Proměna 2. Pronájem 1+1

Datum: 17.4.2012
obrázek
Tentokrát se seznámíme s druhou proměnou z našeho „malého seriálu“ o úspěšných rekonstrukcích bytů. Podíváme se do pronajatého bytu 1+1…

Vinohradský byt, který si herec pronajal, jej již při první návštěvě nadchl. Braňa zaujala i lokalita. Vinohrady má rád, protože na něj působí poněkud „francouzsky“. Byt vyhovoval také a výhled z něj už přímo nadchl. A to ještě netušil, že schody, po kterých bude denně běhat, jsou dotýkané velkou hereckou osobností, že dům, do kterého se nastěhoval, patřil herci Svatopluku Benešovi, který tu žil dlouhá léta.

V pronajatém bytě si člověk moc změn dovolit nemůže. Aby se nájemník cítil dobře a v pohodě, obklopil se předměty, které jsou mu blízké a které se dají snadno stěhovat dál. Je tu pár zajímavých soch, jednu mu darovali rodiče za dokončení školy, další si přivezl z dovolených. Proutěný koš připomíná dětství na Slovensku a babičku. Braňo má totiž velmi rád přírodní materiály a dává přednost střídmosti a jednoduchosti.

V bytě o rozloze kolem sedmdesáti metrů čtverečních se nachází velká předsíň s vestavěnými skříněmi. Odtud je vstup do koupelny a na toaletu. Kuchyně působí jednoduše, ale moderně. Dominantou celého bytu je prosluněný obývací pokoj spojený s ložnicí. Bonusem je terasa, která směrem na jihovýchod a jihozápad nabízí panoramatický výhled na celou Prahu.

Šedou keramickou dlažbu v provozních částech bytu doplňují v obýváku s ložnicí perfektně zachované a ošetřené parkety, stěny zůstaly bílé.

Ke světlému dřevu podlahy byla zvolena hodně tmavá hnědá pro nábytek. Vznikl tak příjemný kontrast. V obývacím pokoji dominuje výrazná tapeta s motivem zebry. Prostor se tak stává útulnější a v kombinaci s různými orientálními předměty až magický. Tapety jsou na stěnách, které tvoří mělkou niku, odděluje je sloup, který celý prostor rozděluje a neslévá do jednolité stěny. Místo klasických obrazů na stěně nad postelí visí velkoformátová černobílá fotografie v úzkém rámu.

Ani v kuchyni nechybí tapety. Motivy květin na tapetách odlehčují prostor, vytváří příjemnou atmosféru a ladí s malým akváriem na stolku.

Text: Lucie Czechová

Foto: archiv redakce

Zaujalo nás

  • Originální stěny: na stěny byla použita výrazná tapeta se vzorem zebry. Použití světlé hnědé barvy na lem stěny vytvořilo určitý odstup. Díky tomu tapeta nedominuje, ale harmonicky se propojuje s interiérem.
  • Střídmé doplňky: nebojte se kombinace uměleckých nebo starožitných předmětů v moderním interiéru. Dřevěné sochy, kamenní Buddhové, akvárium s rybkami nebo proutěná truhla dokáží dát interiéru ducha i punc originality.
  • Zahrádka na terase: v jakémkoli bytě můžete balkon nebo terasu proměnit v zelenou zahrádku s okrasnými květinami nebo pěstovat zeleninu a bylinky. Prostor přijde vhod k relaxaci a zajistí čerstvé kuchyňské přísady.
 

 

Hledání v obsahu

Počasí

Soutěž

Napište nám

Partneři

Anketa

Jaká rubrika vás zajímá na našem webu nejvíce?
 
42%
 
17%
 
22%
 
10%
 
5%
 
4%
 
0%
 
0%

Diskuze

Ke stažení

Nejčtenější články

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne