Letní PANEL PLUS právě vychází

Datum: 21.6.2012
obrázek
Chystáte-li se na celkovou rekonstrukci panelákového bytu nebo jen na dílčí úpravy, které oživí vaše bydlení, tak nové vydání časopisu PANEL PLUS je to pravé čtení, které poradí, jak na to. Pro Bytová družstva a SVJ přinášíme také mnoho užitečných informací, které pomohou vybrat správnou firmu na revitalizaci nebo tipy, na co si dát pozor.

Co nás v našich bytech trápí nejvíce? Bez ohledu na to, zda máte byt v paneláku, v nové výstavbě, či ve starším zděném domě, jedním z nejčastějších problémů, s kterými se v menších bytech neustále potýkáme, je nedostatek místa, který nás ve většině bytů provází na každém kroku. Stejnými otázkami se zabývali Lukáš a jeho přítelkyně Lenka, pro které byl malý byt v panelovém domě jejich prvním samostatným bydlením. I proto se rozhodli, že rekonstrukce musí být opravdu pořádná, tedy z gruntu. A jak to dopadlo? To se dočtete v reportáži Bydlení pro dva.

Společně do života vstoupili novomanželé symbolicky v zrekonstruovaném bytě, kde si dopřáli i novou kuchyň. Protože oba rádi vaří a tráví v kuchyni hodně času, rozhodli se pro velkorysé řešení s dostatkem úložných prostor. I když její návrh svěřili odborníkovi, oba se do budoucího řešení aktivně zapojovali.Další podrobnosti spolu s řadou fotografií najdete v rubrice Kuchyně v článku Začalo to deskou.

Jen málokdo z nás přesně ví, jak by měl vypadat náš soukromý prostor. Možná můžeme s jistotou říci, co se nám líbí. Většinou však nemáme, nebo si neumíme vytvořit představu o tom, co můžeme kombinovat, co lze vyřešit zásahem do dispozice bytu a co se naopak realizovat nedá. V takovém případě je opravdu užitečné požádat o radu odborníky. To také udělali Honza s Lubicou. O celkovém pojetí interiéru měli oba poměrně jasnou představu – nejlépe by ji vystihovala jejich vlastní slova: elegantní noblesnost. A jak rekonstrukce dopadla? To můžete posoudit sami. Další informace najdete v článku Splňuje představy, vyhovuje potřebám.

Letošní milánský veletrh ukázal, že nábytkáři vzali docela vážně na vědomí barvy, které už delší dobu řádí v textilu. Také vycházejí vstříc těm, co žijí sami či v malých bytech. Variabilita, skladebnost a spoustu malých nábytkových solitérů potěší každého, odkaz na kvalitní řemeslo jistě také. Fotoreportáž z milánského salonu najdete pod názvem Veselejší bydlení.

Kréta je největším a nejjižněji položeným řeckým ostrovem. Najdete zde nejhezčí středomořskou pláž a také nejdelší evropskou soutěsku. Těch nej, ale Kréta nabízí mnohem více. Mimo jiné zde působila nejvyspělejší evropská civilizace a pokud se přeneseme do současnosti, na ostrově žije v Česku nejpopulárnější zahraniční spisovatel - Robert Fulghum. Další nej v reportáži Kréta – klenot Středomoří.

Melancholické barvy světla. Tak je alespoň vnímá fotograf Ivan Král. I když občas láteří na ranní vstávání, opouští ještě za tmy teplo domova nebo vyhřátou chatičku u Lipenského jezera, aby využil té kratičké chvíle, kdy město i příroda získávají v protisvětle neuvěřitelné monochromatické kouzlo. Přesvědčit se můžete v rubrice Galerie.

 

 

Hledání v obsahu

Počasí

Soutěž

Napište nám

Partneři

Anketa

Jaká rubrika vás zajímá na našem webu nejvíce?
 
42%
 
17%
 
22%
 
10%
 
5%
 
4%
 
0%
 
0%

Diskuze

Ke stažení

Nejčtenější články

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne