Letní číslo PANEL PLUS na stáncích

Datum: 16.8.2012
obrázek
Právě v těchto dnech vychází již čtvrté vydání časopisu PANEL PLUS. Dočtete se v něm, jaké jsou aktuální novinky a trendy v oblasti bydlení nebo jak lze proměnit standardní panelákový byt v luxusní prostor k žití. Chystáte-li se na celkovou rekonstrukci panelákového bytu nebo jen na dílčí úpravy, které oživí vaše bydlení, tak nové vydání časopisu PANEL PLUS je to pravé čtení, které poradí, jak na to. Pro Bytová družstva a SVJ přinášíme také mnoho užitečných informací, které pomohou vybrat správnou firmu na revitalizaci nebo tipy, na co si dát pozor.

Nový byt získala tříčlenná rodina výměnou za garsoniéru. Byl nejvyšší čas, protože na svět se chystal další potomek, a jejich byt byl už tak více než těsný. Potřebný doplatek k pětačtyřicetimetrové garsonce vyřešila hypotéka. Po větším bydlení v dobré lokalitě pátrali manželé asi čtyři měsíce. A jak to dopadlo? To se dozvíte v reportáži Příjemné místo k žití.

O zařízení interiéru koupelny rozhodují její majitelé. Navzdory mnohdy zajímavému prostoru, který přímo vybízí k netradičnímu uchopení, vznikne většinou opět klasika – nejčastěji v neutrální bílé barvě na dlaždicích, obkladech. Pokud ale máte odvahu a chcete vědět, jak to vypadá, když se vezme originální design, zajímavé materiály a technologie, tak vám nesmí uniknout článek Jak na netradiční koupelnu.

Obyvatelé sídlišť už vynaložili velké finanční částky do technických úprav, zateplení či výměny oken, a tak nezbývá pustit se do interiéru. Dobrým řešením je oslovit bytového architekta, který navrhne několik variant pro lepší využití prostoru. O tom se můžete přesvědčit v článku Byt 3+kk v tmavém dekoru.

Jak se dobře a zdravě vyspat? Tak zní další titulek. Podle výsledků výzkumu Oklahomské univerzity může pomoci jednoduché řešení – výměna matrace. Zajisté nejde o univerzální návod, ale čísla mluví jasně. Vědci během pokusu vyměnili pět let staré matrace skupině zdravých dobrovolníků podle jejich výběru za nové a dokázali, že pouhou výměnou matrace za novou se zlepšilo v 70% pohodlí spánku.

Jedni z prvních majitelů pasivního domu BAHAL na svůj dům čekali několik let. Pozemek ležící v obytné zóně byl v územním plánu veden jako krajinná zeleň, mnoho let proto majitelé bojovali o změnu části pozemku na stavební parcelu. Jak se ale shodují – počkat se vyplatilo. A vyrostl Červený dům uprostřed zeleně.

 

„Kroužíme nad pevninou a z okénka letadla pozorujeme rozlehlé město. Pod námi se na obrovské ploše rozprostírá největší město Vietnamu - desetimilionový Saigon.“ S mnoha tvářemi jižního Vietnamu vás seznámí reportáž v rubrice Letem světem.

Bohužel nemáme všichni možnost realizovat své pěstitelské touhy na zahradě. Avšak k takové realizaci mnohdy postačí balkon nebo lodžie. A jak na to? Odpověď najdete v článku Balkon – každý rok jiný.

Životní jubileum vždy přináší možnost zastavit se, ohlédnout se, bilancovat. A osmdesátka je významným mezníkem, který si rekapitulaci opravdu zaslouží. Přesvědčíte se o tom v článku Svět plný fantazie v rubrice Galerie.

 

 

Hledání v obsahu

Počasí

Soutěž

Napište nám

Partneři

Anketa

Jaká rubrika vás zajímá na našem webu nejvíce?
 
42%
 
17%
 
22%
 
10%
 
5%
 
4%
 
0%
 
0%

Diskuze

Ke stažení

Nejčtenější články

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne