Výstava Stavíme Bydlíme v Hodoníně odstartuje stavební sezonu na Slovácku

Datum: 19.1.2012
obrázek
V prostorách Domu kultury Horní Valy v Hodoníně se uskuteční 27. až 28. ledna 2012 prodejní a prezentační stavební výstava STAVÍME, BYDLÍME Hodonín, která letos již po osmnácté zahájí stavební sezonu na Slovácku.

Návštěvníci zde určitě najdou inspiraci nejen pro novostavby, ale i opravy, rekonstrukce či  modernizace svého bydlení. Velmi zajímavý je i fakt, že téměř každá vystavující firma poskytuje výstavní slevy a zájemci o konkrétní zboží tedy mohou na místě výrazně ušetřit.

Na co se návštěvníci mohou těšit?

Teplo a jak ho získat levně a ekologicky – to je téma, které zajímá opravdu všechny. Nabídka úsporných kotlů, ohřívačů vody, krbů a kamen, ale i tepelných čerpadel a solárních systémů by měla uspokojit zajímající se návštěvníky.

Ti, kteří se zajímají o stavební práce nebo bytovou výstavbu mohou vše konzultovat s nejednou stavební firmou, či přímo s firmou vyrábějící nebo prodávající  stavební materiál. Budou zde zdící materiály, komínové systémy, kompletní realizace střech, zateplovací systémy, stavební chemie. Také různé typy podlah, dlažby nebo obkladů.

U starších domů se majitelé často potýkají s vlhkostí. Toto lze vyřešit různými způsoby vysušování vlhkého zdiva.

Již snad na žádné výstavě nechybí nabídka plastových, dřevěných i hliníkových oken a  dveří. Také zimní zahrady - jako příjemný a útulný koutek, nebo-li další pokoj bytu nebo domu. Objeví se i renovace zejména interiérových dveří.

Stavebníci rodinných domů zaujme určitě nabídka garážových vrat, jako jsou výklopná vrata, sekční vrata i vrata rolovací a automatické brány.  

Stínící technika je zastoupena žaluziemi, roletami, sítěmi proti hmyzu či markýzami.

I vybavení interiéru je velice důležité. Pro zájemce je připravena nabídka pro klidný spánek. Jsou to anatomické systémy - polštáře a lůžkoviny z ovčí vlny, ale i postelí z masivu. Dále pak kvalitní nábytek jak pro obývací, dětské pokoje, tak i ložnice, koupelny, jídelní kouty či celé kuchyňské sestavy.

Všichni dobře víme, že stavba, menší přístavba a rekonstrukce domu či bytu, není levnou a krátkodobou investicí. Aby tato investice byla efektivní, mohou návštěvníci využít služeb finančního poradce přímo na výstavě. Za zmínku jistě stojí i prezentace firem nabízejících výstavbu nízkoenergetických rodinných domů na klíč.     

Zaměření výstavy je opravdu bohaté a každý zde snad najde to, co potřebuje ke splnění svých  záměrů.

Doprovodný program

Součástí výstavy je zajímavý doprovodný program. V pátek proběhnou přednášky k pořád aktuálnější problematice úsporného stavění a to z hlediska ekologického i ekonomického. Odpoledne představí projektanti a představitelé městského úřadu nový územní plán města Hodonína.

Sobota dopoledne bude patřit přednášce na téma „Tepelná čerpadla v teorii a praxi“. Po oba dny budou otevřeny dveře do Bytového pasivního domu v Dubňanech. Tento dům vznikl přestavbou z bývalého základní školy a jeho projekt byl oceněn Titulem Český energetický a ekologický projekt 2010. Vstup na přednášky i celou výstavu je zdarma.

Pátek 27. ledna

 • 13.30 - 14.00 hod  
 • Jak stavět energeticky a ekonomicky úsporně
 • Zdeněk Kaňa, Úsporné bydlení, s.r.o. Dubňany
 • 14.00 - 14.45  
 • Rekonstrukce panelového domu v evropském standardu. Náklady a úspory
 • Zdeněk Kaňa, Úsporné bydlení, s.r.o. Dubňany
 • 16,00 – 17,00 hod
 • Prezentace nového územního plánu města Hodonína za účasti projektanta

Sobota 28. ledna

 • 10,00 – 12,00 hod
 • Tepelná čerpadla v teorii a praxi
 • Ing. Josef Slováček, Termo Komfort, s.r.o. Brno

Pátek 27.1. (15 – 18 hod) - sobota 28.1. (10 – 15 hod)

 • Dny otevřených dveří do pasivního bytového domu v Dubňanech
 • Přestavba základní školy na pasivní bytový dům oceněna Titulem Český energetický a ekologický projekt 2010.

Inspirace pro všechny

Každý z návštěvníků se jistě nechá na výstavě STAVÍME, BYDLÍME inspirovat a určitě využije jedinečné šance zeptat se přímo odborníků, kteří fundovaně zodpoví každý dotaz.  Stejně jako předchozí roky je i letos pro návštěvníky připravené losování. Letos se bude losovat o dárkovou kartu IKEA v hodnotě 1000 Kč  Losování proběhne v sobotu 28. ledna  v 15 hod. Na pozvánkách na výstavu, které obdrží do svých domácích schránek obyvatelé celého okresu Hodonín před výstavou, je otištěn losovací kupón. Kupón stačí jen vyplnit a hodit do losovacího osudí na výstavě. Třeba se právě na vás usměje štěstí a stanete se majiteli tohoto praktického dárku a něco pěkného si v IKEA pořídíte.
     
Nezapomeňte tedy přijít do Domu kultury Horní Valy v Hodoníně na výstavu STAVÍME, BYDLÍME. Výstava bude pro veřejnost otevřena v pátek 27. ledna 9 – 18 hod. a v sobotu
28. ledna 9 - 17 hod. Vstup je zdarma.

Stavíme bydlíme Hodonín

 

 

Hledání v obsahu

Počasí

Soutěž

Napište nám

Partneři

Anketa

Jaká rubrika vás zajímá na našem webu nejvíce?
 
42%
 
17%
 
22%
 
10%
 
5%
 
4%
 
0%
 
0%

Diskuze

Ke stažení

Nejčtenější články

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne