Šest velkých proměn

Datum: 16.4.2012
obrázek
Více než milion rodin v České republice bydlí v panelových bytech. Ale pouhých 45 % panelových bytů prošlo rekonstrukcí, takže více než polovina bytů na své zvelebení stále čeká. Bydlení v panelových bytech má své výhody i nevýhody. Přesto v nich bydlí mnoho rodin, které jsou spokojené a za byt v činžáku nebo rodinný domek by rozhodně neměnily.

Aby se ze života v paneláku stalo komfortní a příjemné bydlení, je zapotřebí byt zrekonstruovat. Stavební úpravy v bytě jsou finančně náročné a chystáme se na ně obvykle delší dobu. Ještě před zahájením bychom si měli ujasnit, co změnami chceme získat. Problémem panelových bytů je nejčastěji špatné dispoziční řešení, což způsobuje stísněnost v prostoru. A tak příčky rušíme, jiné stavíme a snažíme se prostor co nejvíce zvětšit a prakticky uspořádat. V dnešní době je za určitých finančních možností možné s panelovým bytem provést takřka cokoli. Vznikají tak nové prostory ze záboru chodby, zvětšují se koupelny, propojují obýváky s kuchyněmi nebo dokonce ruší lodžie a tím vzniká větší obytný prostor. Rádi byste koupelnu s oknem? Ani to již není nemožné. Chce to jen dobré nápady, finance a chuť se do rekonstrukce pustit.

Na následujících stránkách exkluzivně přinášíme šest proměn bytů od garsonky až po 5+kk, který vznikl spojením dvou bytů. Nápadů a vychytávek je v nich dost, tak třeba pro vás budou inspirací a do vlastní rekonstrukce se pustíte brzy také.

Text: Lucie Czechová

Foto: archiv redakce

A jaké proměny vás čekají?

Proměna 1. Prosluněná garsonka

 

 

 

Proměna 2. Pronájem 1+1

 

 

 

 

Proměna 3. Obrovský obývák ve 2+kk

 

 

 

 

Proměna 4. Mladá rodina ve 3+kk

 

 

 

 

Proměna 5. Proměna bytu 4+kk

 

 

 

 

Proměna 6. Propojením bytů vzniklo 5+kk

 

 

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne