Proměna 4. Mladá rodina ve 3+kk

Datum: 19.4.2012
obrázek
Dnes budeme věnovat pozornost čtvrté proměně z našeho „malého seriálu“ o úspěšných rekonstrukcích bytů. Tentokrát navštívíme mladou rodinu ve 3+kk…

V první fázi rekonstrukce bytu byla vybourána příčka mezi kuchyní a obývacím pokojem a vyměněna okna. Odstranění příčky bylo částečné, zrušil se samostatný vchod do kuchyně z chodby a vyzdilo se bytové jádro. Tímto bylo ze společné chodby získáno několik cenných metrů navíc. Část, která vedla k bytu, se obezdila a vznikla tak nová předsíň. Kompletně se v této fázi rekonstrukce dělaly v celém bytě nové elektroinstalace.

Po rekonstrukci jsou v bytě dřevěná okna, s výjimkou ložnice a dětského pokoje, kde je plast. Jsou tu i nové dveře v ocelových zárubních. Koupelna zůstala v původním místě i rozloze, zvětšila se jen o šířku vybouraného jádra. Na zem přišla nová dlažba, vtipně řešené jsou modro-bílé obklady na stěnách. V sádrokartonovém stropě je zabudováno osvětlení.

Celkově zůstalo dispoziční řešení bytu jako takového téměř zachováno, protože potřebám rodiny vyhovovalo. Výrazným zlepšením bylo přizdění předsíně. Na původní chodbě je velká šatna s posuvnými dveřmi. Prostoru prospělo i zrušení dveří do kuchyně, čímž v chodbě vznikla celistvá stěna.

Velmi příjemně působí hlavní obývací prostor propojený s kuchyní, kde se odehrála i odvážná hra s barvami stěn. V poměrně velkém obýváku dominuje výrazná růžová stěna. U ponechané polopříčky mezi obývákem a kuchyní je kožená bílá sedačka, ze které je pohodlné sledovat televizi, jež je zavěšena u stropu v protějším rohu.

Místnost, určená pro kuchyňskou linku, je velmi světlá a slunná, takže se majitelé bytu nebáli zvolit antracitový odstín dvířek s matně kovovými doplňky. Příjemně působí i ne zcela obvyklý formát dvířek - obdélník na šířku, stejný tvar a formát má i obklad u kuchyňské sestavy. Původně zamýšlený tvar L byl po rozvážení nakonec rozšířen o další malou sestavu se třemi zásuvkami a úložným prostorem na láhve. Lednice má svůj zvláštní výklenek vybudovaný při rekonstrukci a s kuchyní barevně ladí.

Z dětského pokoje a ložnice se staly jakési vagony se zaoblenými stěnami bytu. Pokoje jsou celé vyložené kobercovinou, takže se neluxuje pouze podlaha, ale i stěny a strop.

Text: Lucie Czechová

Foto: archiv redakce

Zaujalo nás

  • Výklenek pro lednici: velmi praktická věc, lednice totiž nevyčnívá. Byl vytvořen účelově zazděním původních dveří do kuchyně, když se měnily příčky v bytě.
  • Šatna: na panelákové poměry velmi komfortní. Rozměry na míru, počet polic a jejich umístění je vytvořeno tak, aby vše vyhovovalo potřebám rodiny. Šatna má vnitřní osvětlení, které se zapne s otevřením dveří, použito bylo lamino. Výplně dveří tvoří kouřové sklo.
  • Koberec po celém obvodě místnosti: na částech zdí je dřevotřísková konstrukce, která zaoblila rohy, na ní jsou pak koberce nalepeny, rozvody světel jsou vedeny pod kobercem. Diskutabilní je údržba, koberec přece jen chytá prach a rád ho drží.
 

 

Hledání v obsahu

Počasí

Soutěž

Napište nám

Partneři

Anketa

Jaká rubrika vás zajímá na našem webu nejvíce?
 
42%
 
17%
 
22%
 
10%
 
5%
 
4%
 
0%
 
0%

Diskuze

Ke stažení

Nejčtenější články

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne