Nechte se inspirovat

Datum: 3.10.2011
obrázek
Nový vztah k vlastnímu bytu, výběr zařizovacích předmětů na trhu, inspirace, nové možnosti, stále se rozvíjející technologie – to vše nás postupně dovádí k rozhodnutí zcela zásadně rekonstruovat byt. Co pro nás bude nejdůležitější? Výsledný efekt? Přiměřená cena? Hladný průběh celé rekonstrukce? Určitě se shodneme na tom, že všechno.

Jen málokdo, komu bychom položili otázku, co považuje před rekonstrukcí za nejdůležitější, by uvedl nejstručnější a přitom nejobsažnější odpověď: informace. Právě od nich se odvíjí úspěšnost celé akce. Zjednodušeně řečeno – firmu, které rekonstrukci svěříme, vybírejme podle toho, zda její pracovníci jsou schopni poskytnout nám veškeré požadované informace a odpovědět nám na všechny naše otázky. Po velkém ohlasu, s jakým se setkaly uveřejněné plánky v podzimním speciálu našeho časopisu, jsme znovu oslovili brněnskou společnost Ingstav Plus, která se zabývá komplexními rekonstrukcemi bytů. Ta opět připravila několik příkladů přestavby bytů, domníváme se, že budou vhodnou inspirací i pro vás, kteří s rekonstrukcí ještě váháte, nebo se na ni intenzivně připravujete. 

Nájemní byt pro studenty, rekonstrukce 1

Požadavkem majitele bylo vytvořit nájemní byt pro studenty s novou koupelnou a samostatným wc. Bylo vybouráno umakartové jádro včetně zařizovacích předmětů a odstraněny nášlapné vrstvy podlahy v kuchyni, koupelně, předsíni a komoře. Byla vybourána dveřní zárubeň, otvor mezi kuchyní a pokojem byl zazděn. V pokojích byla položena laminátová podlaha, v kuchyni, předsíni a šatně novilon, v koupelně a na wc dlažba.

Vytvoření nové koupelny s wc, rekonstrukce 2

Předmětem rekonstrukce bylo vytvoření nové koupelny s wc a nové kuchyňské linky propojené s obývacím pokojem. Bylo demontováno umakartové jádro a kuchyňská linka, vyřezán otvor v panelu, vybourány nášlapné vrstvy podlahy. Nová koupelna se zvětšila o prostor chodby, který původně spojoval předsíň a kuchyň. Koupelna je prosvětlena řadami luxfer, na přání majitelů zde byl umístěn sprchový kout a pračka. Byla položena dlažba v koupelně, kuchyni a předsíni, v pokojích laminátová podlaha.

Vytvoření nové koupelny, samostatného wc a nové kuchyňské linky, rekonstrukce 3

Předmětem rekonstrukce bylo vytvoření nové koupelny, samostatného wc a nové kuchyňské linky propojené s obývacím pokojem. Bylo demontováno umakartové jádro a kuchyňská linka, vyřezán otvor v panelu, odstraněna ocelová zárubeň, vybourány nášlapné vrstvy podlahy. Nová koupelna se zvětšila o prostor chodby, který původně spojoval předsíň a kuchyň. Koupelna je prosvětlena řadami luxfer. Byla položena dlažba v koupelně, na wc, v kuchyni a předsíni.

Vytvoření nové koupelny, samostatného wc a nové kuchyňské linky, rekonstrukce 4

Předmětem rekonstrukce bylo vytvoření nové koupelny a samostatného wc a nové kuchyňské linky. Bylo demontováno umakartové jádro včetně zařizovacích předmětů a stará kuchyňská linka, byly odstraněny nášlapné vrstvy podlahy. Nová koupelna a wc zůstaly na stejném místě. Podle přání majitelů byl v koupelně umístěn sprchový kout. V koupelně položena nová dlažba a v kuchyni a předsíni laminátová podlaha.

Vytvoření nové koupelny a samostatného wc, rekonstrukce 5

Požadavkem majitele bylo vytvoření nové koupelny a samostatného wc a nové kuchyňské linky. Bylo demontováno umakartové jádro a kuchyňská linka. Byly vybourány nášlapné vrstvy podlahy v dotčených místnostech. Nová koupelna má posuvné dveře, které šetří prostor, byla zde umístěna rohová vana. Dále vzniklo samostatné wc. V koupelně a na wc byla položena nová dlažba, v kuchyni a předsíni laminátová podlaha.

Vytvoření nové koupelny a samostatného wc a nové kuchyně propojené s obývacím pokojem, rekonstrukce 6

Předmětem rekonstrukce bylo vytvoření nové koupelny a samostatného wc a nové kuchyně propojené s obývacím pokojem. Bylo demontováno umakartové jádro, kuchyňská linka a spižní skříň, rozšířen otvor v panelu, vybourány nášlapné vrstvy podlahy. Nová koupelna se zvětšila o prostor chodby, který původně spojoval chodbu a kuchyň. Koupelna je prosvětlena řadami luxfer. Byla položena dlažba v koupelně a na wc, v kuchyni laminátová podlaha.

Vytvoření nové koupelny, samostatné wc a nové kuchyňské linky propojené s obývacím pokojem, rekonstrukce 7

Předmětem rekonstrukce bylo vytvoření nové koupelny, samostatné wc a nové kuchyňské linky propojené s obývacím pokojem. Bylo demontováno umakartové jádro a kuchyňská linka, vyřezán otvor v panelu, vybourány nášlapné vrstvy podlahy. Nová koupelna se zvětšila o prostor chodby, která původně spojovala předsíň a kuchyň. Koupelna je prosvětlena řadami luxfer. Byla položena dlažba v koupelně a na wc, v kuchyni laminátová podlaha. Část komory byla odstraněna, umístily se zde vestavěné skříně a vznikla velká šatna.

Architektonické kresby

Pro téměř dokonalou představu, jak by mohla celková rekonstrukce, včetně zařizovacích předmětů vypadat, mohou dobře posloužit třeba i jen černobílé architektonické náčrty. Jasně ukáží jednotlivé proporce zařizovaného prostoru a odhalí případné nedostatky, které je v této fázi ještě možné napravit.

 

 

Společnost Ingstav plus, s.r.o.

V průběhu let se profilovala na specialistu komplexních rekonstrukcí bytů. V rámci svých služeb nabízí kompletní předprojektovou přípravu, včetně vyřízení stavebního povolení a služby architekta. Podle přání zákazníka je schopna řešit vybavení interiéru takzvaně „na klíč“, včetně nábytku, doplňků a také audiotechniky. Ve spolupráci s vybranými finančními institucemi může nabídnout pomoc při financování rekonstrukce.

Text: Jan Chára

Foto: plánky a vizualizace společnost Ingstav

Ve fotogalerii jsou zobrazeny plánky stavu bytů po rekonstrukci s číselným odkazem na rekonstrukci popsanou v článku.

 

 

Hledání v obsahu

Počasí

Soutěž

Napište nám

Partneři

Anketa

Jaká rubrika vás zajímá na našem webu nejvíce?
 
42%
 
17%
 
22%
 
10%
 
5%
 
4%
 
0%
 
0%

Diskuze

Ke stažení

Nejčtenější články

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne