Zateplujte a ušetřete

Datum: 31.7.2012
obrázek
Výstavba je masivním zásahem do životního prostředí, který výrazně zatěžuje ekologickou rovnováhu. 40 % celkové spotřeby energie se vynakládá na vytápění budov. Bohužel téměř třetina vyrobené tepelné energie uniká nechráněnými plášti budov. Stále se zdokonalující stavební materiály a zateplovací systémy naštěstí umožňují realizace takových staveb, které mají výrazně nižší spotřebu energií na jejich provoz.

Zateplovací systémy HASIT jsou tedy výhodnou investicí do budoucna jak z ekologického, tak i ekonomického hlediska. Díky nižší energetické náročnosti dochází k nezanedbatelným finančním úsporám okamžitě po jejich správné realizaci. Firma HASIT nabízí vnější kontaktní zateplovací systémy na bázi expandovaného polystyrenu a minerální vlny. Tyto systémy splňují nejpřísnější kvalitativní požadavky EU a jsou certifikovány dle předpisu ETAG 004. Díky tomu je zaručena vysoká kvalita a kompatibilita jednotlivých součástí a s tím související funkčnost systému po dlouhou dobu jeho životnosti.

Současně HASIT nabízí i systém na bázi certifikovaných tepelně izolačních omítek, systém Hasitherm. Jako finální vrstvu těchto systémů lze použít šlechtěné omítky na bázi akrylátové, silikonové a silikon/silikátové. Všechny tyto omítky jsou nabízeny v široké škále struktur, zrnitostí a odstínů.

Součástí zákaznického servisu firmy je školení prováděcích firem, zpracování tepelně technických výpočtů, kompletní zpracování cenových nabídek a odborné poradenství – ať už při návrhu či přímo na stavbě.

Text: Jaroslav Pasek

Foto: firma Hasit

Systém Hasitherm

Prodyšný zateplovací systém na bázi certifikovaných omítek. Rozhodující součástí tohoto systému je mimořádně tepelně izolační omítka Wärmedämmputz 850 se součinitelem tepelné vodivosti λ< 0,07W/m.K a koeficient propustnosti vodních par µ < 15. Tuto jádrovou omítku lze použít jako jedno či dvouvrstvou pro omítání všech druhů stavebních materiálů.

 

 

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne