Novinky v systému pro elektronické ovládání panelových bytů

Datum: 28.7.2012
obrázek
Nejznámější způsob na dálkové ovládání přístrojů v panelových bytech, systém xComfort od společnosti Eaton, doznává v těchto měsících několika zajímavých novinek. Připomeňme jen, že s pomocí moderní elektroinstalace xComfort umožňuje pomocí bytového elektronického displeje například ovládat osvětlení, žaluzie, vytápění i klimatizaci a řadu dalších spotřebičů. Automatizuje se tak chod domácnosti a uspoří nejen elektrická energie, ale i energie na vytápění.

V letních měsících se dočkáme hned několika novinek. Do teplovodních rozdělovačů podlahového topení bude nyní možné instalovat 12-kanálový RF multiaktor, který je navržen pro ovládání až dvanácti topných okruhů a dvou nezávislých okruhů, např. pro čerpadla. Výstupní reléové kontakty 1 A budou spínat termo elektrické ventily 230 V. Komunikace s řídící jednotkou je bezdrátová. Pro zónovou regulaci se standardně použije elektronický panel Home nebo Room Manager a teplotu v místnostech vyhodnocují RF termostaty.

 

Eaton také dokončuje řešení ovládání RF systému xComfort z „chytrých“ telefonů, tzv. smartphonů. Už na konci tohoto roku by měl být představen Eaton Basic Controller (mini server) s TCP/IP komunikací, který umožní připojení do internetu a pomocí aplikace Eaton xComfort tak bude možné vzdáleně ovládat domovní systém ze smartphonů či dotykových tabletů. Již nyní je možné ovládat spotřebiče napojení na systém xComfort pomocí SMS zpráv.

 

Text: (Pr)

Foto: Eaton

 

 

Hledání v obsahu

Počasí

Soutěž

Napište nám

Partneři

Anketa

Jaká rubrika vás zajímá na našem webu nejvíce?
 
42%
 
17%
 
22%
 
10%
 
5%
 
4%
 
0%
 
0%

Diskuze

Ke stažení

Nejčtenější články

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne