Orchidea z Novabytu

Datum: 30.4.2012
obrázek
Pokud se přes léto chystáte rekonstruovat bytové jádro a plánujete, jak by měla nová koupelna vypadat, zkuste si nechat navrhnout přestavbu, včetně cenové kalkulace, odbornou firmou. Pro lepší představu vám pomohou graficky zpracované vizualizace a plánky, které jsou již dnes u mnoha stavebních firem samozřejmostí.

Rekonstrukce koupelny není levná záležitost. Na druhou stranu ji zase neměníme každých deset let. Ale kdo by chtěl utrácet, když může ušetřit? Podle zkušeností stavebních firem je typické, že lidé většinou nemají o ceně za rekonstrukci koupelny přesnější představu.

S čím tedy musíme počítat? Cenu zařizovacích předmětů, obkladu a dlažby si dovedeme spočítat a znásobit sami. Podstatně horší situace je, pokud bychom měli odvodit ceny prací a související položky – mnohé bychom asi ani neuměli vyjmenovat, ale pro realizaci jsou zcela nezbytné.

Firma ručí za výsledek

Každá dobrá firma by nám měla před podpisem smlouvy o dílo předložit rozpočet, rozepsaný do jednotlivých položek. Není dobré přemlouvat firmu, že tu, či onu práci si se švagrem uděláte o víkendu sami. Podle zkušeností stavebních firem by to téměř určitě znamenalo značnou časovou ztrátu v nabitém programu rekonstrukce. Navíc by práce bez odpovídajícího vybavení a zkušeností asi nebyla odvedena v očekávané kvalitě jako u odborníků. Realizační firma navíc uzavřenou smlouvou ručí za výsledek realizace, a pokud je skutečně seriózní, na nic takového by ani nepřistoupila.

Doprovodné služby se mohou lišit

Stanovit minimální cenu rekonstrukce bytového jádra je velmi obtížné. Zatímco ceny zařizovacích předmětů jsou ve všech městech zhruba srovnatelné, práce i doprovodné služby se mohou i výrazně lišit podle lokality. Rozdíly najdete pochopitelně i mezi jednotlivými firmami a záleží na vás, jak jejich nabídku vyhodnotíte. Cena za kompletní rekonstrukci začíná na částce zhruba 100 000 Kč. V této hodnotě je započítán stavební materiál, přípravné práce (bourání původního jádra, manipulace se stavebním materiálem, přistavení kontejneru apod.), práce řemeslníků, cena zařizovacích předmětů (vana, umyvadlo, baterie, záchodová mísa a instalační systém, obklady, dlažba a dvoje dveře). Horní hranici modernizace je v podstatě nemožné stanovit – záleží jen na vašich finančních možnostech a zvoleném vybavení.

Modernizaci koupelny lze pochopitelně financovat v rámci stavebního spoření, případně prostřednictvím leasingu nebo spotřebitelských úvěrů.

Text: (uh)

Foto a vizualizace: NOVABYT

Vsaďte na kvalitu

Jak často předpokládáte, že budete ve vaší koupelně měnit vanu, případně její umístění, umyvadlo, podlahu a další? Jistě předpokládáme, že nám celková rekonstrukce koupelny vydrží deset i dvacet let. S tímto časovým horizontem však už k ní musíme dnes přistupovat. Nevyplatí se zbytečně ušetřit několik tisíc korun, na druhou stranu je více než vhodné si veškerý nákup pečlivě rozmyslet. Vyplatí se vsadit na kvalitu.

Původní a nový stav

U přestavby bytového jádra bylo v koupelně podmínkou nahradit vanu sprchovým koutem. Koupelna se tak stala prostornější a lépe využitelná k umístění pračky. WC i koupelna zůstaly na původním místě. Dispozice obou místností se tedy příliš nezměnily.

 

 

 

Stavební firma NOVABYT

zaměřuje se na kompletní rekonstrukce interiérů. Nabízí rekonstrukce bytových jader a koupelen od základního ekonomického až po luxusní atypické provedení. Poradí jak nejlépe proměnit nevyhovující koupelnu vzhledem k vašim požadavkům, potřebám a finančním možnostem v moderní koupelnu. Součástí přestavby mohou být i nové podlahy nebo vymalování bytu. Z vybavení lze vybírat ze širokého sortimentu od stavební keramiky až po koupelnový nábytek a doplňky.

 

 

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne