Nejen s květinami v posteli

Datum: 23.8.2012
obrázek
Ložní prádlo by mělo mít určitou kvalitu už jen proto, že bývá v každodenním styku s našimi těly. A ta si to určitě zaslouží. V neposlední řadě je to i velká plocha textilu, která v místnosti výrazně působí a dokáže charakter prostoru velmi ovlivnit. O aktuálních trendech v ložním povlečení jsme hovořili s Ivanou Šachovou, majitelkou značky SCANquilt.

Jaké jsou aktuální trendy v ložním povlečení?

Pokud hovoříme o trendu, je to něco, kam vývoj směřuje, ale nemusí to být to, co se nejvíce prodává. V tomto smyslu můžeme zmínit trend písmen a textů v různých podobách a velikostech, který se překvapivě drží delší dobu a stává se již klasikou. Trendem jsou i povlečení s městskými motivy, ať jsou to mrakodrapy či žluté taxíky New Yorku, motivy Eiffelovy věže z Paříže, červených dvoupodlažních autobusů z Londýna, etno postavy a motivy afrických Masajů, či zvířecí vzory jako je zebra či leopard. Za trend je možné považovat i marina styl – tedy plachetnice, kotvy, majáky a pruhy v modrobíločervené. Pozornost vždy přilákají i tak zvané velkoraportní vzory, které jsou velké a v celé ploše povlečení se neopakují. Barevné trendy v bytové kultuře s opožděním navazují na barevné trendy v odívání, mluvíme-li o materiálech, převažuje zájem o nežehlivé materiály, případně alespoň snadno žehlivé. Efektu se dociluje speciálními úpravami velmi kvalitních bavlněných saténů či jemných úpletů, oblibu si ale získávají z těchto důvodů i moderní materiály z mikrovlákna, které ještě navíc po vyprání rychle schnou.

Jak byste charakterizovala vaše ložní soupravy, které máte aktuálně v sortimentu? Zajímají nás především motivy a materiály.

Značka SCANquilt přináší již výše zmiňované trendy, ale svoji nabídku staví na šíři sortimentu, aby si vybral skutečně každý. V nabídce máme neustále kolem patnácti materiálů, od oblíbených nežehlivých saténů v různých provedeních, damašků několika typů, běžné bavlny, krepu či flanelu, dále jemná plátna a úplety, hebká mikrovlákna nebo strukturované tkaniny. Nabízíme nejen vzorované či potištěné soupravy, ale žádané jsou i jednobarevné, to vše nejen v základním rozměru, ale i v prodlouženém, či v partnerském provedení. Pokud jde o potištěné vzory, máme jich v aktuální nabídce více než tři sta. Mluvíme o klasických i moderních květinových vzorech, velkých i drobných, barevně výrazných či pudrově pastelových. Za základ nabídky považujeme i kostky, pruhy a geometrické motivy, kde měníme trendové barvy, aby vhodně ladily do většiny interiérů. Žádané jsou motivy pro teenagery ze sportovního prostředí a nevšední dětské vzory. Většina našich zákazníků se ale neřídí trendy, nýbrž svým vytříbeným vlastním vkusem, závislým na věkové kategorii, barevností svého interiéru, oblíbeností některých vzorů a zejména barev. Máme proto vzory pro celou rodinu – barevné a veselé pro děti, výrazné i elegantní pro rodiče do moderního interiéru, ale i klasické a praktické pro dědu s babičkou na chalupu, to vše v odpovídajících cenových hladinách.

Kde hledáte inspiraci pro to, jaké motivy zvolit?

Každoročně se inspirujeme na veletrhu bytového textilu, kde se mísí styly a trendy z celého světa a je jen na nás, co do naší kolekce vybereme. Necháváme se ovlivňovat i světem módy, vybíráme vzory a spolupracujeme na změnách s mnoha výrobci tkanin, sledujeme novinky v materiálech. S kolegy na poradách a s prodavačkami na prodejnách diskutujeme o aktuálních požadavcích zákazníků. Díváme se také v každodenním životě kolem sebe, sledujeme okolí, přírodu, lidi, města. Důležité je, že se řídíme hlavně vlastním vkusem, vybíráme a tvoříme to, co se líbí nám, a jsme rádi, pokud zákazníci svými nákupy dávají najevo, že naše volba byla správná.

Na co kladou zákazníci důraz a co u SCANquiltu nejvíce oceňují?

Zákazníci oceňují především kvalitu našich ložních souprav, široký výběr vzorů a vzájemně kombinovatelných barev, nabídku různých velikostí i doplňkový prodej samostatných návleků na různé velikosti polštářů. Jsou rádi, že jim proškolený personál na prodejnách ochotně povlečení rozbalí, ukáže, doplní nabídku o vhodný typ a barvu prostěradla. Na jednom místě a v příjemném prostředí zákazníci najdou ucelenou nabídku bytového textilu, mohou si prohlédnout obsáhlý katalog, či si ho mohou pro pozdější rozhodování odnést s sebou domů. Telefonicky se pak mohou informovat na prodejně, zda vybrané zboží mají v dostatečném množství, případně si ho mohou přiobjednat. Nabízíme také servis individuálních objednávek, kdy si zákazník za určitých podmínek může objednat jiný rozměr nebo vzor, než je běžně dostupný v prodejně.

Ptala se: Kateřina Svobodová

Foto: SCANquilt

 

 

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne