Návrat výstavy Stavíme, bydlíme do Svitav

Datum: 6.3.2013
obrázek
Na četné žádosti stavebních firem a také místních obyvatel byla po dvou letech obnovena tradice pořádání stavebních výstav ve Svitavách pod výstižným názvem STAVÍME, BYDLÍME. Výstava se uskuteční v sále a předsálí kulturního centra Fabrika ve středu 13. března a ve čtvrtek 14. března. Vstup na výstavu bude opět ZDARMA.

 

Co vedlo k obnovení stavební výstavy ve Svitavách, na to jsme se zeptali manažerky Daniely Nevtípilové.

Historie pořádání výstavy STAVÍME, BYDLÍME ve Svitavách se datuje od roku 2006, kdy jsme každoročně v březnu využili prostory dříve Bílého domu a poté nového kulturního centra Fabrika k uspořádání stavební výstavy. Můžu říct, že jsem se každým rokem do Svitav těšila, protože zájem o výstavu mezi vystavovateli i návštěvníky byl velký a atmosféra byla velice příjemná. Zároveň s výstavou ve Svitavách jsme založili tradici i v pořádání stejné výstavy v Ústí nad Orlicí, která nepřetržitě běží každým rokem až doposud. Původně jsme si mysleli, že postačí vystavovatelům ponechat stavební výstavu v Ústí nad Orlicí, která obsáhne i svitavské zájemce a proto jsme se na dva roky ve Svitavách v pořádání výstavy odmlčeli. Ale opravdu časté dotazy na termín konání výstavy ve Svitavách nás přesvědčily, že Svitavy si také zaslouží svoji vlastní stavební výstavu. Proto jsme se opět vrátili a mohu říci, že zájem firem a věřím, že i návštěvníků, je opravdu velký.

Co všechno na výstavě uvidíme?

Stavební výstava slouží jako přehlídka toho, co je v oblasti stavebnictví a vybavení domácností pro všechny, co se chystají stavět či rekonstruovat důležité a nové. Letošním hitem výstavy je vytápění. Představí se zde rovnou pět českých firem, které nabídnou kompletní projekty od vytápění, větrání až po klimatizaci. Váš dům může totiž energii nejen spotřebovávat, ale také ji vyrábět. Jedním z řešení jsou sluneční kolektory, které jsou nedílnou součástí moderního způsobu přitápění a přípravy teplé vody. Další variantou jsou tepelná čerpadla, která umožňují odnímat teplo okolnímu prostředí, převádět ho na vyšší tepelnou hladinu a tak vytvořit teplo pro potřeby vytápění. Jednou z dalších variant jsou moderní plynové kotlekotle na biomasu. Se všemi těmito variantami vytápění se můžete podrobně na výstavě seznámit prostřednictvím odborných firem a jejich poradců. A pro ty, kteří milují vůni páleného dřeva, budou na výstavě k vidění i krbová kamna

Pokud chcete postavit energeticky úsporný dům za skvělou cenu, můžete využít novinku předvedenou právě na této výstavě, a to betonové skořepinové tvárnice, které lze využít od ztraceného bednění, přes zdivo až po stropní systémy.

Další novinkou výstavy bude samonosná nádrž na septik, které postačí pouze základová deska a nevyžaduje další obetonování. Tato nádrž je z pevného plastu. Český výrobce zde nabídne kromě této nádrže i další čističky odpadních vod a také kvalitní bazény se zastřešením.

Dále na výstavě uvidíte garážová vrata a brány. S tím souvisí také nabídka plotů, pletiva a kompletního oplocení na klíč. Především ženy potěší nabídka centrálního vysávání, parní žehličky, ručního mixéru, ale také knih, balzámu na udržování kůže. Zajímavá bude i nabídka vstupních a interiérových dveří a zárubní.

Podtrženo a sečteno, nabídka na výstavě je velká. Když přijdete na výstavu, můžete si odnést zdarma nejen informace,  kontakty na firmy, ale spousty katalogů, časopisů se stavební tématikou a prospektů.

Novinkou letošního ročníku je losování o sadu 3 kuchařských knih v hodnotě 997,- Kč „Prostřeno od Aše po Jablunkov". Mnozí jistě znáte z TV Prima Family. Obyvatelé okresu Svitavy naleznou před výstavou ve svých poštovních schránkách pozvánku na výstavu s losovacím kupónem. Pokud tento kupón vyplní a hodí do losovacího osudí na výstavě, mají velkou šanci, že budou druhý den výstavy v 15 hodin vylosováni a sada knih jim bude předána.

Přijďte ve středu 13.března od 9 do 18 hodin nebo ve čtvrtek 14. března od 9 do 17 hodin do kulturního cetra Fabrika ve Svitavách a načerpejte novou inspiraci při zútulnění vašeho bydlení. Více informací naleznete na www.omnis.cz.

 

 

 

 

      

 

 

 

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne