Rekonstrukce bytu

Datum: 20.5.2012
obrázek
Domov. Pohoda. Klid. Možná právě tato slova nás napadnou nejčastěji, když si řekneme: „Konečně jdeme domů…“ Mnohdy ale právě doma to pohodové ticho chybí. Necháme se rušit svými sousedy, posloucháme rozverné a hlasité děti z vedlejšího pokoje nebo slyšíme sousedovic Azora, jak se o patro výš domáhá své večeře.

Naštěstí si to ale už nemusíme nechat líbit. Na trhu existuje řešení s modrými akustickými sádrokartonovými konstrukcemi Rigips, které se dá použít v nové výstavbě i při rekonstrukcích.

Stěny pro klid domova                                                               

Chcete-li stavět stěny, příčky, nebo nově rozdělovat místnosti, tak je důležité při volbě stavebního materiálu zvážit nejen druh materiálu, jeho hmotnost, dobu výstavby, ale i to, jak dokáže zvukově izolovat. Proti hluku je možné bojovat. Před stávající příčku můžete postavit akustickou předstěnu s modrou akustickou sádrokartonovou deskou. Výrazně tak snížíte hluk z ostatních místností. Tento exkluzivní výrobek se používá pro montáž vnitřních i mezibytových příček, podhledů a předstěn v interiérech. Akustické sádrokartonové konstrukce s modrou akustickou deskou tak umožňují zlepšit akustický komfort všech místností, ať už se jedná o nový, nebo rekonstruovaný objekt.  

 

Poprvé je tedy na trhu k dispozici jednovrstvě opláštěná sádrokartonová příčka, která splní přísné normové požadavky na zvukovou izolaci uvnitř bytu či domu.

Akustické předstěny lze postavit ke stěnám uvnitř bytu. Není tedy nutné se nechat rušit ostatními členy rodiny. Předsazené stěny se mohou postavit také k mezibytovým příčkám a odhlučnit tak své sousedy. Malá tloušťka modré akustické předstěny (jen asi 7,5 cm), docílí velmi výrazného zlepšení zvukové izolace.

Akustické příčky i předstěny s dvojitým opláštěním modrými sádrokartonovými deskami unesou bez problémů i kuchyňskou linku nebo nábytkové skříňky. U těchto konstrukcí je nosnost jedné hmoždinky až 75 kg.

 

Pohoda v koupelně

Revoluční novinkou je i modrá akustická deska, vhodná do každého vlhkého prostředí. Je již z výroby impregnovaná, takže dokáže odolat i vzdušné vlhkosti bez obav z plísní.

Pomocí modrých akustických systémů si můžeme už i z koupelny vytvořit tiché oddechové místo. Zároveň tímto řešením snížíme i hladinu hluku, která z koupelny vychází - například při dětských hrách. 

Vlastnosti modré akustické konstrukce Rigips:

  •  vyšší vzduchová neprůzvučnost (izolace proti hluku)
  •  již v základní verzi s vyšší požární odolností (protipožární konstrukce)
  •  snadno rozpoznatelné podle modré barvy (snadná kontrola)
  • díky malé tloušťce konstrukce zůstává větší užitná plocha místností
  • malá hmotnost modré akustické konstrukce znamená menší nároky na nosné konstrukce
  • hladký, zdravotně nezávadný povrch
  • snadné vedení instalací v dutině konstrukce
  •  rychlost výstavby suchou cestou
  • úspora investic

Text: Ivana  Duchoňová

Foto: Rigips

Více informaci najdete na www.prestavujemebyt.cz

 

 

 

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne