Zlepšete spánek výměnou matrace

Datum: 2.5.2012
obrázek
Pokud máte problém se spaním, zkuste nejdříve to nejjednodušší řešení. Výběr matrace je ale záležitostí zcela individuální a tak platí, že je vždy nutné si matraci při nákupu vyzkoušet – ostatně výběr je bohatý.

Společnosti investují prostředky do nových technologií a mají odborné týmy specializované přímo na inovace, protože vědí, jak kvalitní spánek ovlivňuje kvalitu života jejich zákazníků. Jak na to při nákupu a na co se zaměřit? Můžete třeba začít doma u internetu - jak vybrat matraci  vám online poradí Dr. Sleep. Za několik minut tak získáte základní orientaci v problematice nákupu matrací a konfigurátor vám nabídne několik produktů přímo dle vašich požadavků. Ty si pak stačí poznačit a můžete si je u nejbližšího prodejce vyzkoušet.

Z čeho vybírat?

Ke špičce na našem trhu patří luxusní matrace  značky Curem společnosti Hilding Anders. Jsou vyrobeny z vysoko objemové viscoelastické pěny, tzv. pěny s pamětí Curemfoam TM, což jsou vícevrstvé matrace se vzduchovou ventilací a komfortními zónami. Pro své unikátní vlastnosti staly žádanými u seniorů, a dokonce i ve zdravotnických zařízeních, aby chránily lidi trvale upoutané na lůžko. Své uplatnění nacházejí i v rodinách s dospívajícími dětmi, ostatně celkově je spaní na „kosmické pěně“ velmi oblíbené i ve zbylých věkových skupinách.

Gelové matrace

Dalším z hitů výrobce Hilding Anders je program Geltech pokrývající řadu gelových matrací, z nichž se Klimagel stal nejprodávanějším produktem tohoto segmentu na českém trhu v letech 2008 a 2009. Poslední novinkou doplňující gelové matrace Freshgel je potahová látka TempSmart, která má bezkonkurenční vlastnosti:

  • přispívá k teplotní rovnováze těla, čímž zkvalitňuje spánek;pojme přebytečnou tepelnou energii, čímž napomáhá předcházet pocení;
  • v případě chladu je látka schopna teplo vydávat, takže snižuje pocit studených rukou a nohou;
  • minimalizuje vznik vlhkého prostředí, výskyt plísní, bakterií a zaručuje maximální komfort.

V nabídce jsou i další oblíbené modely matrací - Supragel, Biogel nebo partnerská matrace Freshgel.

Ekologické matrace ze sóji nejen pro alergiky

Pokud trpíte alergiemi nebo jste příznivci ekologie, nabízí značka Tropico www.matracetropico.cz biomatraci Aroma Visco, jejíž ložnou plochu Soya tvoří bio pěna ze sóji, zaručující absolutně přírodní původ.
Pro alergiky je vhodná také matrace Natural Bio Color značky Slumberland www.slumberland.cz, komfortní sedmizónová partnerská matrace, vyrobená z přírodních materiálů pomocí 3D Rainbow technologie.
Další možností je partnerská sendvičová matrace Natural Soya, vyrobená ze dvou typů pěny Natur (aloe a sója) o různé tuhosti v ložných plochách. Sedm anatomických zón poskytuje maximální ortopedické a antialergenní vlastnosti, přičemž je tato luxusní matrace sendvičového typu s vynikající bodovou elasticitou vhodná i pro osoby s poruchami pohybového ústrojí.

Neustále narůstající počet lidí, kteří mají problémy se spaním, je alarmující. Hektický způsob života odpočinku bohužel nepřeje, a proto je důležité mít alespoň možnost se doma kvalitně a zdravě vyspat. A pokud se vám zdá, že s vaší matrací není něco v pořádku – vyměňte ji, v 50% případů to přispívá k rapidnímu zlepšení kvality spánku.

Text: (pr)
 
Foto: Hilding Anders

 

 

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne