Norimberské veletrhy

Datum: 28.6.2012
obrázek
Letošní veletrh Fensterbau/Frontale se konal 21. až 24. března v Norimberku v německém Bavorsku. V průběhu let se vyprofiloval v evropsky nejvýznamnější odborný veletrh pro okna, dveře, fasády a další stavební prvky. Zúčastnilo se ho více než tisíc vystavovatelů ze čtyřiceti zemí světa a navštívilo ho přes sto tisíc zájemců.

Paralelně probíhající odborný veletrh strojních technologií a zařízení na zpracování dřeva HOLZ-HANDWERK se jednou za dva roky stává nepostradatelným setkáním truhlářů a stolařů, tesařů a návrhářů interiérů, ale také architektů, kteří se zde informují o nových, prakticky orientovaných řešeních.

V šesti výstavních halách byly návštěvníkům představeny novinky z oblasti strojů na zpracování a obrábění dřeva, ale také nové materiály a techniky jejich úprav. Představilo se 498 vystavovatelů z 19 zemí. Vedoucí pozici na veletrhu HOLZ-HANDWERK mělo Německo, Rakousko a Itálie. Na veletrhu Fensterbau/Frontale měly největší zastoupení společnosti z Itálie, Polska, Turecka, Rakouska, ale i z České republiky.

V odborném programu získali návštěvníci cenné rady k tématu oken, dveří a fasád. Návštěvníkům veletrhu byl k dispozici také videoportál www.holz-handwer.tv, kde se mohli seznámit s děním na veletrhu formou reportáží, produktových informací a rozhovorů se zástupci vystavovatelů. Na obou veletrzích jsem se seznámil s nejnovějšími technologiemi od společností Gealan, Winkhaus, Profine, Maco, Veka a Rehau.

Součástí obou veletrhů byl i odborný program Energie Plus, aneb jak uspořit s novými okny a fasádami, který se konal pod záštitou institutu IFT Rosenheim, 6. ročník fóra architektury za účasti předních architektů z celého světa a velmi zajímavá konference Jak se změní klimatické podmínky s novými okny, kde se účastníci seznámili s plánovanými změnami v evropských technických normách u oken a také s úsporou energií při jejich výrobě. Další ročník veletrhů Fensterbau/Frontale a HOLZ-HANDWERK se bude konat v Norimberku ve dnech 26. až 29. března 2014.

Text: Martin Chára

Foto: autor

 

 

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne