Rekonstrukce koupelny - Šedá je také dobrá

Datum: 07.01.2009
obrázek
Šedá, nebo chcete-li šedivá to má s námi lidmi, velmi těžké. Právě tuto barvu si bereme na pomoc, pokud chceme o něčem říci, že je to nevýrazné, případně mdlé nebo monotonní. Přitom právě šedá dokáže navodit v interiéru atmosféru dokonalé elegance. Takže bychom mohli parafrázovat ono slavné rčení, že šedivá je teorie a zelený je strom života.

Tóny šedé jsou oblíbeným námětem pro mnohé architekty. Pokud tomu styl zařízení bytu odpovídá, není problém ji použít kdekoliv.

Třeba taková koupelna. Jak by se vám líbilo mít ji celou právě v této barvě. Pokud při zařizování koupelny vsadíme na šedou barvu, získáváme nadčasové řešení, kdy bude tato místnost působit stejně elegantně I po několika letech, bez ohledu na módní trendy. Podmínkou ovšem je, aby koupelna současně nepostrádala nápadité pojetí. To se ve výsledku dokončené realizace stává právě oním základním rozlišením mezi šedou obyčejnou a šedou z kategorie výjimečných.

Takové nadčasové, moderní pojetí obkladů v koupelně by ale vždy mělo odpovídat celkovému charakteru bytu. Také šedá barva je schopna nám nabídnout škálu odstínů a právě ony se mohou stát zdrojem nejrůznějších geometrických I abstraktních kombinací. Tato řešení vzájemných kombinací odstínů obkladu jsou zajímavá a originální nejen na pohled, ale při správném výběru dokáží I vizuálně ovlivnit místnost, případně tvar koupelny.

Pokud se obáváte, že by prostor působil příliš studeně, je možno šedé obklady kombinovat s jemnými akcenty jiných barev. Výborně se hodí žlutá, v úvahu by mohla přicházet také modrá, zelená nebo některá z dalších pastelových teplých barev.

Možná ještě vhodnějším řešením je ponechat pouze v šedých odstínech a další barvu řešit v perfektně sladěných doplňcích - kelímcích, ručnících a podobně. Toto řešení má velkou výhodu: pokud vás přestane kombinace bavit nebo jen prostě zatoužíte po chvilkové změně, je snadné všechny doplňky barevně obměnit. Budete možná překvapeni, jak odlišná barva doplňků dokáže v jinak nezměněné koupelně okamžitě navodit jiný pocit.

Text: (vd)

Vizualizace: Ing. arch. Šárka Daňková

 

 

Hledání v obsahu

Počasí

Soutěž

Napište nám

Partneři

Anketa

Jaká rubrika vás zajímá na našem webu nejvíce?
 
42%
 
17%
 
22%
 
10%
 
5%
 
4%
 
0%
 
0%

Diskuze

Ke stažení

Nejčtenější články

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne