Rezidenční čtvrť Na Hvězdárně

Datum: 30.1.2012
obrázek
Rezidenční čtvrť Na Hvězdárně najdete v atraktivní lokalitě svažující se louky nad současnou Velkou Chuchlí. Představuje kvalitní moderní bydlení v krásném prostředí těsně spjatém s přírodou a nabízí jedinečný výhled na Prahu. Zdejší lokalita nadchne zejména rodiny s dětmi a všechny, kteří oceňují klidné místo pro bydlení jako kontrast s rušným prostředím velkoměsta.

Celá čtvrť je navržena tak, aby všechny objekty přirozeně zapadaly do místní lokality a nenarušily její dosavadní ráz, ale přitom vytvořily bydlení pro člověka s potřebami a vkusem 21. století.

Citlivým členěním jednotlivých domů v areálu vznikly klidné vnitrobloky vyplněné dostatkem udržované zeleně a vzrostlých stromů, doplněné o prostory pro dětské hry či odpočinek na lavičkách.

Velká variabilita bydlení

Rezidence Na Hvězdárně skýtá komfortní klidné bydlení ve viladomech, bytových domech nebo švýcarském domě s různorodou skladbou bytů. Od malých studií až po stometrové mezonetové byty. Každý byt disponuje balkonem či terasou, lodžií nebo oplocenou předzahrádkou. Parkování je zde umožněno v garážích i na venkovních parkovacích stáních.

Rodinné i bytové domy jsou na pozemku umístěny tak, aby z každého byl výhled do lesa, okolní přírody nebo na panorama Prahy. Hlavním charakterem zástavby je tvarová i materiálová rozmanitost. Použity jsou především přírodní materiály – dřevěné a keramické obklady s kombinací barevných světlých omítek, vzdušnost projektu umocňují i skleněné prvky.

Obchody i příroda na dosah

Ve Velké Chuchli jsou veškeré základní služby. Zcela nová moderní Mateřská škola Na Cihelně nebo Základní a Mateřská škola Charlotty Masarykové, která se nachází ve starší vilové části, kousek od nové rezidenční čtvrti Na Hvězdárně, má renomé rodinného a vstřícného prostředí. Pro nejmenší obyvatele je vybudováno dětské hřiště.

Velkou Chuchli protíná mnoho cyklistických stezek a turistických tras. Na těchto trasách narazíte na řadu historických památek a přírodních krás.

Skvělá dopravní dostupnost

Velká Chuchle se rozprostírá jižně od centra Prahy na levém břehu Vltavy. Je ideálním místem k bydlení nejen díky všudypřítomné přírodě, ale i pro pohodlnou dostupnost. Snadno se odtud dostanete do centra města automobilem, vlakem či městskou hromadnou dopravou. Autobusová zastávka je pouhou minutku chůze od domů.

Text a foto: FINEP

www.finep.cz

Základní údaje

Lokalita

Praha 5 – Velká Chuchle

Počet jednotek

117 bytů a 43 rodinných domů

Typy a velikosti bytových jednotek

1+kk až 5+kk

Developer a investor

FINEP

Architektonické řešení

ABM architekti

 

 

 

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne