Revitalizace panelového domu

Datum: 21.11.2011
obrázek
Když družstvo či společenství vlastníků připravuje revitalizaci panelového domu, otázka kolik to bude stát, padne obvykle jako první. Odpověď obvykle vyvolá druhou otázku. Kdo to udělá za nejmenší peníze. Otázka, kdo to udělá nejlépe, padne obvykle až později. Někdy vůbec. A přitom je nejdůležitější.

Neratovická společnost KASTEN má na svém pomyslném účtu víc než 1000 zateplených domů. A také mnoho dopisů, které dokládají spojenost jejich obyvatel. Je jich víc než 100 000. Tolika lidem společnost KASTEN za 16 let, během nichž se na revitalizace a zateplování panelových domů specializovala, zpříjemnila život. Zvýšením kvality bydlení i snížením nákladů, které vynakládají na úhradu za teplo.

Jak to dělají?

Jsou přesvědčeni, že dobrou práci může odvést jen pečlivá firma. Jiří Bureš, výkonný ředitel společnosti KASTEN o tom říká: „dnes už je pravidlem, že mnoho kontaktů navazujeme přímo na stavbě. Lidé, kteří chodí kolem, si všímají, jak pracujeme. Když vidí, jak stavba postupuje, jak děláme, přijdou a ptají se, chtějí kontakt. Naši stavbyvedoucí jsou lidé, kteří mají odbornou kompetenci k tomu, aby poskytli veškeré informace, případně doporučili zájemcům další postup. Pro nás je tohle velmi zavazující. Ti lidé bydlí většinou v okolí stavby, ve vedlejších domech či ulicích, takže mají možnost nás sledovat dennodenně a udělat si obrázek. A věřte, že jim žádný nedostatek neuteče“.

Komplexní služby

Upřímně řečeno, právě tohle je jeden z nejlepších způsobů, jak si utvořit názor na firmu. Žádná reklama nemůže nahradit osobní zkušenost, osobní doporučení. Je to ale jen první krok. K přesvědčení, že firma je schopna nejen nabídnout, ale hlavně splnit co nabídla, musí vést další kroky. Osobní jednání, prohlídka referenčních staveb, kontakt s investory uvedenými v referenčních seznamech. Vlastní zkušenost z průběhu jednání má obrovskou cenu. Příprava akce, jakou je revitalizace a zateplení panelového domu, netrvá den či dva. Trvá to týdny, měsíce, někdy i roky, než je podepsána dohoda o zakázce. Během času přípravy se hodně pozná. Firma i investor musejí na přípravě revitalizace a zateplení systematicky pracovat a spolupracovat. Firma by neměla nabízet jen konkrétní práce, ale i know how. To znamená zpracování technických posudků, návrh technických opatření a řešení. Investor by měl, pokud možno, co nejpřesněji formulovat své požadavky v souladu se svými finančními možnostmi a mít realistická očekávání. Pak může být výsledkem skvělá stavba. Když ji provede pečlivá firma. Úspory ve spotřebě tepla, které dosahují až 50 %, významné zkvalitnění pohody bydlení, podstatné zvýšení hodnoty domu a spokojenost jeho obyvatel, za to stojí. Protože, kupodivu, nejde jen o peníze. I když…

Společnost KASTEN, spol. s r.o. získala v roce 2010 titul FIRMA ROKU 2010 Středočeského kraje. Lidé, jimž domy zateplili, vědí proč.

Text: Václav Chaloupecký

Foto: KASTEN, spol. s r.o., člen Cechu pro zateplování budov

KASTEN, spol. s r.o., Větrná 145, 277 11 Neratovice – Byškovice

Tel: +420 318 647 150; +420 318 647 152; e-mail: info@kasten.cz; www.kasten.cz

 

 

Hledání v obsahu

Počasí

Soutěž

Napište nám

Partneři

Anketa

Jaká rubrika vás zajímá na našem webu nejvíce?
 
42%
 
17%
 
22%
 
10%
 
5%
 
4%
 
0%
 
0%

Diskuze

Ke stažení

Nejčtenější články

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne