytře řeší rekonstrukci dveří v paneláku

Datum: 6.6.2013
obrázek
Pokud se rozhodneme pro nové interiérové dveře, musíme často zároveň řešit problém, co se zárubněmi. Ani elegantní dveře ve starých oprýskaných zárubních totiž moc parády neudělají. Chytrou odpověď představuje obklad ocelové zárubně.

Klasickým postupem je odstranění stávajících nevyhovujících zárubní a montáž nových. To ale znamená bourání, dočasnou špínu a stavební ruch v domácnosti. A zejména v panelových domech je vyřezání zárubně pořádnou otročinou. Nehledě na to, že stavební úprava tohoto typu musí být samozřejmě schválena majitelem domu a posouzena statikem.

Obklad zárubně je čistý a rychlý

Podstatně rychlejší metodu, jak získat krásné nové dveře a současně zárubně, představuje využití kompletu obložkových zárubní a dveří. Speciální obložkovou zárubní (v odborné terminologii obkladem ocelové zárubně – OOZ) lze bez nutnosti bourání a dalších stavebních prací bez problémů zakrýt stávající nevzhledné kovové zárubně a následně je osadit dveřmi ve shodném designu. Půvab tohoto řešení tkví v tom, že obložka se montuje přímo na starou ocelovou zárubeň po odstranění pantů pomocí montážní pěny. Postupuje se bez bourání, bez špíny a prachu.

Obklad ocelové zárubně přitom není nějakým náhradním nebo nouzovým postupem. Naopak, poskytuje stejnou svobodu volby designu a podoby dveří, jako v případě klasických zárubní. Například společnost SOLODOOR nabízí obklady prakticky ke kterékoliv ze svých 14 modelových řad s několika desítkami možností kombinací povrchové úpravy a barevného dekoru. Nezanedbatelnou výhodou rovněž je, že instalace OOZ je díky absenci bourání levnější než klasická obložka a s ní spojené stavební práce.

Ovšem ani správná montáž obkladu ocelové zárubně není záležitostí pro amatéry. Málokdy se totiž poštěstí, aby stávající zárubeň byla osazena naprosto dokonale, bez nepřesností. Jinými slovy netvoří pravidelný obdélník. Při instalaci obkladu je tak potřeba vše pečlivě proměřit a případné odchylky vyrovnat, jinak by dveře v nové zárubni neseděly. Proto je nejlépe svěřit se do rukou zkušené a proškolené montážní firmy.

Obložka pro paneláky

Instalace klasických obložkových zárubní ovšem může být problémem v některých panelákových bytech. Standardní obklad ocelové zárubně totiž nelze použít na všechny typy zárubní, zejména ne na úzké zárubně v betonových příčkách panelových bytů. Problematické je také obložení zárubní, jejichž těleso nelícuje se stěnou a příliš z ní vystupuje.

Společnost SOLODOOR proto vyvinula Obklad ocelové zárubně Speciál, který je určen právě pro zárubně v panelových domech. S OOZ Speciál lze obložit i drtivou většinu zárubní v panelákové výstavbě.

Dveře a zárubně vybírejte přes počítač

Rychlé montáži obkladu ocelové zárubně může předcházet i stejně rychlý a pohodlný výběr modelu dveří a zárubní. Místo běhání po obchodech či listování v tlustých katalozích stačí počítač s připojením k internetu. Společnost SOLODOOR totiž vyvinula moderní nástroj pro volbu nových dveří s pomocí počítače, takzvaný konfigurátor na adrese www.solodoor.cz. Tato aplikace umožňuje sestavu dveří a zárubní ladit do nejmenších detailů, přičemž se vše promítá do velmi kvalitní vizualizace přímo na obrazovce. Konfigurátor umožňuje vybírat modely dveří, volit různé povrchy, typ prosklení, nejrůznější doplňky a technické podrobnosti (rozměr dveří, pravé nebo levé dveře). Při každé změně parametrů se zároveň okamžitě zobrazí i informace o aktuální ceně. Zvolenou sestavu pak stačí jen vytisknout a zajít s ní k nejbližšímu prodejci SOLODOOR, nebo objednat dveře a zárubně přímo elektronicky.

Další aplikace zvaná Vizualizace dveří v interiérech („běhá“ také na www.solodoor.cz) posouvá možnosti výběru dveří ještě o mílový krok dál. S její pomocí totiž můžete posoudit, jak určitý model dveří vypadá přímo kuchyni, obývacím pokoji, ložnici či chodbě. Obě aplikace jsou propojeny, takže sestavu zvolenou v konfigurátoru lze následně zobrazit přímo v interiéru bytu. Ve vizualizacích je nyní k dispozici celkem 8 různých variant interiérů. V každém interiéru může uživatel měnit barvu stěn a podlah a zároveň sledovat, jak tato barevná úprava ladí s dveřmi. Nebo se nabízí i opačný postup – tedy k vybrané barvě stěny či podlahy hledat v sortimentu SOLODOOR ty nejhezčí dveře. A pro zvolenou optimální volbu pak nalézt cenu v konfigurátoru.

Vizualizace dokonce umožňují i nahrání fotografie vlastního interiéru, takže můžete prohlížet, jak dveře SOLODOOR pasují přímo do vašeho bytu. Ve finále pak systém umožňuje vysněnou kombinaci uložit do počítače, odeslat e-mailem nebo se s ní pochlubit na facebooku. Díky tomu můžete svůj výběr okamžitě konzultovat například s architektem nebo prostě jen s přáteli.

Neběhejte po obchodech a vyhledejte širokou nabídku dveří a obložkových zárubní na www.solodooor.cz!

Text: (pr)

Foto: společnost Solodor a.s.

 

 

Hledání v obsahu

Počasí

Soutěž

Napište nám

Partneři

Anketa

Jaká rubrika vás zajímá na našem webu nejvíce?
 
42%
 
17%
 
22%
 
10%
 
5%
 
4%
 
0%
 
0%

Diskuze

Ke stažení

Nejčtenější články

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne