Druhé letošní číslo PANEL PLUS také v síti PONT

Datum: 26.4.2013
obrázek
Právě v těchto dnech vychází dubnové číslo časopisu PANEL PLUS. Dočtete se v něm, jaké jsou aktuální novinky a trendy v oblasti bydlení. Chystáte-li se na celkovou rekonstrukci panelákového bytu nebo jen na dílčí úpravy, které oživí vaše bydlení, nové vydání časopisu PANEL PLUS je to pravé čtení, které poradí, jak na to. Užitečné rady v časopisu najdou i členové bytových družstev a SVJ.

Eva s Radkem se nedávno rozhodli pro změnu bydlení. Mají malého syna a do budoucna si proto přáli pro sebe a pro něj víc místa, pohodlí, zároveň měli představu o modernějším vzhledu interiéru. A jak to dopadlo? To se dozvíte v reportáži nazvané Rekonstrukce v přímém přenosu.

Které modely byly ve Frankfurtu nad Mohanem nejúspěšnější, jaké materiály a barvy jsou moderní, bude koupání ještě pohodlnější? Přinášíme vám aktuální novinky a inspiraci ze světa designu a koupelen v článku Vyberte si koupelnu podle módy.

V malém bytě ve starší zástavbě v Rakovníku nebylo k hnutí. Z nevelké místnosti, kde stála čtyřicet let stará kuchyně, se rázem stal obývák, jídelna i pracovna. Sen o lepším bydlení tak měli splnit designéři Zuzana Strouhalová a Radovan Mačák. Jak se zhostili svého náročného úkolu si přečtete v článku Kuchyně získala moderní vzhled.

„Stávající dispozici 3+1 je nutno upravit na tři malé ložnice, z toho dva dětské holčičí pokoje pro slečny jedenáct a tři roky a jednu ložnici pro dospělé, na kuchyň s obývákem, a půjde-li to, rádi bychom měli malou pracovnu. Chtěli bychom změnit dispozice chodby tak, aby vstup do bytu byl do prostorné chodby s úložnými prostory.“ Bytová návrhářka Kateřina Mlejnková úkol zvládla na výbornou. Přečtete si o tom v dalším pokračování cyklu Proměny bytu. Titulek zní Čisté a nadčasové řešení.

Rekonstruovat? A v jakém rozsahu? Těmito otázkami se zaobírali David s Hankou, pro něž byl malý byt v panelovém domě na pardubickém sídlišti jejich prvním samostatným bydlením. A jak se nakonec rozhodli? Dozvíte se v článku nazvaném Startovní bydlení pro mladý pár.

Který milovník květin by si nechtěl vyzdobit byt krásně kvetoucími rostlinami, jež jsou zároveň i nenáročné na pěstování. Přejete si snad jeden druh rostliny a přitom tolik krásných barev? Pak se seznamte s gloxíniemi – nenáročnými kráskami.

Pojmy jako malý, či velký můžeme vnímat rozdílně. Jinými slovy – co my budeme považovat za dostatečné, může se jinému, vzhledem k jeho osobním potřebám a zvyklostem, zdát jako malé. V případě bytu, který si dnes představíme, se ale zřejmě shodneme – byt o celkové rozloze 32 m2 skutečně nepatří mezi ty velké. Jak to bylo s jeho rekonstrukcí se dozvíte v článku Přestavba na celý život.

Tulipány jsou jednou z nejoblíbenějších květin v jarních zahradách. Jejich krásu oceníte ve fotografickém doprovodu článku Tulipány patří k jaru.

Životní jubileum vždy přináší možnost zastavit se, ohlédnout se, bilancovat. Přesvědčíte se o tom v článku Melancholická ulita v rubrice Galerie.

A to není všechno. Ještě vás čeká velká příloha Reality a finance, nabitá informacemi a cennými radami a další typy bydlení v článku nazvaném Troja je stále oblíbená.

V rubrice Letem světem spolu s námi navštívíte jeden z krásných řeckých ostrovů – Krétu. Objevíte ho pod titulkem Pozemský ráj.

TIP PRO VÁS

Pokud si chcete časopis předplatit, využijte tento portál, stačí kliknout na záložku Předplatné. Zajímá vás, o čem se psalo v minulých číslech? Klikněte na Listování v časopisech.

panel-plus---spot.mp3 (MP3 800 kB)
 

 

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne