Jaro přeje rekonstrukcím a plánům na nové bydlení

Datum: 5.3.2012
obrázek
Po úspěšné loňské premiéře výstavy STAVÍME, BYDLÍME máte opět možnost nechat se inspirovat k renovaci svého bydlení. Kongresové centrum hotelu Dukla ve Znojmě propůjčí své prostory k uspořádání 2. ročníku stavební výstavy. V pátek 23. března od 9 do 18 hodin a v sobotu 24. března od 9 do 17 hodin. Vstup na výstavu je zdarma.

Kdo se chystá rekonstruovat své stávající bydlení nebo plánuje stavbu domu, právě na této výstavě nalezne mnoho užitečných rad a nápadů. Celý sál a předsálí bude zaplněno expozicemi firem, které  nabízí vše od stavebnictví až po vybavení domácnosti. Vstup na výstavu je zdarma.
Kromě možnosti nákupů bude k dispozici i poradenské centrum s nabídkou všeho pro dům, byt a zahradu. Návštěvníci mohou využít službu mobilního projektového poradce, který se postará o velké zakázky od návrhu až po realizaci za co nejnižší ceny.

Vše o vytápění

Pokud se například chystáte vyřešit vytápění, můžete na výstavě posoudit nabídky hned několika firem s tepelnými čerpadly. Instalaci tepelného čerpadla se rozhodně vyplatí svěřit specializované firmě.
Účinnou obranou proti rostoucím cenám energií jsou právě tepelná čerpadla. Jaký je princip a výhody těchto velmi účinných zařízení, která sníží spotřebu energií pro vytápění o 50% i více, jak v novostavbách, tak ve starších domech, se dozvíte na přednášce, která je určená pro širokou veřejnost v rámci výstavy. Přednášejícím je Ing. Josef Slováček ze společnosti Termo komfort, který odpoví na všechny dotazy účastníků na závěr přednášky i mimo ni.
O přednášku, která bude ve Znojmě poprvé, je vždy velký zájem. Využijte této příležitosti.Vytápění a úspora energií je jednou ze stěžejních otázek, na kterou na výstavě dostanete odpověď přímo z úst odborníků. Dále na výstavě můžete sami posoudit výhodu sálavého vytápění infratopením za rozumnou cenu nebo si na dům namontovat trubicový systém fotovoltaických panelů.

Jak ušetřit za energii

I výběr stavební firmy provádějící stavbu je velice důležitým úkolem. Jak říká jedna z vystavujících stavebních firem „být progresivní ve výstavbě znamená v dnešní době řídit se nejen přáním zákazníka, ale sledovat nové technologie, postupy a nároky trhu“. Proto stavební firmy prezentující se na výstavě se v dnešní době zvyšujících se cen energií a stavebních materiálů soustředí na stavby, které přinesou zákazníkovi užitek za cenu nízkých nákladů.Těmito stavbami jsou pasivní a nízkoenergetické domy, které v současném stavebnictví představují trend moderního bydlení. Pasivní domy jsou nejen krásné, ale také vysoce užitkové, kvalitní a především nízkoenergetické.

Trendem jsou LED žárovky

S úsporou také souvisí osvětlení domů a bytů. Na výstavě najdete novinku  LED svítidla přímo nahrazující klasické vláknové žárovky i tzv. úsporné žárovky. Klasické vláknové žárovky většinu spotřebované energie promění v teplo, proto jsou nejméně ekonomické. Ani úsporné žárovky nesplňují požadavky na úspornost a to především díky jejich velice krátké životnosti a vysokému startovacímu příkonu. Seznámíte se s ekologicky i ekonomicky šetrnou žárovkou, která spotřebuje jen 10 % el. energie než klasická žárovka. Použitím LED žárovek snížíte vlastní spotřebu el. energie za svícení o více než 90 %, což určitě přivítáte.

A mnohem více

Na výstavě se můžete vyřešit otázku izolace vlhkého zdiva nebo celkové izolace stříkanou pěnou. Dozvíte se více o domácí technologii pro úpravu vody, její filtraci a změkčování. Můžete si nechat zrenovovat a zateplit stávající okna nebo si vybrat nová garážová vrata a stínící techniku.
Pokud máte v plánu výměnu kuchyňské linky, budete z výstavy odcházet s mnoha nápady a také vzorníky, které na výstavě bude nabízet firma zajišťující výrobu kuchyní. Hospodyňky přivítají nabídku parních žehliček  a parního čističe. Domácnost si můžete zkrášlit i biogelem, který uchová řezané květiny dlouho čerstvé.
Jednou větou lze říci, že na výstavě naleznete plno dobrých nápadů, moderních řešení na zlepšení vašeho bydlení. A jako bonus můžete vyhrát 1000 Kč poukaz k nákupu v obchodním centru IKEA. Do soutěže se může zapojit každý, kdo vyplní losovací lístek a vhodí ho na výstavě do losovacího osudí. Přijďte v první jarní dny 23. a 24. března na výstavu Stavíme, bydlíme do Znojma a načerpejte novou inspiraci.

 

 

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne