Nestíháte schůze? Tip, jak být v obraze a ušetřit čas

Datum: 1.9.2011
obrázek
Pan Rohlínek si před časem koupil byt v panelovém domě. Automaticky se stal členem společenství vlastníků. Záhy ale zjistil, že až na schůze, které musí každé SVJ uskutečnit jednou za rok, aby vyhovělo liteře zákona, nemá žádnou šanci řešit se sousedy náležitosti související se společnými prostory a správou domu.

Občasné zprávy o tom, co se ve společenství děje, získává pan Rohlínek z nástěnky umístěné ve vestibulu, kam předseda výboru SVJ čas od času vyvěsí nějaké informace. Jedná se ale o zprávy velmi kusé a málokdy vydrží na nástěnce dostatečně dlouhou dobu. Pan Rohlínek rád a často cestuje, nejen pracovně, ale také soukromě. Mnohé zprávy výboru ho proto nezastihnou, takže je takzvaně mimo obraz. Sousedka z druhého patra na něho už několikrát nevraživě pohlížela, protože nestihl včas nahlásit počet nájemníků svého bytu, k čemuž byl vyzván právě na vývěsce.

Minulý měsíc trávil pan Rohlínek v zahraničí, takže mu unikla informace, že místopředseda výboru bude vlastníkům rozdávat vyúčtování plateb za předchozí rok. Protože si ho nevyzvedl, poslali mu ho v doporučeném dopise. Po návratu z pracovní cesty musel na poštu, což byl další problém: ta má totiž otevřeno jen ve všední dny v době, kdy je pan Rohlínek v práci. Musel si tedy vzít dovolenou, aby mohl vyúčtování vyzvednout a zaplatit nedoplatek včas.

Spoustu nepříjemností si mohli společenství i pan Rohlínek ušetřit, kdyby používali server Sousede.cz, který nabízí možnost komunikace mezi členy družstva. A kdyby si ještě pořídili aplikaci MiniWeb, kterou provozovatel nabízí až do konce letošního září zdarma, a obě služby jednoduše provázali, nástěnku v přízemí paneláku by už nepotřebovali. Pomocí internetu lze totiž zveřejnit, editovat a sdílet veškeré dokumenty – a ty, které jsou určeny jen členům SVJ, jsou dokonce přístupné jen po zadání hesla.

 

 

Hledání v obsahu

Počasí

Soutěž

Napište nám

Partneři

Anketa

Jaký rozměr má váš byt?
 
42%
 
17%
 
22%
 
10%
 
5%
 
4%

Diskuze

Ke stažení

Nejčtenější články

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne