Plaťte méně za energie - ušetřete rekonstrukcí

Datum: 12.4.2013
obrázek
Teplárny letos zdražily teplo průměrně o 4,7 %, což pro běžnou rodinu znamená tisícikorunovou přirážku. Umíte si spočítat, kolik peněz na energiích ušetříte vhodnou rekonstrukcí vašeho bytového domu?

Z průzkumu, který letos provedla Raiffeisen stavební spořitelna, vyplynulo, že většina domácností žijících v bytových domech platí za vytápění více než 12 000 Kč ročně. Výrazné úspory ale dosáhnete využitím alternativních zdrojů energie – například instalací solárních a fotovoltaických panelů či tepelného čerpadla.

Graf: Průměrné roční náklady na vytápění v bytové jednotce

 

Pro rekonstrukce využijte výhodné úvěry

Pokud se v družstvu nebo společenství vlastníků bytových jednotek rozhodnete pro rekonstrukci bytového domu, u Raiffeisen stavební spořitelny si můžete vybrat mezi úvěry KREDIT či KREDIT PLUS. Oba produkty jsou stavěny na míru právě pro bytová družstva a společenství vlastníků bytových jednotek. Sousedy pochybující o správnosti rekonstrukce přesvědčte předložením kalkulace investic, které v porovnání s dlouhodobými úsporami nejsou zdaleka tak vysoké, jak by se mohlo v začátku zdát.

Více informací najdete na http://www.rsts.cz/pro-pravnicke-osoby/

 

 

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne