Letištní salonek MasterCard® Lounge otevřen

Datum: 20.7.2012
obrázek
Společnost MasterCard 18.července 2012 otevřela ve spolupráci s Letištěm nový salonek v Terminálu 1 pražského letiště. Čestnou patronkou jeho otevření se stala paní Dagmar Havlová. MasterCard Lounge (situovaný v prostorách někdejšího Crystal Lounge) vyniká především moderním designem, který hostům přináší opravdový komfort i potřebné soukromí.

O design salonku se postaral Atelier FD

„Při rekonstrukci letištního salonku se designéři Atelieru FD řídili motem společnosti MasterCard: Jsou věci, které si za peníze nekoupíte, na všechno ostatní je tady MasterCard. Věřím, že se jim podařilo tohoto cíle dosáhnout,“ uvedl Miroslav Lukeš, generální ředitel společnosti MasterCard Europe pro Českou republiku. Záměrem designérů bylo tedy jednotlivé prostory navrhnout tak, aby nabízely cestujícím rozmanitá místa k odpočinku, občerstvení, zábavě i práci.

U vstupu je dominantou atypický tvar recepce, spolu se šatnou a PC stolem. Jednoduché tvarosloví všech nábytků je podtrženo hlavními barvami (černá, bílá), které kopírují barvy spojené s věrnostním programem MasterCard Elite pro držitele prestižních karet. Vzhledem k absenci denního osvětlení byl na čelní stěně nainstalován preparovaný lišejník, který je svým organickým tvarem v přímém kontrastu k ostrým hranám nábytku.

„V prostoru Work Zone jsme umístili lavici s jednotlivými pracovními místy. Na atypické mapě nad ní jsou vyznačeny hlavní destinace, do kterých mohou cestující letět z Terminálu 1 – Londýn, Abu Dhabi, Soul, Moskva, New York. Dominantou tohoto prostoru je interaktivní zóna se 4 tablety. Velkoplošná obrazovka slouží ke sdílení fotografií hostů v salonku,“ říká Tomáš Laštovička z Atelieru FD.

Ve střední části MasterCard Lounge se nachází bar, jehož hlavním prvkem je barový stůl, který vychází z loga a barev společnosti MasterCard. Jedná se o originální výrobek, který je středem pozornosti celého prostoru. V této části je rovněž k vidění podsvícené panorama hlavního města Prahy.

Prostor Relax Zone s výhledem na letištní plochu je určen především k odpočinku. Jsou zde k dispozici pohodlná místa k sezení včetně lehátek. Aby byl do „technického“ prostředí letištních ploch integrován pocit přírody, navrhli designéři na tomto místě lišejníkovou stěnu a také podsvícenou stěnu s jednotlivými prvky neživé zeleně. „Celému našemu týmu z Ateliéru FD bylo potěšením být součástí projektu MasterCard Lounge od našich prvních skic a nápadů až po realizaci. Teď už pouze pozorujeme reakce návštěvníků a doufáme, že jsou spokojeni,“ dodává Nikola Netušilová z Atelieru FD.

Služby salonku

Klienti MasterCard mají navíc v rámci své návštěvy MasterCard Lounge zajištěn přednostní průchod bezpečnostní kontrolou. Dále mají možnost získat 10% slevu na standardní parkování nebo 20 % slevu ve VIP části krytého Parkingu C, a to po předchozí online rezervaci.

MasterCard Lounge je přístupný držitelům vybraných prémiových karet a dál pak široké veřejnosti, protože i ten cestující, který nemá vstup do salonku automaticky zajištěný, si jej může zakoupit přímo na recepci salonku. Ceník je zveřejněn na webových stránkách letiště: www.prg.aero. Otevírací doba salonku je: pondělí – neděle, od 5:30 do 23:30 hod.

V salonku je také k dispozici:

  • Samoobslužný bar s občerstvením
  • TV
  • WIFI
  • Denní tisk 

V brzké době budou mít hosté salonku k dispozici on-line portál poskytující řadu benefitů, např. možnost stažení filmu, on-line verze magazínů nebo zprostředkovaný nákup v Duty Free Shopu.

„Pobyt v salonku cestujícímu zajistí soukromí a pohodlí před odletem,“ vysvětluje ředitelka VIP služeb Letiště Praha Simona Svobodová a dodává: „Náš host si může vybrat místo v pracovní či relaxační zóně, občerstvit se, přečíst si denní tisk nebo si díky rychlému wi-fi připojení vyřídit e-maily, vytisknout či ofotit dokumenty.“ Pracovníci salonku hosty také informují o stavu jejich letu, poradí s připojením k internetu a dalšími záležitostmi, které cestujícího zajímají. Součástí salonku je také sprcha a další zázemí pro osobní hygienu.

„Držitelé prémiových karet MasterCard - Gold, Platinum, World a World Elite mohou salonek navštívit bezplatně až do konce roku 2012. Vstup do nového letištního salonku MasterCard Lounge včetně jeho nadstandartních služeb se stává dalším z předních benefitů věrnostního programu MasterCard Elite. Ten je určen především klientům s prestižními kartami MasterCard a poskytuje jim dokonalý komfort,“ říká Miroslav Lukeš, generální ředitel MasterCard Europe pro Českou republiku.

„Jsem potěšena, že jsem mohla být u slavnostního otevření nového letištního salonku MasterCard Lounge, který bude k dispozici českým i zahraničním cestujícím. Jeho originální design i prvotřídní služby zaručují návštěvníkům potřebný komfort během jejich cestování. Salonek tedy bezpochyby zvyšuje úroveň letiště, které bude již brzy nést jméno Václava Havla,“ uvedla paní Dagmar Havlová, čestná patronka otevření salónku.

MasterCard Elite Lounge

V rámci MasterCard Lounge mají cestující rovněž možnost pronajmout si VIP salonek nazvaný MasterCard Elite Lounge. „Jedná se o privátní salonek, který poskytuje naprosté soukromí. Ze salonku je impozantní panoramatický výhled na dění na letištní ploše,“ dodává Tereza Janková, marketingová manažerka MasterCard Europe pro Českou republiku a Slovensko. Držitelé prémiových karet MasterCard si jej mohou pronajmout za výhodnějších podmínek.

Text. (Pr)

Foto: Ogilvy PR 

 

 

Hledání v obsahu

Počasí

Soutěž

Napište nám

Partneři

Anketa

Jaká rubrika vás zajímá na našem webu nejvíce?
 
42%
 
17%
 
22%
 
10%
 
5%
 
4%
 
0%
 
0%

Diskuze

Ke stažení

Nejčtenější články

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne