Více než polovina dětí má vlastní pokojíček

Datum: 4.10.2011
obrázek
Více než dvě třetiny českých školáků mají k dispozici svůj notebook a zhruba každý dvacátý z nich ho dokonce nosí do školy. Podobný přístup k vlastnímu počítači mají i studenti středních škol a ve škole ho používá více než jeden z deseti všech středoškoláků.

Vyplynulo to z průzkumu, který mezi svými uživateli uspořádal portál sousedé.cz, specializovaný na aplikace zprostředkovávající komunikaci členů společenství jednotek.

Anketa, které se zúčastnilo 320 uživatelů, zjišťovala na začátku nového školního roku také další podmínky, jež svým potomkům rodiče poskytují.

Také s mobilními telefony se děti seznamují už v raném věku, přibližně tři pětiny školáků už mají svůj. S vlastnictvím mobilního telefonu jsou na tom žáci základních škol podobně jako s vlastním dětským pokojem – přibližně 60 % nemusí soukromý prostor sdílet se sourozencem, ať už proto, že jsou jedináčci, nebo mají k dispozici svou místnost.

Průzkum zjišťoval také způsoby obstarávání svačin a dodržování pitného režimu. Zatímco devíti z deseti školáků připravují jídlo do školy rodiče a zbytek si je kupuje, třetina středoškoláků si při přípravě vystačí sama. O něco větší počet studentů se ale v této věci spoléhá na rodiče.

Více než čtvrtina školáků se podle výsledků průzkumu musí do školy dopravovat na vzdálenost delší než 5 kilometrů. Středoškoláci jsou na tom pochopitelně ještě hůř, ale někteří z nich si rozhodně stýskat nemusí – každý dvacátý totiž do školy jezdí vlastním autem.

Text: Sousede.cz

 

 

Hledání v obsahu

Počasí

Soutěž

Napište nám

Partneři

Anketa

Jaká rubrika vás zajímá na našem webu nejvíce?
 
42%
 
17%
 
22%
 
10%
 
5%
 
4%
 
0%
 
0%

Diskuze

Ke stažení

Nejčtenější články

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne