Wellina dokáže uspořit desetitisíce

Datum: 22.08.2011
obrázek
Mezi nejekonomičtější druhy vytápění patří beze sporu infravytápění. Pomineme-li jeho design, který se hodí do novostaveb i starších typů domů a bytů, dokáže nám oproti běžnému vytápění kanceláří, bytů a domů uspořit ročně desetitisíce korun.

 

Pokud zvažujete jaký druh vytápění je v dnešní době nejvýhodnější z hlediska provozních a pořizovacích nákladů, pak je použití infrapanelů Wellina takřka ideálním řešením. Navíc splňuje náročné požadavky na regulaci, bezhlučný a bezporuchový provoz s nulovými náklady na revize, opravy a údržbu a rovněž dokonale splyne s interiérem.

Sálavé vytápění infrapanely Wellina představuje nejúčinnější principy předávaní tepla do prostoru, dokonale technické řešení a nejširší nabídku designového provedeni na trhu. Infrapanely Wellina jsou vhodné zejména jako hlavni topný systém nejen pro novostavby RD, ale své výhody uplatni i jako doplňkové řešení vytápění.

Princip sálavého vytápění

Sálavé vytápění funguje na stejném principu jako lety prověřena kachlová kamna, obecně uváděná jako nejúčinnější topný systém svého druhu. Tento post si získala zejména díky převažující tepelné sálavé složce oproti té konvenční.

Sálavé teplo totiž neohřívá přímo vzduch jako běžné radiátory, ale primárně stěny, strop i podlahu na teplotu o cca 1 – 2 °C vyšší než je teplota vzduchu. Vzduch se poté ohřívá až sekundárně od těchto povrchů. Výhodou je rovnoměrně prohřátí cele místnosti, dokonala tepelná pohoda i při nižších teplotách vzduchu v místnosti a také permanentní vysoušeni zdiva, zlepšující tepelně-izolační vlastnosti.

Návratnost investice již za 5 let

Změnou principu topeni z konvenčního na sálavé, dále vhodným umístěním v prostoru, zpřesněním regulace a zlepšením tepelné pohody je dokonale využito veškerého tepelného výkonu infrapanelů. Cena pořízení vytápění infrapanely Wellina je zpravidla nižší, než u plynového vytápění. Odpadá nutnost budování přípojky, odkouřeni, instalace radiátorů či podlahových teplovodních rozvodů a technické místnosti. S infrapanely mate narok na přímotopnou sazbu D45d, kterou mohou využívat i ostatní elektrospotřebiče.

Kvalita je důležitá

Infrapanely Wellina si dominantní pozici na trhu získaly svou moderní konstrukcí, použitými materiály a patentovanými výrobními postupy. Speciální karbonové vlákno uložené v akumulačním jádru zajišťuje vysokou účinnost a prakticky nulové hodnoty elektrosmogu podložené certifikáty IGEF. Emailová ocel na povrchu infrapanelů má vysoký podíl sálání. Hladký povrch umožňuje snadnou údržbu – infrapanely Wellina jsou tak vhodné i pro velmi prašná prostředí. Výroba infrapanelů je řízena certifikáty ISO 9001 a 14001 a další certifikace CE, RW TUV, GS, CSA, IGEF zaručuje kvalitu exportovanou do více jak 30 zemí světa.

Pokud Vás zajímají náklady na pořízení a provoz, kontaktujte společnost USby s.r.o., dovozce a prodejce infratopení Wellina a nechte si nezávazně a zdarma zpracovat cenovou nabídku na vytápění Vašich prostor. Více informací naleznete na http://www.usby.cz.

Text: (pr)

Foto: archiv firmy Usby

 

 

 

Hledání v obsahu

Počasí

Soutěž

Napište nám

Partneři

Anketa

Jaká rubrika vás zajímá na našem webu nejvíce?
 
42%
 
17%
 
22%
 
10%
 
5%
 
4%
 
0%
 
0%

Diskuze

Ke stažení

Nejčtenější články

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne