Jak se dobře a zdravě vyspat?

Datum: 9.11.2012
obrázek
Dle výsledků výzkumu Oklahomské univerzity může pomoci jednoduché řešení – výměna matrace. Zajisté nejde o univerzální návod, ale čísla mluví jasně. Vědci během pokusu vyměnili pět let staré matrace skupině zdravých dobrovolníků dle jejich výběru za nové a dokázali, že pouhou výměnou matrace za novou se zlepšilo v 70 % pohodlí spánku, v 62 % kvalita spánku či 55 % dobrovolníků uvádělo zmírnění bolestí zad.

Pokud máte problém se spánkem, zkuste se výzkumem inspirovat. Výběr matrace je záležitostí vysoko individuální, a tak platí, že vždy je nutné si matraci při nákupu vyzkoušet. Jak se však v nabídce rychle zorientovat? Můžete začít návštěvou internetové stránky www.drsleeep.cz. Zde během několika minut získáte základní orientaci a konfigurátor vám nabídne produkty přímo na míru. Ty si poznačte a navštivte nejbližšího prodejce, kde si vybrané matrace určitě vyzkoušejte.

Náš tip, aby se spalo líp

Cenově výhodná, a přitom vysoko kvalitní, je luxusní rodinná matrace FOX v provedení Classic nebo Wellness. Teď v akci 1+1 zdarma, navíc s možností volby profilace a výšky. Základem matrace Classic je líná Bio pěna vhodná i pro alergiky. Spánek na boku si užijete díky takzvané ramenní kolébce, která optimalizuje protitlak v oblasti ramen a je velice vzdušná a odolná. Duté vlákno základny zvyšuje průdušnost, což ocení spáči, kteří se během spánku zpotí. Model FOX Wellness je sedmizónový a má jemné masážní profily. Pratelný dvoudílný potah odvádí statický náboj a je nenáročný na údržbu. Prošití CNC zvyšuje jeho estetický vzhled a komfort spánku.

Počet lidí, kteří mají potíže se spánkem, stále roste. Hektický způsob života prostě spánku nepřeje. Na druhé straně nás může těšit poznatek, že jednoduchou výměnou matrace se dá kvalita spánku zlepšit až o 50 %.

Text:(uh)

Foto: Hilding Anders

 

 

Hledání v obsahu

Počasí

Soutěž

Napište nám

Partneři

Anketa

Jaká rubrika vás zajímá na našem webu nejvíce?
 
42%
 
17%
 
22%
 
10%
 
5%
 
4%
 
0%
 
0%

Diskuze

Ke stažení

Nejčtenější články

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne