Zdařilá rekonstrukce bytového jádra II

Datum: 18.01.2009
obrázek
V oblasti stavebních realizací se zaměřujeme výhradně na rekonstrukce bytů. Zejména s přestavbami bytových jader v panelových domech a modernizacemi koupelen máme již několikaleté zkušenosti. Kromě vlastních realizací nabízíme zákazníkům kompletní servis přípravy – zaměření bytu, dispoziční a grafické návrhy, projektovou dokumentaci. Zdarma provádíme cenové kalkulace.

O rekonstrukci je rozhodnuto   

Pro mnoho z nás jsou nevyhovující také původní stísněné prostory, takže podtrženo a sečteno - o rekonstrukci bytového jádra je rozhodnuto. Podle zkušeností realizačních firem má značná většina zákazníků o nové tváři koupelny a WC alespoň základní představu a jen ve výjimečných případech přenechávají návrh dispozice architektovi. Ten je zván především k náročnějším přestavbám, dotýkajících se celého bytu. Představy zákazníků by ale vždy měly ze strany realizační firmy projít potřebným prověřením. „Někdy je skutečně nutné je korigovat. Důvodem je především nutnost dodržet podmínky zejména technických instalací, případně normové nebo legislativní požadavky," vysvětluje ing. Jiří Kotěšovec ze společnosti L.S. Konzult, která se přestavbami a modernizacemi bytů zabývá.

Možnosti vytvořeného prostoru

 Poměrně častá je také situace, kdy zákazníci sice konkrétní představu o dispozičním uspořádání mají, ale ta se neslučuje s budoucím reálným stavem a možnostmi vytvořeného prostoru. „Vždy doporučujeme začít od projektové dokumentace nebo alespoň od nákresu provedeném v měřítku. V panelákových bytech pracujeme s malými prostory, a proto hraje důležitou roli i vykreslení zařizovacích předmětů v odpovídajících rozměrech a například i vyznačení oblouků otevírání dveří kvůli budoucí komunikaci v bytě. Svůj účel jistě splní i grafické počítačové vizualizace prostoru, radí ing. Jiří Kotěšovec.

Minimální dispoziční úprava

V naprosté většině případů přestaveb bytových jader dochází alespoň k minimální dispoziční úpravě, ať už se jedná o pouhé posunutí příčky, jiného umístění zařizovacího předmětu, nebo dveří. Další běžnou snahou o dispoziční úpravu je zvětšení prostoru koupelny. Poměrně rozšířeným trendem, se kterým se firmy setkávají, je snaha o umístění koupelny a WC do jedné místnosti

Vytvořeno přímo na míru

Každá realizace je z pohledu provádějící firmy originál. „Je nutné si uvědomit, že obyvatelé bytů mají různé zvyklosti a požadavky, které se pak promítají do jejich návrhů. Čili to, co se jednomu může zdát jako naprosto nesmyslné, může jinému vyhovovat. Určitě, kdybychom dali náš prezentovaný byt kterémukoliv trochu zkušenému architektovi, tak nám vytvoří další návrhy, které budou na první pohled třeba zajímavější a nápaditější. Naším cílem je ukázat takové přestavby, které vytvořili sami stavebníci, i když laici a jsou tedy vytvořené přímo jim „na míru". I tak snad získáte určitou inspiraci," poznamenává  ing. Jiří Kotěšovec.
 
                                                                     Půdorysy a vizualizace společnost L.S. Konzult
 

 

Hledání v obsahu

Počasí

Soutěž

Napište nám

Partneři

Anketa

Jaká rubrika vás zajímá na našem webu nejvíce?
 
42%
 
17%
 
22%
 
10%
 
5%
 
4%
 
0%
 
0%

Diskuze

Ke stažení

Nejčtenější články

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne