Veletrh R+T je stále světovější

Datum: 27.1.2012
obrázek
Odpovědné využívání energie je globálním úkolem. Pojmy, jako jsou energetická efektivita a využívání obnovitelných zdrojů energie, získávají po celém světě na významu ve světle narůstajícího nedostatku fosilních paliv a nebezpečí atomové výroby energie. R+T světový veletrh číslo jedna v oblasti rolet, bran a protislunečních ochran je v tomto oboru činnosti už delší dobu jako doma.

Rolety a stínící prvky totiž významným způsobem přispívají k úspoře energie, a navíc chrání před vloupáním. V zimě umožňují rolety snížit náklady na vytápění, v létě venkovní protisluneční ochrana brání zahřívání místností a snižuje tak náklady na jejich klimatizování. Výrobci bran a vrat kladou velký důraz na pohony, flexibilní konfigurovatelná ovládání svých výrobků a rovněž na úsporu energie.

Už dlouho byl starý veletržní areál ve Stuttgartu příliš malý pro prezentaci vystavovatelů. Z tohoto důvodu došlo ke stěhování R+T do nového veletržního areálu v blízkosti letiště. Nová výstavní plocha má přes 100 000 metrů čtverečních, je tedy dvakrát tak velká než původní výstavní plocha. Proto mohl veletrh R+T 2009 poprvé přivítat 747 vystavovatelů a 57 300 návštěvníků. Což je více než kdykoliv předtím.

Zájem o účast i návštěvu roste

Na veletrhu R+T 2012, který se bude konat od 28. února do 3. března, tento trend pokračuje. Už v květnu 2011 se znovu přihlásila většina vystavovatelů z roku 2009. Rezervováno je více než 95 procent dostupné výstavní plochy. Proto společnost Messe Stuttgart počítá s dalším růstem na přibližně 800 vystavovatelů ze 40 zemí.

Obliba veletrhu vzrostla zejména u vystavovatelů ze zahraničí. Téměř dvě třetiny vystavovatelů v roce 2009 pocházely ze zahraničí. V roce 2012 by to mohlo být ještě více. Z České republiky se dosud přihlásilo 17 vystavovatelů. Počítá se také s nárůstem počtu návštěvníků. Očekává se přibližně 60 000 návštěvníků z více než 100 zemí.

Co můžeme očekávat

Na zcela obsazeném výstavišti vystavovatelé v halách 1 až 9 představí inovace, trendy a vývoj v oboru rolet, bran a protisluneční ochrany. Prezentovat se budou především novinky a konkrétní řešení. Výstavní spektrum je přizpůsobené samostatným podnikatelům, členům představenstev, jednatelům společností, vedoucím zaměstnancům, odborným pracovníkům z oborů výroby rolet, protislunečních ochran, žaluzií a markýz, bran, oken, kovových konstrukcí, fasád, sklářského průmyslu, truhlářství, zámečnictví, elektroinstalací, architektury a projektování. Dále také vybavení interiérů, bezpečnostního poradenství, dodavatelů staveb, údržby budov, řízení služeb, velkoobchodu se stavebním a elektroinstalačním materiálem.

Rozsáhlé doprovodné programy

Část expozice s technickými inovacemi a vývojem je pouze jednou stranou veletrhu R+T 2012. Nabídku doplňuje rámcový program orientovaný na potřeby uživatelů vytvořený ve spolupráci s mnoha sdruženími, instituty a oborovými odborníky.

Fórem pro architekturu a projektování je Den architektů a projektantů. Společně s kongresem „Smart Interfaçades 2012“ týkajícím se fasád nabízí Den architektů a projektantů vlastní platformu k veletrhu R+T 2012 pro architektonicky významné téma navrhování inteligentních fasád. V současnosti musí fasády splňovat mnoho požadavků. Jsou hranicí mezi vnitřním a vnějším prostorem, městem a budovou, rozhraním výroby a spotřeby energie. Fasáda tak není jen estetickým a funkčním pláštěm budovy, nabízí také projekční plochu pro reklamní prostředky a stává se tím nezaměnitelnou „tváří“ každé stavby.

Špičkové architektonické počiny, nejnovější trendy, výzkum a vývoj jsou středem pozornosti kongresu „Smart Interfaçades 2012“ o fasádách. Jak bude vypadat fasáda v budoucnosti? Jak lze témata, jako jsou stálost, nové materiály a technologie, integrovat do moderních fasád? Na tyto otázky odpoví mnoho významných přednášejících.

Kromě toho budou v rámci veletrhu R+T 2012 udělovány ceny „Archiprix International“. Do této soutěže, která je vypisována každé dva roky, jsou přizváni studenti kateder architektury, urbanismu a krajinné architektury z celého světa, kteří se účastní se svými závěrečnými pracemi.

„Inovační cena 2012“, která bude udělována po osmé, oceňuje vynikající novinky z následujících devíti kategorií výrobků: rolety, markýzy, raffstory, vnitřní protisluneční ochrany, pohony a ovládání rolet a protisluneční ochrany, bran, pohonů a ovládání bran. Kromě toho jsou udělovány zvláštní ceny v oblasti designu, energetické účinnosti, odborných profesí a poskytování služeb. Navíc je udělována cena pro mladé řemeslníky, která cíleně podporuje dorost. Propůjčení cen se bude konat 28. února v rámci večera vystavovatelů veletrhu R+T.

Skvělé jídlo, mnoho zeleně i kultury

Nové stuttgartské výstaviště patří nejen k nejfunkčnějším a nejmodernějším výstavištím na světě z hlediska architektury, ale disponuje také vynikající dopravní infrastrukturou díky své poloze přímo u letiště Stuttgart a napojením na dálnici A8, která vede z Mnichova přes Stuttgart do Frankfurtu. Rychlodráhou dorazíte za 25 minut do centra města a na hlavní nádraží.

Stuttgart je velmi atraktivním městem ležícím uprostřed zeleně, s mnoha parky obklopeným vinicemi a lesy. Kvalita života je vysoká, kultura hraje velkou roli. Stuttgartská opera byla už několikrát zvolena za nejlepší v zemi, dvě muzikálová divadla, další scény a vysoce ceněná muzea se starají o kulturní rozmanitost. Lidé v této zemi jsou považováni za znalce dobrého jídla a pití. Koncentrace špičkových restaurací v regionu kolem Stuttgartu je nejvyšší v republice. V Bádensku-Württembersku leží také nejstarší německé univerzitní město Heidelberg a další historická města, jako jsou Freiburg, Tübingen a Baden-Baden, světoznámé pohoří Schwarzwald a Bodamské jezero. Je to krajina, která zve k delšímu pobytu.

Veletrh R+T je otevřen od 28. února do 3. března 2012, denně od 9 do 18 hodin, v poslední veletržní den do 17 hodin. Další informace najdete na internetových stránkách www.rt-expo.com.

Text: (uh)

Foto: archiv redakce

 

 

Hledání v obsahu

Počasí

Soutěž

Napište nám

Partneři

Anketa

Jaká rubrika vás zajímá na našem webu nejvíce?
 
42%
 
17%
 
22%
 
10%
 
5%
 
4%
 
0%
 
0%

Diskuze

Ke stažení

Nejčtenější články

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne