Dotvářejí sváteční atmosféru

Datum: 15.3.2013
obrázek
Letošní zima stále ještě nehodlá předat vládu blížícímu se jaru, zkusme se tedy ještě v rubrice o květinové výzdobě našich domovů ohlédnout za nedávnými Vánoci, neboť zde můžeme nalézt inspiraci i pro jarní květinová aranžmá k výzdobě našich příbytků.

Na Vánoce se připravujeme hodně dlouho dopředu, a abychom navodili tu správnou slavnostní atmosféru, dáváme si velmi záležet na výzdobě svých bytů a domů.

Dávno jsou ale pryč doby, kdy mezi vánočními dekoracemi převažovaly klasické adventní věnce, jmelí a větvičky jehličnanů naaranžované ve váze. Dnes se velmi často používají čerstvé řezané květiny a vánoční výzdoba také mnohem více odpovídá individuálnímu vkusu.

Červená a bílá

Stále však pro vánoční aranžmá platí určitá nepsaná pravidla, která podvědomě dodržujeme. Je to dáno tradicemi i ročním obdobím, v němž se Vánoce slaví. Proto v aranžmá ve zvýšené míře používáme červenou a bílou barvu, tedy klasickou barvu Vánoc a barvu sněhu a mrazu, které dotvářejí atmosféru Vánoc.

Neobvyklé doplňky

Mezi dekoracemi převažují vánoční kouličky, ale používají se také nejrůznější typy sklíček a korálků, které vypadají jako ledové krystaly a výborně vyniknou v mihotajícím se světle svíček. V neposlední řadě jako doplněk využíváme i kožešiny a péřová boa – ty vypadají nejen velmi romanticky, ale můžou působit i jako nadýchané sněhové závěje, nebo naopak jako kožíšky, do nichž se květinová aranžmá halí před mrazem.

Text a foto: HKK

Bohatá kytice tvořená vrstvami z pryšce (Euphorbia fulgens), břečťanu (Hedera) s plody, kaliny (Viburnum) a hvězdníku. Její vánoční charakter podtrhuje nejen červená barva, ale především vánoční ozdoby, které představují jednu z vrstev kytice.

Jako skrytý poklad vypadají květy anturie, hvězdníku a orchideje Cymbidium v miniaturních vázičkách. Jsou zabalené do listů anturie, dračinky (Cordyline), pandánu (Pandanus) a borovicového jehličí. Aranžmá zdobí vánoční kouličky a andělské vlasy.

Dekoraci, v níž dominuje přírodní barva plaveného dřeva, dokáží rozzářit oranžový Anigozanthos a chryzantéma. Zimní atmosféru dodávají sněhově bílé vánoční ozdoby.

Elegantní vánoční kytice s tulipány, Euphorbia fulgens a stříbrnými a zlatými vánočními ozdobami v teplém límci z borovicového jehličí.

Něžná krása orchideje Cymbidium koresponduje s  romantickou atmosférou zimy a Vánoc.

Doplníme-li čemeřici stříbrnou brunií, získáme přímo doma, v teplém pokoji, miniaturní „zimní krajinu“. Stříbrná miska, ve které je aranžmá umístěno, podtrhuje slavnostní vzhled vytvořené dekorace. Tyto barvy evokují čistou zimní krajinu, ve které šedomodrá barva představuje led.

Dendrobium ‘Madame de Pompadour’. Elegantní jméno pro elegantní květinu, kterou lze při aranžování použít mnoha různými způsoby. Úchvatná je coby hlavní ozdoba stolu, například v kombinaci s listy levandule.

 

 

 

Hledání v obsahu

Počasí

Soutěž

Napište nám

Partneři

Anketa

Jaká rubrika vás zajímá na našem webu nejvíce?
 
42%
 
17%
 
22%
 
10%
 
5%
 
4%
 
0%
 
0%

Diskuze

Ke stažení

Nejčtenější články

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne