Jarní PANEL PLUS speciál stále v prodeji

V moderních interiérech již kuchyně není brána jako oddělená místnost, kde se zavřete na půl dne a vaříte a vaříte. Současným trendem je přiblížit kuchyň obytné místnosti, většinou obývacímu pokoji, a tomu odpovídá i její současný vzhled. Další zajímavé postřehy najdete v článku Nebojte se barev.
Pohlédněte na svou koupelnu kritickým okem a rozhodněte se pro změnu. Koupelnový nábytek přináší řadu možností, jak i na malém prostoru vytvořit dokonalý interiér. Skříňky i umyvadla lze volit v různých rozměrech, takže máte vždy záruku, že se i pro vás najde ideální řešení. A navíc, vybírat lze z velkého množství designových řad, takže není problém, sladit svou koupelnu ve stylu retro, moderním designu nebo koloniální klasiky. Mnoho dalších zajímavostí se dočtete v článku Udělejte z koupelny krásku.
Malá paneláková koupelna je běžnou realitou českých sídlišť a na rekonstrukci čeká celá řada z nich. Podle architekta a designéra Michala Janků vnímají Češi koupelnu stále jako užitkový prostor a „skladiště“ věcí na úklid, než jako obytnou součást bytu. Navíc, když už se pro změnu rozhodnou, volí stejná prostorová řešení. Desatero zmíněného architekta najdete v článku Strasti a slasti panelákových koupelen.
Na stránkách speciálu najdete také další pokračování našeho dlouhodobého seriálu Proměny bytu. Tentokrát splníme přání naší čtenářce Gabriele, která si spolu s manželem pořídila relativně prostorný byt, který je v původním stavu z doby výstavby. Autorkou návrhů je bytová architektka Kateřina Mlejnková.
Jedním z častých neduhů mnoha typů bytů, a nejen v panelácích, jsou malé předsíně. A přitom právě zde se oblékáme, zouváme a především vítáme návštěvy. Složité rituály, které podobné situace provázejí, jsou nám všem důvěrně známy. Pračlověk to měl jednoduché. Jeden příbytek byl jako druhý a nikomu nevadilo, že vstupuje do jeskyně. Dnes máme na vstup do našeho domova poněkud odlišné. nároky. Jak se smalým prostorem vypořádat se dozvíte v článku Předsíň – naše první vizitka.
Bytový dům Augustinova v Praze 4 – Chodově byl vybrán jako pilotní projekt rekonstrukce panelového domu z roku 1971 do pasivního standardu. Jeho celkové platby za energie se v nejúspornější variantě mohou snížit až o 70 %. Například obyvatelé bytu třípokojového bytu mohou za vytápění a přípravu teplé vody platit pouze 6 000 Kč místo původních 21 000 ročně. Na celý objekt to znamená pokles ze současných nákladů 1 850 000 Kč na 550 000 Kč za rok. Další zajímavosti se dočtete v článku Pasivní panelák.