Navštivte veletrh BAU 2013

Datum: 8.1.2013
obrázek
Již tento rok v lednu se v německém Mnichově uskuteční jeden z nejúspěšnějších světových veletrhů pro oblast stavebnictví. Jedná se o jedinečnou prezentaci vedoucích firem a značek na trhu, včetně všech důležitých řemeslnických prací, produktů a materiálů na jednom místě. Je připraven velmi bohatý program speciálních přehlídek, přednášek, konferencí a doprovodných programů. Mezi nejrůznějšími tématy si vybere opravdu každý.

Veletrh BAU se bude konat od 14. do 19. ledna 2013 v areálu Neue Messe Mnichov. Celková výstavní plocha, která činí 180.000 m², bude zaplněna tím nejzajímavějším, co oblast stavebnictví nabízí. Prezentovat se bude přes 2 000 vystavovatelů z více než 40 zemí světa.

Čtyři hlavní témata veletrhu

Udržitelnost se stala nadpojmem pro aktuální a odpovědné stavění. Výrobky a materiály, které splňují kritéria udržitelnosti, naleznete u vystavovatelů na veletrhu BAU na každém kroku, a kromě toho je udržitelná výstavba a projektování hlavním tématem u akcí rámcového programu.

Dalším tématem jsou stavby pro různé generace. Myšlenka stavění pro různé generace je v Německu a v Evropě stále důležitější. Myslí se tím, že životní prostor je vytvářen a vybavován tak, aby tu bylo místo pro všechny, aby se všichni spolubydlící kolem cítili dobře a bezpečně, ať mladí nebo staří, velcí nebo malí.

Významné je i energetické téma. V Evropě se přibližně 40 % energie spotřebuje na vytápění budov. Energetická úspornost je proto již po několik let velkým tématem. Na veletrhu BAU se v mnoha přednáškách a speciálních přehlídkách zabýváme budoucností dodávek energií do budov i celých městských čtvrtí a doprovodnými technologickými inovacemi.

Mezi poslední velké téma veletrhu patří rozvoj měst v 21. století. Každý druhý člověk dnes již žije ve městě. V roce 2050 má ve městech žít již 75 % z celkových 9,3 miliard lidí, kteří budou v té době na zeměkouli žít. To s sebou nese velké výzvy, co se týká infrastruktury, mobility, bezpečnosti a zásobování energiemi. Veletrh BAU 2013 se bude tedy zabývat i tím, jak bude v budoucnu vypadat život ve městě.

Příjezd a ubytování

Mnichov je položen centrálně v srdci Evropy a je výborně dosažitelný veškerými dopravními prostředky, ať autem, vlakem nebo letadlem. Letiště Mnichov je druhé největší v Německu. Létá se do 216 destinací v 61 zemích, startuje a přistává tam 84 leteckých linek. Každých 30 minut jezdí letištní kyvadlový autobus k veletržnímu areálu a zpět. Jízda tam a zpět stojí 13,50 EUR.

V okolí je velký výběr ubytování všeho druhu, od soukromého ubytování až po luxusní hotely.

Vstupné a online katalog

Vstupenku na BAU 2013 lze nejsnadněji získat online. Kdo se zaregistruje online, může si svůj lístek sám vytisknout. Ušetří se tak čekací doba na místě a je to i výhodnější. Denní online vstupenka stojí 21 EUR, přímo na místě se platí 35 EUR. Online katalog poskytuje rychlý přehled o všech vystavovatelích zastoupených na BAU. Kliknutím myší člověk rychle najde, co potřebuje. Hledat se může podle jména firmy, pavilónu, státu nebo poštovního směrovacího čísla.

K veletrhu BAU 2013 existuje i aplikace do mobilních telefonů, kterou lze stáhnout od listopadu 2012. Více informací na www.bau-muenchen.com.

Text: Lucie Czechová

Foto: BAU

 

 

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne