Podzimní PANEL PLUS speciál stále v prodeji

Datum: 15.11.2012
obrázek
Přišel podzim a s ním další vydání časopisu PANEL PLUS SPECIÁL. Stejně jako v předchozích letech má podzimní speciál ambice přinést vám něco nového, originálního, co se v běžných číslech neobjevuje. Jaké jsou nové trendy bydlení, co nového se objevilo na trhu, jak si poradit s úložnými prostory v koupelně, jak nejlépe zrekonstruovat panelákový byt? To je jenom část otázek, na které naleznete odpovědi.

V porovnání s ostatními obytnými prostorami jsme zaznamenali snad největší změny v kuchyni – a to jak v přístupu k ní, tak v jejím ztvárnění, ale také ve využití. Ta se mění z izolovaného prostoru, jak bylo v původní panelákové výstavbě cíleně plánováno, na prostor vzájemné komunikace. Kuchyně se stává srdcem bytu, nejrušnější křižovatkou a také nejdůležitějším pracovištěm bytu. Na jedné straně musí být funkční místností, kde se využívají stále nové spotřebiče, na druhé straně je kladen stále větší důraz na její obyvatelnost, všestranné využití, propojení a sladění s ostatními prostorami bytu. Právě proto je rekonstrukce původních kuchyní v panelákových bytech, které už nedokážou splnit tyto požadavky, už téměř nevyhnutelností. Více informací o rekonstrukcích najdete v článku Čtyři varianty proměny kuchyně v panelovém bytě.

Místa pro ukládání drobností a hygienických potřeb se v prostoru koupelny velmi často omezovaly pouze na odkladovou plochu za umyvadlem, popřípadě pod zrcadlem. Klasikou byly také uměle vytvořené koupelnové výklenky… Dnes už se k těmto – mírně řečeno, nešťastným řešením, která stejně neposkytnou dostatek volného prostoru pro všechny naše koupelnové nezbytnosti, nemusíme uchylovat. Výrobci koupelnového nábytku, kterým záleží na spokojenosti zákazníků, se kromě designu zaměřují také na jeho praktickou stránku. A ta spočívá zejména v dostatku úložných prostor. Vybírat lze z různých typů a možností, každý si může vybrat dle svých potřeb. Inspiraci najdete v článku Úložný prostor do koupelny patří.

Pařížský veletrh Maison&Objet snad nezklamal nikoho. Předvedl obvykle nejnovější domácí textilie, světovou inspiraci, moderní design i klasiku. Na výstavišti Vilepinte nechybělo ani letos nic, včetně expozice venkovního nábytku. Těm, kteří mají raději věci s patinou a odkazem na minulost, by určitě imponovaly exponáty, které právě v minulosti hledají inspiraci a pěkně a vkusně míchají styly – čili vintage. Obrazová reportáž z Paříže má titulek Vše pro domov.

Kdo by netoužil po pěkném a zároveň praktickém bydlení? Ať už renovujete své bydlení z
estetického, či funkčního hlediska, vždy se nejprve zamyslete nad možnostmi, ale hlavně omezeními prostoru. Jak se s tím vším vyrovnat? Řadu rad a doporučení najdete v článku Dvě varianty rekonstrukce 4+1 v paneláku.I v příštím roce se můžete těšit na konferenci IZOLACE 2013, kterou pořádá společnost AWAL. Proběhne 6. února v areálu PVA EXPO Praha v Letňanech. Jako tradičně je přichystáno jedno ucelené téma, kterým tentokrát budou Poruchy plochých střech.

 

 

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne