Vsadili na kvalitu

Datum: 25.1.2013
obrázek
Preferujete kvalitní český nábytek? Máte rádi nadčasový design a perfektní řemeslné zpracování? Jak ale poznáte opravdu kvalitní nábytek v nepřeberné nabídce trhu? Objektivním vodítkem vám může být například prestižní značka Česká kvalita – nábytek, kterou uděluje Asociace českých nábytkářů ve spolupráci s Národním informačním střediskem podpory kvality.

Najít to pravé ořechové

Kvalita výrobků a služeb se již řadu let drží v popředí zájmu, zejména v souvislosti s výskytem nebezpečných a nekvalitních produktů. Program Česká kvalita vznikl právě proto, aby odlišil seriózní a důvěryhodné výrobky a byl dobrým vodítkem pro výběr toho „pravého ořechového“.

Mezi české firmy produkující kvalitní nábytek patří společnost NADOP z Ořechova, která obdržela prestižní značku Česká kvalita - nábytek na veškerý vyráběný sortiment, který zahrnuje především vybavení kuchyní, jídelních souprav, nábytek do obývacích pokojů včetně sedacích souprav, ale i ložnice, skříně a kancelářský nábytek.

Požadavky zákazníků stoupají

Vedle standardního vybavení se zabývá i zakázkovou výrobou, velkou výhodou je možnost komplexního řešení celého interiéru z jednoho materiálového zdroje a ve stejném stylu. „Požadavky zákazníků jsou stále náročnější a stále častěji řešíme celý interiér domu nebo bytu,“ uvedla obchodní ředitelka Ivana Pehalová.

Česká kvalita zaručuje spotřebiteli, že zakoupený nábytek prošel náročným hodnocením a testy kvality. Značka umožňuje jednoznačně a jednoduše identifikovat výrobek, který byl přezkoumán kvalifikovanou institucí nejen z hlediska jeho kvality, ale i užitné hodnoty a bezpečnosti. Tím je zaručeno, že má testovaný nábytek ve srovnání s obdobnými výrobky na trhu nadstandardní kvalitu.

Kuchyně v popředí zájmu

Jedním z nejprodávanějších artiklů společnosti NADOP jsou kuchyně. „Dnes se opět jako kdysi v minulosti v kuchyni žije. Současná kuchyně je srdcem každého domova a měla by být příjemným místem ke stolování, k posezení s přáteli, ale zároveň musí umožnit pohodlně pracovat. Tato rovnováha mezi designem a praktickým využitím daného prostoru dýchá díky odbornému zpracování návrhů z každé kuchyně NADOP. Naším úkolem je, aby se v kuchyni každý cítil nejen dobře, ale i bezpečně. Proto myslíme hlavně na děti. Správně sestavená kuchyně vybavená moderními elektrospotřebiči a doplňky také usnadní práci,“ podotýká obchodní ředitelka Ivana Pehalová.

Krásná a inteligentní

Nebude řeč o ženách, ale o dokonalé kuchyni, která je vybavena nejmodernější technikou, a tak barový pult mění výšku podle vás, spotřebiče lze schovat za dvířka a bar svítí. Magnific znamená v italštině nádherný, skvělý, skvostný. Ne náhodou toto jméno nese i kuchyň, která je v současnosti zřejmě jednou z nejdokonalejších, které lze u nás spatřit. Upoutá už použitými materiály. Přední dvířka jsou z dýhy exotického dřeva crazy wood, které doplňuje metalický – tedy stříbrošedý – lak. Barevně s ním ladí pracovní deska vyrobená z jednoho kusu kamene.

Jedinečným prvkem v kuchyni Magnific je ostrůvek, do kterého architekt Hynek Maňák zakomponoval varné a mycí centrum. Jeho zvláštnost ale spočívá v tom, že se díky několika motorům pohybuje nahoru a dolů. Dokáže svou výšku měnit v rozsahu od 80 do 110 centimetrů.

S minimální údržbou

Kuchyňská sestava Valencie, která získala v loňském roce 3. cenu v soutěži Grand Prix Mobitex 2012, se vyznačuje povrchovou úpravou, které stačí minimální údržba. Na matném laku nezůstávají žádné otisky. Potravinová skříň se díky zasouvaným dveřím otevře v celé šíři, naopak ostrůvek je po celém obvodu uzavřen inline posuvnými dvířky. V kuchyni je zabudován řídicí systém Inels pro tak zvanou inteligentní domácnost.

Novinka roku 2012

Sestavu Mystic zdobí exotická dýha indické jabloně. Část spodních skříněk je efektně zavěšena pro snadný úklid. Ostrůvkové vaření kryje barový pult, spotřebiče jsou v pohodlné výšce, hloubku úložných prostor zmenšuje zapuštění do zdi. V této kuchyni hraje důležitou roli osvětlení. Svítí v ní dna skříněk, senzor zapíná a vypíná světlo v potravinové skříni, LED osvětlení zvýrazňuje barový pult. Tvůrcem této kuchyně je Ing. arch. Karel Nedbal.

Ekonomická verze

Filosofii firmy v otázce vývoje nových produktů lze shrnout do jedné věty: Nejnižší cena není vždycky to hlavní, co zákazník požaduje. „Například čalouněný nábytek, který vyrábíme teď, se po stránce zpracování výrazně liší od toho, který jsme vyráběli ještě před pěti lety. Zásadním způsobem se posunul k vyšší pracnosti a kvalitě a tudíž i k vyšší ceně. Proto dnes můžeme vyrobit zhruba o třetinu menší množství, ale vytvoříme srovnatelnou hodnotu,“ upřesňuje ředitel Jaroslav Pehal.

Na druhé straně ale podle něj dochází k určitému poklesu kupní síly ve střední zákaznické třídě. Pod tlakem této skutečnosti byla firma donucena k dalšímu kroku. „Vytvořili jsme řadu levnějšího nábytku – tzv. ekonomické verze, aby tito zákazníci nemuseli odcházet do kvalitativně nižších kategorií,“ vysvětluje Ing. Jaroslav Pehal s tím, že v jejich případě „levnější“ neznamená „méně kvalitní“. „Pro tuto levnější řadu používáme stejné materiály jako pro ostatní nábytek, nabízíme ho ve stejné kvalitě a se stejnými službami, avšak jen v určité omezené škále prvků, materiálů nebo vybavení.“

Dvacetileté zkušenosti

Značkou Česká kvalita - Nábytek může být označen pouze nábytek od českého výrobce, který prošel systémem zkoušek a hodnocením nezávislé komise. Zkoušky jsou prováděny akreditovanou zkušebnou dle odpovídajících norem. Dodržování kvality a s tím související spokojenost zákazníků je samozřejmě průběžně kontrolována. S nábytkem značky NADOP se můžete setkat na našem trhu od roku 1990. Více jak dvacetileté zkušenosti s výrobou nábytku, spolupráce s renomovanými architekty a sledování nových trendů v designu řadí společnost mezi uznávané nábytkáře.

Text: Jan Chára

Foto: archiv společnosti Nadop

 

 

Hledání v obsahu

Počasí

Soutěž

Napište nám

Partneři

Anketa

Jaký rozměr má váš byt?
 
42%
 
17%
 
22%
 
10%
 
5%
 
4%

Diskuze

Ke stažení

Nejčtenější články

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne