Je výhodnější hypotéka nebo stavební spoření?

Datum: 4.11.2011
obrázek
Na současném trhu je široké spektrum nemovitostí pro bytové potřeby a málokterý zájemce o bydlení, který má potřebu pořídit si vlastní byt či dům, je schopen zaplatit celou nemovitost z vlastních úspor a je tak nucen hledat jiné finanční prostředky.

Takový klient musí proto hledat pomoc u bankovních institucí, které nabízejí hypotéky na bydlení nebo úvěry ze stavebního spoření. Český trh s nemovitostmi je specifický v tom, že je tu stále ještě velké množství bytů v družstevním vlastnictví. Vzhledem k tomu, že v případě družstevního bytu si nekupujeme byt, ale jen práva k jeho užívání, přesto se cena družstevních bytů pohybuje na srovnatelné úrovni s byty v osobním vlastnictví a způsob financování je podobný. V obou případech lze využít hypoteční úvěr nebo úvěr ze stavebního spoření.

Úvěrové zajištění v podobě ručitele

Hypoteční úvěry totiž vyžadují zajištění zástavním právem k nemovitosti již při minimální poskytované výši. V takovém případě je vhodné využít úvěru stavební spořitelny, která bude vyžadovat nejspíše jen úvěrové zajištění v podobě ručitele. Banky samozřejmě nabízejí i možnost financovat družstevní byt z hypotečního úvěru, ale je nutné zástavu řešit zastavením jiné nemovitosti.

Online kalkulátory hypoték

Nedílnou součástí každého úvěru je samozřejmě i jeho cena, tedy úroková sazba. V současné době neexistují příliš velké rozdíly mezi úrokovými sazbami hypotečních a překlenovacích úvěrů ze stavebního spoření. Přesné hodnoty úrokových sazeb u hypoték je možné získat online prostřednictvím internetových online kalkulátorů hypoték, například Hypotéka po webu.

Optimální řešení pro každého klienta

Hypotéka po webu je jednou z využívaných forem žádosti o hypotéční úvěr a finanční prostředky pro financování nového bydlení je možné získat v několika jednoduchých krocích bez nutnosti návštěvy bankovní instituce. Samozřejmostí je možnost bezplatného využití služeb finančních poradců Hypoteční banky, kteří kvalifikovaně poradí a naleznou optimální řešení pro každého klienta.

Text: (hp)

Foto: archiv redakce

 

 

Hledání v obsahu

Počasí

Soutěž

Napište nám

Partneři

Anketa

Jaká rubrika vás zajímá na našem webu nejvíce?
 
42%
 
17%
 
22%
 
10%
 
5%
 
4%
 
0%
 
0%

Diskuze

Ke stažení

Nejčtenější články

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne