Vyšlo páté číslo časopisu PANEL PLUS s finanční přílohou

Datum: 17.10.2012
obrázek
V tomto vydání navštívíme mladého muže, který před bydlením na vesnici dal přednost panelovému bytu v Praze. Dozvíte se, jaké jsou nejnovější trendy ve vybavení kuchyní a jak designově zkombinovat kuchyňskou linku s obývákem. Celkovou rekonstrukci bytu, která získala fialový nádech představí Kateřina Mlejnková. Pokud plánujete miminko nebo se chystáte na proměnu dětského pokoje, tak se určitě nechte inspirovat radami Kamily Douděrové. Nechybí ani informace pro Bytová družstva a SVJ. Jako každý rok je již tradičně součástí letošního říjnového vydání i příloha Reality a finance.

Cílem rekonstrukce panelákového bytu bylo kromě splnění požadavků klienta na moderní bydlení také ukázat, že i v panelovém bytě můžete být obklopeni dobrým designem a vhodně zvoleným nábytkem. „K rekonstrukci bytu mne vedly pouze osobní důvody. Vyrůstal jsem tady. Později jsme se s rodiči přestěhovali do rodinného domu za Prahou, ale já se chtěl vždycky vrátit. Mám tady hodně známých. Svou roli sehrály i vzpomínky na klukovská léta. Navíc celý náš panelový dům se bude postupně rekonstruovat, a tak věřím, pokud vezmeme v úvahu také investiční hledisko, bylo mé rozhodnutí správné,“ poznamenává šestadvacetiletý Lukáš. A jak dopadla rekonstrukce? To se dozvíte v článku Spolupráce s architektem se vyplatí.

Mezi české firmy produkující kvalitní nábytek patří společnost NADOP z Ořechova, která obdržela prestižní značku Česká kvalita – nábytek na veškerý vyráběný sortiment, který zahrnuje především vybavení kuchyní, jídelních souprav, nábytek do obývacích pokojů včetně sedacích souprav, ale i ložnice, skříně a kancelářský nábytek. Několik kuchyňských sestav vám představujeme v článku Vsadili na kvalitu.

Původně se jednalo o dvougenerační byt 4+1, ale v minulosti se původním majitelům podařilo přikoupit k bytu sousedící kočárkárnu a 5+1 bylo na světě a dokonce v původním stavu bez jakékoliv předběžné rekonstrukce. V takové chvíli nastává čas pro fantazii a potřeba oslovit odborníky se zkušenostmi. A co se všechno postupně stalo? Dozvíte se v článku 5+1 s dvěma koupelnami.

Prostředí, ve kterém děti vyrůstají má velký vliv na jejich rozvoj a vkus. Mnohdy si však nevíme rady, jak prostor pro dítě zařídit, čím vybavit a jak sladit barvy, aby se v něm náš potomek cítil, co nejlépe. Určitě se ale shodneme, že v žádném dětském pokoji by neměla chybět postýlka, stolek se židličkou, úložné prostory a místo pro hraní. A další rady najdete v článku Proměna dětského pokoje.

Rozhodli jste se, že konečně nastal čas na změnu vašeho původního, zastaralého a nepraktického bydlení, nebo jste se přestěhovali do nového bytu a chcete ho upravit podle svých představ? V tomto i v předchozím případě vás čeká více či méně náročná rekonstrukce, ke které každý přistupuje jinak. Další pokračování seriálu Proměny bytu se jmenuje Fialová elegance.

Stejně jako se postupně střídají jednotlivá roční období, nastolují svou vládu různé druhy rostlin. Kralování skončilo letničkám, v nenávratnu jsou květy v létě kvetoucích trvalek. Nadvládu získávají podzimní květiny. Představíme vám je v článku Barvy podzimu. Navštívíme také prosluněný ostrov Kypr, nahlédneme do ateliéru akademického malíře Josefa Dudka a dozvíme se, jak se dá bydlet v Čakovickém parku.

A ještě vás čeká velká příloha Reality a finance. 

  • Trh s byty v České republice
  • Pět rad, jak uspořit víc peněz nejen na bydlení
  • Chránit majetek proti živlům se vyplácí
  • Pojištění Náš dům v novém
  • Stavební spoření – nová fakta
  • Pojištění domácnosti vylepšeno o asistenční služby
  • Pojistit domov nebylo nikdy tak jednoduché

 

 

 

Hledání v obsahu

Počasí

Soutěž

Napište nám

Partneři

Anketa

Jaká rubrika vás zajímá na našem webu nejvíce?
 
42%
 
17%
 
22%
 
10%
 
5%
 
4%
 
0%
 
0%

Diskuze

Ke stažení

Nejčtenější články

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne