Jak na novou linku za vteřinku

Datum: 3.8.2012
obrázek
Přestala vás bavit stará kuchyňská linka? Potom vás možná bude zajímat recept na její rychlou, finančně dostupnou a hlavně efektní proměnu. Možná jste i vy majiteli kuchyně s nudným obkladem, která nejen svým designem, ale i barevným provedením už zkrátka omrzela.

Že je korpus linky i dlaždičky ještě v pořádku a je škoda je proto měnit? Právě naopak. Je ta nejvhodnější chvíle na absolutní proměnu kuchyňského zákoutí. A to bez jakýchkoliv stavebních úprav – renovovat totiž můžeme pouze čelní plochy, a to díky celoskleněnému obkladu Grafosklo z dílny společnosti J.A.P.

Možnosti bez omezení

Grafosklo je naprostou novinkou do interiéru. Může v sobě nést vnitřní digitální potisk nebo dokonce i textilii. Záleží zcela na vaší fantazii. Zvolit je možné skutečně jakýkoliv motiv, dekor nebo fotografii, a to i z vašeho vlastního archivu. Jedinou podmínkou je dostatečná – tisková kvalita těchto materiálů. Pokud máte chuť a nápady, lze si také navrhnout vlastní grafiku a tu pak do Grafoskla nechat zatavit. Problémem není ani zatavení textilie – stejnou látku, kterou máte na závěsech nebo potahu, v sobě může Grafosklo nést také. Další variantou je nechat si do skla „zapéci“ i různé přírodniny, například herbářované listy, dýhu, plátky zlata nebo kovu.

Staňte se designérem

Nejdříve si vyberte motiv, který bude váš kuchyňský celoskleněný obklad nést. Inspirovat se můžete také na www.sklo-jap.cz, kde kromě galerie s nejrůznější grafikou naleznete také program, který vybranou fotografii či dekor zasadí do interiéru. Získáte tak přesnou představu o tom, jak bude výsledná realizace vypadat. Pak už stačí jen zaměřit prostor za linkou (rozměr plochy mezi dolními a horními skříňkami) a doslova nejtěžší část realizace máte za sebou. A protože chceme dovést kuchyň k dokonalosti a sladit ji do posledního detailu, vymění jí také pohledová nábytková dvířka. Ovšem, nebude to ledajaká proměna. Nová dvířka necháme digitálně potisknout stejným motivem, jaký jsme zvolili pro celoskleněný obklad Grafosklo. Odstrojení linky od starých a montáž nových dvířek je záležitostí, kterou už zvládne každý šikovnější kutil.

Rychlá proměna bez bourání

Samotnou montáž nového celoskleněného obkladu začneme odšroubováním zásuvek či elektrických vypínačů, pokud jsou na zdi za linkou umístěny. Grafosklo se za linku montuje velmi jednoduše. Lze ho totiž pohodlně nalepit i na stávající dlaždičky, pokud jsou v odpovídajícím technickém stavu. Obklad je dobré, před nanesením speciálního lepidla svysokou přilnavostí k různým stavebním materiálům odmastit jarovou vodou nebo technickým lihem. Poté nanášíme lepidlo pomocí pistole na stěnu v roztečích bodů přibližně 20 x 20 cm. V této fázi je třeba mít Grafosklo připravené v kuchyni, a spolu s ním i dalšího pomocníka, který s vámi obklad zvedne a do zdi zasadí. Od nanesení lepidla máte asi 15 – 20 minut, během kterých je třeba Grafosklo za linku nalepit. Na celoskleněný obklad je třeba vyvíjet souvislý tlak v rozmezí 15 minut, aby Grafosklo na lepidlo a stěnu pod ním dobře přilnulo. Vždy je třeba připravit si pod celoskleněný obklad podpěrky, kterými si pojistíte bezproblémové přilnutí obkladu. Vytvrzení lepidla trvá 24 hodin, poté je linka připravena k používání. Již během tvrdnutí lepidla je možné našroubování krytek elektrických vypínačů a zásuvek.

Výsledný efekt proměny linky s Grafosklem doslova vyrazí dech. Asi nikdo by nečekal, jak designovou a vlastně i praktickou záležitostí celoskleněný obklad může být. Změna byla rychlá, opravdu bez bourání a přitom nad očekávání výjimečná. Sladění Grafoskla s kuchyňskými dvířky je pak už jen třešničkou na dortu.

Text: Martina Rychetská

Foto: firma J.A.P.

Společnost J.A.P. spol. s r. o. vznikla v roce 1991 a sídlí v Přerově. Její filozofií je dodávat na trh stavební kovové prvky vysoké kvality s nápaditým designem, za přijatelnou cenu. Svým zákazníkům nabízí stahovací schody, včetně jejich protipožární a zateplené úpravy, interiérová a exteriérová točitá, segmentová a bočnicová schodiště, nerezové zábradlí a stavební pouzdra pro zasouvací dveře. Svoji obchodní politiku směřuje jak na tuzemský, tak zahraniční trh. Bližší informace na www.schody-jap.cz nebo www.schodyasyn.cz.

Tip pro vás

Před výrobou obkladu z Grafoskla si dobře rozmyslete, kolik elektrických zásuvek a vypínačů budete na desce chtít. Otvory pro jejich instalaci se musí udělat už ve výrobě, protože kalené sklo je natolik pevné, že u vás doma do něj žádné otvory nevyvrtáte. Všechny další poličky a kořenky se na Grafosklo lehce umísťují pomocí silikonu.

 

 

Hledání v obsahu

Počasí

Soutěž

Napište nám

Partneři

Anketa

Jaká rubrika vás zajímá na našem webu nejvíce?
 
42%
 
17%
 
22%
 
10%
 
5%
 
4%
 
0%
 
0%

Diskuze

Ke stažení

Nejčtenější články

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne