Úložný prostor do koupelny patří

Datum: 18.1.2013
obrázek
Místa pro ukládání drobností a hygienických potřeb se v prostoru koupelny velmi často omezovala pouze na odkladovou plochu za umyvadlem, popřípadě pod zrcadlem. Klasikou byly také uměle vytvořené koupelnové výklenky…

Dnes už se k těmto - mírně řečeno, nešťastným řešením, která stejně neposkytnou dostatek volného prostoru pro všechny naše koupelnové nezbytnosti, nemusíme uchylovat. Výrobci koupelnového nábytku, kterým záleží na spokojenosti zákazníků, se kromě designu zaměřují také na jeho praktickou stránku. A ta spočívá zejména v dostatku úložných prostor. Vybírat lze z různých typů a možností, každý si může vybrat dle svých potřeb.

Je libo košíček?

Alternativou pevných polic nebo přihrádek v koupelnových skříňkách jsou jednoznačně praktičtější drátěné systémy. Výklopné koše na špinavé, ale i čisté prádlo, zejména ručníky a osušky, zabezpečují přístup vzduchu k prádlu a také nezabírají žádný volný prostor v koupelně (oproti klasickým například proutěným košům na prádlo). Volit je možné z mnoha provedení a tvarů – vždy na míru vaší koupelnové skříňce. Praktická je i samotná údržba. Drátěný košík pouze jednoduše otřete vlhkým hadříkem.

Dobře organizovaná zásuvka?

Zdá se vám, že vaše hluboká a prostorná - nikterak nečleněná, zásuvka se nikdy nevymaní z chaosu? Že nikdy nenajdete to, co právě hledáte, ačkoliv jste se snažili vše pečlivě urovnat? Pak je tu skvělé řešení v podobě chytrého organizéru. Tento systém se dokonale sžije s každou zásuvkou. Nezáleží přitom na rozměru nebo hloubce, organizér se přizpůsobí – nastaví na požadovanou míru. Ani při rychlém otevření zásuvky tedy nedojde k tomu, že by si uložené předměty vyměnily navzájem svá místa. Zkrátka žádná škatule, hýbejte se. A navíc, celý systém lze jednoduše přenastavit dle aktuálních potřeb i lehce vyjmout ze zásuvky pro snadné očištění.

Nebo přehledná polička?

Základem přehlednosti v úložných prostorech koupelny je dostatek prostoru pro vyrovnání všech kosmetických potřeb. A to nejlépe vedle sebe v jedné řadě. Jedním pohledem pak snadno zjistíme, kde se požadovaná drobnost nachází. Tento komfort bezesporu zařídí dobře koncipované – doplňkové koupelnové skříňky nebo galerky s úložným prostorem za zrcadlem. Právě doplňkové skříňky, ať už v závěsném nebo v provedení na nožičkách, poskytnou prostor jak pro textilie, tak nejrůznější hygienické potřeby. Pro uložení drobností skvěle poslouží právě galerky. Volný prostor za zrcadlem navíc bývá osvětlen příjemným světlem či bílým LED diodovým páskem.

Inspirujte se některým z těchto chytrých a cenově dostupných řešení úložného prostoru. Nejen, že získáte přehledně urovnané koupelnové zásuvky nebo skříňky, ušetříte si také spoustu času hledáním nejrůznějších drobností.

Text: Martina Rychetská

Foto: Dřevojas

 

 

Hledání v obsahu

Počasí

Soutěž

Napište nám

Partneři

Anketa

Jaký rozměr má váš byt?
 
42%
 
17%
 
22%
 
10%
 
5%
 
4%

Diskuze

Ke stažení

Nejčtenější články

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne