První letošní PANEL PLUS k dostání až do poloviny dubna

Datum: 28.3.2012
obrázek
Více než milion rodin v České republice bydlí v panelových bytech. Ale pouhých 45 procent panelových bytů prošlo rekonstrukcí, takže více než polovina bytů na své zvelebení stále čeká. Bydlení v panelových bytech má své výhody i nevýhody. Přesto v nich bydlí mnoho rodin, které jsou spokojené a za byt v činžáku nebo rodinný domek by rozhodně neměnili.

Naši tradiční rubriku Návštěva jsme tentokrát pojali jinak a věnovali jsme jí více místa. Na šestnácti stranách exkluzivně přinášíme šest proměn bytů od garsonky až po 5+kk, který vznikl spojením dvou bytů. Nápadů a vychytávek je v nich dost, tak třeba pro vás budou inspirací a do vlastní rekonstrukce se pustíte brzy také.


Výsledkem rekonstrukce by mělo být nejen více místa a pohodlí, ale především vyšší komfort například koupelny, která musí odpovídat všem současným požadavkům. Při rekonstrukci by nemělo docházet ke kompromisům – a to jak ze strany uživatele bytu, tak i z pohledu realizační firmy. V řadě případů je možné najít i zcela nové řešení, které posune koupelnu, toaletu a tím i celý byt opět na vyšší úroveň. V rubrice Proměny bytu řeší bytová návrhářka Kateřina Mlejnková specifické požadavky jedné z našich čtenářek, doufáme, že její řešení poskytne i vám plno zajímavých impulsů.


„Na „velký třesk“ jsme se dlouho připravovali a nakonec datum svatby naší dcery všechno urychlil a přispěl k rozhodnutí rekonstruovat nejen koupelnu a WC, ale celý náš byt na sídlišti v Jílovém u Prahy,“ poznamenává Dana. A pan Jiří s potutelným úsměvem přitakává. A jak to všechno dopadlo se dozvíte v reportáži nazvané Měli jasnou představu.

 

Jste připraveni na jaro? Tuto otázku vám klademe trochu s předstihem, abyste se mohli dobře připravit na to, až počasí konečně ukáže, co to znamená, když se řekne jaro a vy jako vyznavači domácích květin a balkonové zeleniny se vrhnete k rukavicím a květináčům. Tehdy totiž nastane ta správná doba, kdy vysadit nové anebo přesadit stávající květiny. Jak to udělat, aby vše proběhlo v pořádku a během roku nám rostliny pěkně kvetly a zelenina dobře rostla? Přinášíme pár rad, jak dát vaší domácí zahradě krásu a vitalitu.

 

 

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne