Vyšlo prosincové číslo časopisu PANEL PLUS

Datum: 12.12.2012
obrázek
Vánoční vydání časopisu PANEL PLUS, vychází o trochu dříve než obvykle. Proto jej očekávejte již od 12. prosince na pultech prodejen nebo ve vaší poštovní schránce, pokud máte předplatné. Dozvíte se, jak si vkusně zařídit byt v paneláku nebo jak si navrhnout moderní kuchyňskou linku. Nebudou chybět ani stálé rubriky Návštěva a Proměny bytu. Přínosné jsou i informace pro bytová družstva a SVJ. Nezapomeňte také soutěžit o zajímavé ceny.

Možnost redakce navštívit zajímavě řešený byt přišla v tu pravou chvíli. Mezinárodní veletrhy nábytku a interiéroví designéři stále silněji upozorňují na návrat dřeva, a sílící oblibu stylu, kterému se říká moderní klasika. Bydlení si pořídil už zcela „dospělý“ muž pro druhou polovinu svého života. Chtěl příjemné, pohodlné a komfortní bydlení, kde bude místo pro dospělé děti, když přijdou na návštěvu, i pro přátele, kteří budou chtít přespat. Jinak žádné zvláštní požadavky neměl a ochotně svěřil budoucí podobu svého nového domova ve fázi hrubé stavby do rukou kamaráda architekta. A ja to dopadlo se dozvíte v reportáži nazvané Jak se dělá
nadčasová elegance.Současným trendem je přiblížit kuchyň obytné místnosti, většinou obývacímu pokoji, a tomu odpovídá i její současný vzhled. Stále častěji se tak kuchyňská linka podobá běžnému nábytku a nějakým způsobem na něj navazuje. Další cenné informace naleznete v článku Důležitá součást
vašeho domova.Při návrhu nové koupelny i rekonstrukci té stávající je nutné zvážit všechny funkce, které od koupelny očekáváte, s ohledem na ergonomii, funkčnost a praktičnost. Koupelna, ať je velká nebo malá, zejména slouží pro každodenní hygienu - umývání, koupání a sprchování. Dalším obvyklým využitím v malých bytech je praní a sušení prádla. Často je její součástí také toaleta. V neposlední řadě ji vnímáme jako místo pro relaxaci. Další zajímavé informace objevíte v článku Jak si dobře navrhnout koupelnu.

Radek - mladý muž, bydlící v garsonce v Praze Strašnicích, se rozhodl uskutečnit kompletní rekonstrukci bytu. Hlavním důvodem byla, kromě zastaralého vybavení, především nevyhovující dispozice bytu. Cestu za rekonstrukcí svého bytu začal Radek v koupelnových studiích. Průzkum
trhu mu poskytl základní orientaci jak v nabídce, tak i v cenách, které postupně zapracovával do celkové sumy, kterou chtěl na rekonstrukci bytu na klíč věnovat. A výsledek? Ten najdete v článku Rekonstrukce garsonky splnila očekávání.

V dalším pokračování seriálu Proměny bytu přinášíme návrh a možná řešení bytové návrhářky Kateřiny Mlejnkové, která se tentokrát zabývala celkovou rekonstrukcí staršího panelového bytu, který obývá čtyřčlenná rodina. Věříme, že i tentokrát najdete inspiraci pro rekonstrukci třeba právě toho vašeho bytu.Navštívíte spolu s námi také Izrael – zemi protipólů. Nahlédnete do ateliéru malíře Jana Dvořáka a přečtěte si o družstevním bydlení s Finepem.

A jednu nepopulární informaci na závěr. Úsporné balíčky naší populární vlády nás zřejmě donutí reagovat, tedy zdražovat. Takže rada pro vás, předplaťte si náš časopis do konce roku za nezvýšenou cenu na odkazu PŘEDPLATNÉ. Navíc můžete získat 2 vstupenky na veletrh Pragointeriér 2013 v hodnotě 200 Kč.

Přejeme hezké Vánoce a pokud možno příjemný rok 2013.

 

 

Hledání v obsahu

Počasí

Soutěž

Napište nám

Partneři

Anketa

Jaká rubrika vás zajímá na našem webu nejvíce?
 
42%
 
17%
 
22%
 
10%
 
5%
 
4%
 
0%
 
0%

Diskuze

Ke stažení

Nejčtenější články

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne