Dokonalé propojení designových světů

Datum: 22.11.2011
obrázek
Kuchyně otevřené do prostoru jsou aktuálním trendem a srůstání kuchyňského, jídelního a obytného prostoru se bude v následujících letech dále prosazovat. To je výsledkem studie, kterou společnost Miele připravila společně s architektonickou kanceláří Graft.

Zrušení prostorového rozdělení těchto oblastí bydlení klade obzvláštní nároky na vestavěné spotřebiče: aby byly v souladu s obytným prostorem, musí tyto přístroje splňovat perfektní spojení designu a funkce. To dokazují designové světy Fire, Ice, Ušlechtilá ocel, Zářivě bílá plus a Černá.

Elegance v kuchyni i obývacím pokoji

Důležitým předpokladem homogenního začlenění do kuchyňského a obývacího nábytku je, že čelní strany přístrojů Miele jsou v přesvědčivém souladu s povrchy nábytku a spáry jsou natolik redukovány, že kombinace přístrojů působí jako ulitá z jednoho kusu. Zákazník se pomocí volby materiálu a barvy designových světů rozhodne, která série přístrojů nejlépe ladí s nábytkovým vybavením a zda mají být vestavné přístroje akcentovány či integrovány. Designový svět Fire osloví milovníky ušlechtilého designu a zprostředkuje jedinečné hodnoty.

Chladná krása

To je nutné brát doslova, jelikož masivní rukojeti přístrojů, ale také tryska na kávu a zásobník na mléko u kávovarů jsou zlacené na vysoký lesk. Z materiálového spojení s titanovou barvou ovládacích panelů přístrojů a bronzově zbarvenými povrchy skel vyvstává celek, jehož vyzařování nebývale zvyšuje hodnotu kuchyně. Vyražené, zlatavě zářivé logo na čelní stěně přístroje podtrhuje toto hodnotné uspořádání. Charakteristickým rysem série Ice je chladivý půvab.

Otisky prstů nemají šanci

Materiálovým spojením hliníku, chromu a stříbřitě probarveného skla vytvářejí přístroje řady Ice puristický akcent v kuchyni. Logo na čelní straně přístrojů je vyražené a chromově zářivé. Aby čelní stěny přístrojů odolaly kuchyňskému provozu, jsou designové světy Fire a Ice vytvrzeny a opatřeny závěrečnou povrchovou vrstvou. Díky tomuto speciálnímu výrobnímu postupu jsou povrchy také odolné vůči otiskům prstů. Přístroje z ušlechtilé oceli byly a jsou klasikou v kuchyni a s odstupem času získaly největší podíl na trhu. Tvrdý a lesklý materiál byl u Miele ještě zušlechtěn pod jménem CleanSteel. CleanSteel je speciální povrch ušlechtilé oceli, na kterém otisky prstů nemají téměř žádnou šanci. Speciální čisticí prostředky nejsou potřebné, nečistoty mohou být odstraněny vlhkým hadříkem. Bílá je u obývacího a kuchyňského nábytku jednoznačným trendem. „Nová lehkost“ je víc než jen dočasnou módní záležitostí. Miele vykročilo tomuto trendu naproti s designovým světem Zářivě bílá plus. Pro tuto modelovou řadu je charakteristické důsledné podtržení bílých prvků u každého přístroje.

Souznění černé a bílé

U dvířek pečicí trouby to lze vidět například na bílém tečkovaném rastru skleněné tabulky. Masivní držadla jsou u této série přístrojů pochromovaná. Chladný nádech charakterizuje designový svět Černá. Černé čelní strany přístrojů jsou požadovány tehdy, když má být navozen kontrast k barevnému tónu nábytku. U modelů sérií Černá a Zářivě bílá plus jsou ovládací panely vytvořeny z tvrzeného skla s nádechem odpovídajícího barevného tónu.

Design a funkčnost

Pro designové světy platí spojující a jasně definovaná pravidla utváření. Pro čelní stěny přístrojů je charakteristické horizontální vedení linií. Markantními detaily jsou soustředné uspořádání ovládacích prvků a široké kovové rukojeti. V rámci každého designového světa lze sestavit kompletní přístrojový celek. K tomu patří mj. pečicí trouba, kompaktní pečicí trouba, parní trouba, kávovary, odsávače par, nahřívače nádobí a myčky nádobí.

 

Text: (ar)

Foto: Miele

Zaujalo nás

  • Bílá je u obývacího a kuchyňského nábytku jednoznačným trendem. „Nová lehkost“ je víc než jen dočasnou módní záležitostí. Miele vykročilo tomuto trendu naproti s designovým světem Zářivě bílá plus.
  • Černé čelní strany přístrojů jsou požadovány tehdy, když má být navozen kontrast k barevnému tónu nábytku. U modelů sérií Černá a Zářivě bílá plus jsou ovládací panely vytvořeny z tvrzeného skla s nádechem odpovídajícího barevného tónu.
 

 

Hledání v obsahu

Počasí

Soutěž

Napište nám

Partneři

Anketa

Jaká rubrika vás zajímá na našem webu nejvíce?
 
42%
 
17%
 
22%
 
10%
 
5%
 
4%
 
0%
 
0%

Diskuze

Ke stažení

Nejčtenější články

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne