Jarní PANEL PLUS SPECIÁL právě v prodeji

Datum: 3.6.2013
obrázek
Jaro už je dávno tady, i když to tak vůbec nevypadá. A s ním je tady i další vydání časopisu PANEL PLUS SPECIÁL. Stejně jako v předchozích letech má jarní speciál ambice přinést vám něco nového, originálního, co se v běžných číslech neobjevuje. Jaké jsou nové trendy bydlení, co nového se objevilo na trhu, jak si poradit s úložnými prostory v koupelně, jak nejlépe zrekonstruovat panelákový byt? To je jenom část otázek, na které naleznete odpovědi právě v jarním speciálu.

Vybrat si novou kuchyň není dnes opravdu nic snadného. Celkové pojetí, materiál, barevnost, uspořádání, spotřebiče – našli bychom určitě ještě další nezbytné otázky, které vás budou zaměstnávat. V každém případě bychom měli své představy, po poradě s odborníky, dokázat dotáhnout do zdárného konce.

Pořízení nové kuchyně patří mezi akce, do kterých se pouštíme většinou jednou, dvakrát za život. Argument, že chybami se člověk učí, tady není na místě. Hezká, účelná a moderní kuchyně se musí povést na první pokus. A bez ztráty květinky. Další potřebné rady se dozvíte v článku nazvaném Kupujeme novou kuchyň.

Obyvatelům panelových domů se definitivní řešení bytového jádra prostě nevyhne, a většina už určitě tou zkušeností prošla. Také naše rodina se rozhodla pro modernizaci bytu. Ve chvíli, kdy dospělé dcery zamířily do vlastního života. Jak to všechno dopadlo se dozvíte v reportáži Jak se s rozmyslem zbavit jádra.

Manželé Simona a Maroš bydlí na okraji Prahy 5 řadu let a na lokalitu, která je pohodlně dostupná i z centra města, nedají dopustit. Nechtěli se stěhovat jinam, ale věděli, že bydlení v bytě 2+kk by nebylo pro tříčlennou rodinu do budoucna ideální. Ve stejném panelovém domě postaveném koncem osmdesátých let byl nedávno na prodej byt 3+1 s plochou 84 m2. Příliš neváhali, stávající byt prodali a pořídili si větší. Přestěhováním do jedenáctého patra domu získali navíc metry a pěknější výhled. A přišel čas rekonstrukce. Mladí manželé se rozhodli pro spolupráci s architektkou. A jaký byl výsledek? To se dočtete v článku Správná volba a skvělý výsledek.

Rozloučili jsme se se zmrzlými muži – Pankrácem, Servácem a Bonifácem, a tak se nám nabídla úžasná šance rozšířit svůj obytný prostor o balkon, terasu, zahrádku či patio, které můžeme využívat přes celé léto až do časného podzimu. Jsou to prostory, kde relaxujeme, scházíme se s přáteli, můžeme zde snídat, obědvat i večeřet, nebo jen tak romanticky snít. Co se výzdoby i vybavení týká, už dávno nejsou tato místa chudými příbuznými interiérů. Jak tyto prostory vyzdobit? Inspiraci najdete v článku Co si dáme na balkon?

Na stránkách speciálu najdete také další pokračování našeho dlouhodobého seriálu Proměny bytu. Tentokrát splníme přání naší čtenářce Kamile, která spolu s manželem koupila sousední byt, aby babička měla v zimě kde bydlet. Autorkou návrhů je bytová architektka Kateřina Mlejnková. Najdete je v článku Umírněná barevná paleta.

Lehký, variabilní, odolný, konstrukčně pevný. Takový je současný nábytek. Patří k němu i retro solitéry, dominují béžové a hlavně šedé tóny. Vysoká variabilita vychází vstříc uživatelům malých bytů. Takové jsou úvodní věty z článku nazvaném Designové lahůdky z Milána.

Koupě bytu, domu či jakékoli jiné nemovitosti se v dnešní době často stává finančním závazkem na celý zbytek života. Jedná se o velmi důležité rozhodnutí, které má nejen zásadní vliv na rodinný rozpočet, ale velmi často následně i na rodinnou atmosféru. Jak odolat nástrahám a skrytým vadám se dozvíte v článku Koupě nemovitosti nemusí být noční můrou.

A čeká vás ještě řada dalších rad a informací, které pro vás budou, jak se domníváme, velmi užitečné. Například rozhovor s Ing. Oldřichem Sovou, předsedou SBD POKROK, jedním z největších stavebních bytových družstev v Praze nazvaný Troufnou si na družstevní výstavbu.

panel-plus---spot.mp3 (MP3 800 kB)
 

 

Hledání v obsahu

Počasí

Soutěž

Napište nám

Partneři

Anketa

Jaká rubrika vás zajímá na našem webu nejvíce?
 
42%
 
17%
 
22%
 
10%
 
5%
 
4%
 
0%
 
0%

Diskuze

Ke stažení

Nejčtenější články

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne