Velkorysý design malé koupelny

Datum: 30.9.2011
obrázek
Zařizovat dispozičně velkou koupelnu je příjemné a jednoduché, ovšem vybavit malou koupelnu chytře a kvalitně je uměním a výzvou zároveň. I pouhých pár metrů čtverečních lze zařídit funkčně a vkusně, je však důležité orientovat se na trhu s nabídkou prodejců koupelnového vybavení anebo se ptát těch, kteří tématu rozumí. Zde vám nabízíme několik logických řešení z pohledu exkluzivního výrobce armatur KLUDI.

Problém se skutečně malou koupelnou je typický pro obyvatele panelových bytů, kde tzv. jádro poskytuje velmi omezený prostor, který může dnešním potřebám jen stěží vyhovět. Existuje několik základních pravidel, díky kterým může vzniknout z „miniprostoru“ „maxiprostor“.

Interiérové vybavení

Sprchový kout je praktický a úsporný zároveň. Běžný sprchový kout zabere téměř polovinu místa než vana klasického rozměru. Sprchovou kabinu lze navíc vybavit masážním panelem či speciální sprchovou hlavicí, která povýší rituál sprchování na wellness očistu. Pro výběr nábytku do koupelny je rozhodující počet osob, které ji využívají, na kolik ručníků, kosmetiky a jiných potřeb je nutné při výběru úložných prostor myslet. Pro malometrážní koupelny platí několik triků, jak využít každou možnost k uložení. Kromě jednoduchého řešení v podobě skříňky pod umyvadlem je důležité vybírat nábytek vhodně barevný s kvalitní povrchovou úpravou. V případě malých koupelen je dobré vnímat každý kus nábytku jako designový solitér, který může ozdobit, či naopak vše pokazit.

Výzva pro designéry

Výrobci koupelnového vybavení přistupují s respektem k tendenci vytvářet design speciálně pro malé prostory. Jedním z výrazných tvůrců, kteří se věnují tomuto segmentu, je německý prvotřídní výrobce KLUDI, jenž rozšířil nabídku na rok 2011 kolekcí Esprit Home Bath Concept. Spoluautorem se stala německá módní značka ESPRIT, která se již několik let profiluje také na trhu interiérového designu. Novinka Esprit Home Bath Concept poskytuje individuální řešení s ohledem na dispoziční podmínky. Modulární nábytek z této řady je nabízen ve třech verzích – první forma je označována jako kolekce „S“, jde o koncepci pro koupelny s rozlohou 2 m². Druhou variantou je panel s označením „M“, který je vhodný do koupelen s rozlohou 2,5 m². Třetím typem je modulární panel „L“, kompatibilní s koupelnou o rozloze 3 m². Kolekce je úspěšná nejen kvůli variabilitě specificky zaměřené na panelové byty, ale také kvůli zajímavé povrchové úpravě ve třech odlišných variantách – Colour Splash, Bright Bazaar a Selected Nature. Jde o čistě minimalistické řešení do malých prostorů, které přežívá trendy a překračuje hranice efektivity. Každý zákazník vždy ocení možnost optimalizovat využití dostupného prostoru vkusně a nadčasově.

Kompromis mezi cenou a výkonem

Znamením dobrého výrobce je široká nabídka produktů od exkluzivních řad až k řadám finančně vstřícným a dostupným. Příkladem může být kolekce KLUDI LOGO NEO, která na rozdíl od designové kolekce ESPRIT Bath Home Collection je na trhu již nějaký měsíc a je jednou z dobře prodávaných, zákazníky ověřených řad. Jde o řešení se zárukou nízké poruchovosti a dlouhé životnosti. Jednopáková umyvadlová baterie je vybavená také ECO perlátorem, díky kterému lze uspořit až 40 % vody. Třetí vybranou obměnou z nabídky výrobce KLUDI je kolekce KLUDI LOGO MIX, pro kterou je specifická svěží kombinace formy a funkce. Jde o řadu baterií robustních a spolehlivých, které zaručeně zvládnou každodenní zátěž. Odolná keramická kartuše navíc zajistí snadnou obsluhu při všedním užívání.

 Několik rad navíc

Nabídka koupelnového nábytku a příslušenství je aktuálně skutečně široká. Volit lze z nejrůznějších materiálů a barevných verzí, vyberou si snad i ti nejnáročnější.

Pro malé i velké koupelny platí několik pravidel, která při zařizování fungují a můžou zachránit vzhled jedné části interiéru:

  • u malých koupelen je dobré začít s vyčištěním podlah i zdí od zbytečného nábytku
  • závěsný „levitující“ nábytek působí vzdušněji a lépe se pod ním udržuje čistota
  • využívejte niky a vertikální plochy
  • nešetřete na osvětlení, více dobře umístěných zdrojů místnost opticky zvětší
  • stejně tak dobře poslouží i vhodný rozměr zrcadla zavěšeného na zdi u umyvadla
  • vybírejte spíše zaoblený tvar nábytku, předcházejte případným úrazům
  • zásadní radou pro správné zařizování malé koupelny je minimalistický styl, který dispozičně omezený prostor nezahltí

Požadavky na malou plochu bývají paradoxně až příliš veliké. Pokud patříte mezi ty s vysokými nároky, stáváte se případnými zákazníky, kterým profesionálové z týmu KLUDI rádi poradí.

Více informací na www.kludi.cz

Text: (pr)

Foto: archiv společnosti Kludi

 

Společnost KLUDI

byla založena roku 1926 v Mendenu v Německu. Již od vzniku se profiluje na trhu jako prestižní výrobce armatur. Aktuálně pro KLUDI pracuje přes tisíc zaměstnanců, díky kterým se jejich výrobky vyznačují vysokou kvalitou vybraného materiálu, pečlivým zpracováním a dlouhou životností. Filozofie značky je postavená na inovativních řešeních designu, funkčnosti a techniky. S těmito kompetencemi stanovuje tým společnosti KLUDI neustále nová pravidla.

 

 

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne