Rekonstrukce netradiční koupelny

Datum: 12.11.2012
obrázek
O zařízení interiéru koupelny rozhodují její majitelé. Navzdory mnohdy zajímavému prostoru, který přímo vybízí k netradičnímu uchopení, vznikne většinou opět klasika - nejčastěji v neutrální bílé barvě na dlaždicích, obkladech a o sanitě ani nemluvě. Pokud ale máte trochu odvahy a chcete vědět, jak to vypadá, když se vezme originální design, zajímavé materiály a technologie, mohly by pro vás být inspirací následující tipy.

Květinové okouzlení

Dominantou koupelny je digitální potisk nábytkových dvířek, s květinovým motivem. Květy ibišku v barevné kombinaci bílé a nachové skvěle kontrastují s podkladovou folií v provedení antracit, která nechává designovým květům dobře vyniknout. Koupelnová skříňka v tomto originálním pojetí je rozhodně první věcí, které si při vstupu do koupelny všimneme. Kombinace černé a nachové může na někoho působit stísněným dojmem, proto ji doporučujeme spíše do větších prostorů.

Skleněná elegance

Jemné, ale přesto zářivé odstíny zelené barvy mají prokazatelně uklidňující účinek a jsou dobrým řešením do místnosti, která má sloužit k očistě a relaxaci. Pokud naopak preferujete tajemné motivy, vykouzlí je lampiony a motivy noční oblohy.

Koupelny jsou také velmi dobře udržovatelné, a to díky designovému sklu, které nemá spáry jako běžné keramické obklady. Z Grafoskla lze vytvořit celistvé skleněné plochy o rozměru až 145 x 280 cm. Uvnitř celoskleněného obkladu je zataven digitální tisk. Motiv si lze zvolit jak podle svého vkusu nebo i z databáze na www.sklo-jap.cz.

Odolné povrchy

Na první pohled líbivou, ale i praktickou se může stát koupelna díky vhodné povrchové úpravě koupelnového nábytku, který odolá i pohybu a aktivitě velké rodiny. Krásu podtrhuje i zvolený jednoduchý typ skříněk, kde čelní plochu může tvořit motiv bambusu, lilie nebo slunečnice. Hranaté umyvadlo v šířce 120 cm mohou v případě potřeby použít dvě osoby. Jako další úložný prostor může sloužit galerka se zrcadlem a moderním LED diodovým osvětlením s bezdotykovým čidlem, zavěšená nad umyvadlem.

Krása v jednoduchosti přírody

Jednoduché linie a příjemná barevná kombinace, která působí čistě, je předností nábytku švýcarského designu a české kvality zpracování. Značka MYJOYS navrhla kolekci Aquila – provedení Waterlily, v souladu s harmonickou a inspirativní přírodou a pro potěšení každého z nás. Skleněná čelní plocha ukrývá atraktivní tapetu s motivem žlutého leknínu, který je doplněný vybroušeným krystalkem Swarovsky.

Text: Lucie Czechová a Martina Rychetská

Foto: Trachea, J.A.P., Dřevojas a MYJOYS

 

 

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne